SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Maratończycy przebiegli przez Łódź

Ponad sześć tysięcy osób wzięło udział we wszystkich biegach V edycji DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. Na klasycznym dystansie 42 km 195 metrów wystartowało w niedzielę prawie dwa tysiące maratończyków. Rozegrano również silnie obsadzony bieg na 10 km. Sygnał do startu dała prezydent Hanna Zdanowska, która również uhonorowała najlepszych biegaczy. Na dystansie maratońskim wśród panów tryumfował Kenijczyk Albert Kiplagat-Matebor, który pokonał dystans ponad 42 km w 2:11:49 , zaś wśród pań pierwsza była Monika Stefanowicz (czas 2:29:28) . Zacięta rywalizacja miała miejsce także na dystansie 10 km, gdzie wygrał Dariusz Formela. Pierwszą panią, która w tym biegu przekroczyła metę była Iwona Lewandowska. Trasa biegów wiodła przez różne miejsca naszego miasta, m.in. park Na Zdrowiu, ul. Piotrkowską, al. Politechniki oraz słynną wśród startujących ul. Maratońską. Metę tradycyjnie zorganizowano w Atlas Arenie, gdzie pojawiły się rzesze kibiców.

Łódź - Spotkanie z ambasadorem Ukrainy

Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Andriejem Deszczycą. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Łódź aktywnie wspiera partnerskie samorządy na Ukrainie. Mamy podpisane dwie umowy partnerskie: 1993 r. z Odessą oraz 2003 r. ze Lwowem. Na przestrzeni lat zostało zrealizowanych wiele wspólnych projektów w dziedzinie edukacji, kultury i sportu.

Zarządzanie miastem w stylu SMART

Seminarium na ten temat zorganizowało w magistracie Biuro Strategii Miasta, zapraszając do udziału przedstawicieli renomowanych firm: Microsoft, Keryx, MillionYou, Newwind, Outbox czy PGE.

EIT Health Poland - innowacyjna platforma współpracy

16 kwietnia 2015 r. podpisano porozumienie o utworzeniu Platformy Współpracy EIT Health Poland, którego sygnatariuszami są przedstawiciele Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, firmy Ericpol Sp. z o. o., Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Nowo powołana platforma ma za zadanie stworzyć przestrzeń do współpracy biznesu ze światem nauki i edukacji w ramach tzw. Trójkąta Wiedzy i Innowacji. EIT Health Poland będzie swoistą marką parasolową dla ważniejszych projektów realizowanych w regionie i kraju w obszarze zdrowego stylu życia i aktywnego starzenia się.

Ściana z kijowskiego Majdanu w Łodzi

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa - z udziałem wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego oraz sekretarza Ambasady Ukrainy w Polsce Wasyla Jordana - otwarto wystawę „Ściana", ukazującą w artystycznej formie dramatyczne, ubiegłoroczne wydarzenia w Kijowie.

Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej - obchody w Łodzi

Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zamordowania przez NKWD polskich oficerów i policjantów odbyły się przed Pomnikiem Katyńskim. Wcześniej w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej odprawiona została msza w ich intencji, którą celebrował ksiądz biskup senior Adam Lepa.

Ogromny sukces łódzkiego curlingu

W rozegranych w Warszawie w dniach 8-12 kwietnia finałach Mistrzostw Polski nasza żeńska drużyna POS Łódź Kamyczek zdobyła srebrny medal. Po latach sukcesów i medalach w kategoriach juniorskich łodzianki zdobyły pierwszy medal w kategorii seniorskiej. POS Łódź Kamyczek wystąpił w składzie: Adela Walczak (skip), Joanna Waryszak, Zuzanna Rybicka, Victoria Dubrovskaya i Maria Stefańska. Drużyna Adeli Walczak bez porażki wygrała kwalifikacje, a w finałach pokonała kolejno drużyny z Gliwic, Warszawy, Katowic, aby w finale ulec drużynie ŚKC Kofeina z Katowic 6:9.

Nowy kierunek kształcenia na Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki wraz z firmami partnerskimi Accenture i mBank otwiera od paźdzeirnika nowy kierunek studiów - bankowość i finanse cyfrowe. Jak podkreślił rektor UŁ prof. Włodzimierz Nykiel jest to efekt długoletniej współpracy uczelni z biznesem, która pozwala na wymianę doświadczeń oraz umożliwia rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracodawców. W ten sposób UŁ wspiera swoich absolwentów na rynku pracy, dając im atrakcyjny i poszukiwany zawód.

Gwiazda dla scenografa w Łodzi

W Łódzkiej Alei Sławy na ul. Piotrkowskiej odsłonięto gwiazdę Allana Starskiego. To już 66. gwiazda dla filmowego twórcy. Tym razem została uhonorowana została twórczość znakomitego scenografa Allana Starskiego, autora inscenizacji do wielu znakomitych obrazów i współpracownika wybitnych reżyserów: Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego czy wreszcie Stevena Spielberga, dla którego pracował przy „Liście Schindlera" i wspólnie z Ewą Braun otrzymał w 1994 roku najwyższe filmowe trofeum, czyli Oskara.

Sakra biskupia w łódzkiej katedrze

W łódzkiej katedrze sakrę biskupią otrzymał ksiądz Marek Marczak. Jeszcze w lutym papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji łódzkiej. Do tej pory ks. Marczak był rektorem seminarium duchownego. Obrzędu wyświęcenia dokonał arcybiskup Marek Jędraszewski i ośmiu innych biskupów. Po Mszy Świętej licznie zgromadzeni: rodzina, przedstawiciele władz, przyjaciele i wierni składali życzenia i gratulacje nowemu biskupowi. Marek Marczak jest obecnie sto pięćdziesiątym i jednocześnie najmłodszym polskim biskupem, ma 46 lat

W Łodzi uczczono ofiary katastrofy smoleńskiej

Na grobie tragicznie zmarłej 10 kwietnia 2010 roku mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej w piątą rocznicę katastrofy w Smoleńsku złożył kwiaty przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak.

Kariera w Łodzi ? Może w modzie?

Od kilku dni trwa kampania „Ucz się w Łodzi!", która promuje nasze szkoły ponadgimnazjalne. Druga konferencja propagująca inicjatywę zorganizowana została w Zespole Szkół Przemysłu Mody przy ul. Naruszewicza 15. Wiceprezydent Tomasz Trela wraz z dyrektor Haliną Włodarczyk zachęcali młodych łodzian do aplikowania o przyjęcie do tej placówki.

NCŁ – zaplanowane krok po kroku

Dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi Błażej Moder przedstawił na konferencji prasowej ogólne założenia tzw. Master Planu dla tego obszaru do roku 2030. Dokument zostanie przedstawiony na środowej sesji Rady Miejskiej.

Działania prewencyjne w Łodzi

Urząd Miasta Łodzi i firma InterRisk TU SA zawarli umowę dotycząca przeprowadzenia przez miasta działań prewencyjnych, które sfinansuje ubezpieczyciel w łącznej kwocie 75.000 zł.

Promujemy 1 procent podatku dla Łodzi

Oddajmy swój 1 procent podatku tym, którzy działają dla dobra Łodzi i województwa - ponownie zachęcały mieszkańców władze miasta i regionu. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wojewoda Jolanta Chełmińska oraz inicjator akcji marszałek województwa Witold Stępień, wspólnie z ambasadorami kampanii promowali inicjatywę „1 procent dla Łódzkiego". Przekonywali, że 1 procent podatku może wesprzeć rozwiązanie wielu ważnych problemów. To może być pomoc dla rodzinnych domów dziecka, chorych, niepełnosprawnych, strażaków, młodych sportowców lub organizacji zajmujących się kulturą, edukacją, zdrowiem, ochroną środowiska, a także budowaniem społeczeństwa obywatelskiego i wieloma innymi obszarami.

Pudełko życia - akcja informacyjna w Łodzi

Po tej pory rozdano prawie 5 tys. „Pudełek życia". Akcja ma na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia osób starszych, samotnych lub niepełnosprawnych. W „Pudełku życia" znajdują się podstawowe informacje dotyczące pacjenta, które umożliwią podjęcie szybkich działań ratujących życie w przypadku utrudnionego kontaktu z chorym człowiekiem. Program zebrał wiele pozytywnych opinii od seniorów i organizacji pozarządowych. Osoby starsze podkreślają, że czują się bezpieczniej mając w domu „Pudełko życia".

Życzenia świąteczne od Rady Miejskiej Łodzi

Życzenia świąteczne od Rady Miejskiej. Życzenia świąteczne od Rady Miejskiej.Zachęcamy również do obejrzenia filmu, na którym życzenia składają: przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak oraz szefowie Klubów Radnych Marek Michalik (PiS), Sylwester Pawłowski (SLD) i Mateusz Walasek (PO).

Pamięci św. Jana Pawła II w Łodzi

W 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II, pod jego łódzkim pomnikiem przy łódzkiej archikatedrze w imieniu prezydent Hanny Zdanowskiej złożono kwiaty oraz zapalono znicz.

Ucz się w Łodzi! Kampania promocyjna.

Wydział Edukacji UMŁ rozpoczął kampanię „Ucz się w Łodzi", promującą łódzkie szkoły ponadgimnazjalne. Inicjatywa prowadzona będzie przez cały kwiecień, czyli miesiąc rekrutacji do liceów i techników. - Chcemy wyjść poza obszar naszego miasta. Warto się naszymi szkołami ponadgimnazjalnymi pochwalić poza granicami Łodzi. Będziemy pokazywać naszą bardzo bogatą ofertę, chwalić się osiągnięciami placówek, by zachęcić przyszłych absolwentów gimnazjów do aplikowania o przyjęcie - zapewniał wiceprezydent Tomasz Trela. Zastępca dyrektora Wydziału Edukacji UMŁ Dorota Gryta poinformowała, że każdego roku do łódzkich placówek dostaje się ok. tysiąca uczniów z innych miast.

Uskrzydlona Łódź - nowy przewoźnik

Pierwszy lot do Amsterdamu to ważny moment dla rozwoju łódzkiego lotniska, gdzie powstała baza słoweńskiego przewoźnika Adria Airways. Samolot z nazwą „Łódź” sześć razy w tygodniu, oprócz soboty) będzie latał do Amsterdamu oraz Monachium. Harmonogram lotów wygląda następująco: poranny lot do Monachium o 6.45, potem powrót do Łodzi i wylot do Amsterdamu o godz. 10.45, powrót do Łodzi i kolejny lot do stolicy Bawarii oraz powrót ok. 21 wieczorem na noc do bazy.

Odznaki i Nagrody Miasta Łodzi

Siedemnaście osób i Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska" w Łodzi otrzymało rekomendację Komisji Nagród i Odznaczeń do otrzymania Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi" w edycji wiosennej. Wśród wybranych przez Komisję osób znaleźli się: Kazimierz Arendt, Barbara Barańska, Zdzisława Bloch, Marta Domańska, Bogdan Dublewski, Leokadia Kabzińska, Małgorzata Kowalska, Kazimiera Lange, prof. zw. dr hab. Lucyna Lewandowska, Wiesław Lewandowski, Longin Małecki, Jerzy Niewiadomski, Saturnina Pawłowska, Henryk Siemiński, Barbara Sokołowska-Urbańczyk, Janina Suska-Janakowska i dr Maciej Świerkocki.

Łódź - Mały miś w technologii 3D

Na terenie łódzkiego Technoparku zorganizowano konferencję „Druk 3D przyszłością przemysłu", poświęconą wykorzystaniu profesjonalnych technologii druku 3D w zastosowaniu przemysłowym i produkcyjnym. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Druku 3D - największy w Polsce portal poświęcony tej technologii.

Łódź - Zaglądać tam, gdzie patrzenie wzbronione

Łódzkie środowisko teatralne rozpoczęło obchody Międzynarodowego Dnia Teatru pod pomnikiem Leona Schillera. U stóp wybitnego artysty kwiaty złożyli przedstawiciele łódzkich scen oraz władze miasta, parlamentarzyści i przedstawiciele instytucji zarządzających kulturą w mieście. Imprezę, współorganizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, prowadził jego prezes - Ryszard Bonisławski.

Budowa podziemnej trasy W-Z w Łodzi

ZDiT oraz wykonawca przebudowy Trasy W-Z firma „Mosty Łódź" zaprezentowali pierwszy fragment tunelu przebitego na al. Mickiewicza na odcinku od al. Kościuszki do ul. Piotrkowskiej.

Gdy zielenić Łódź się zacznie...

400 tysięcy kwiatów zakwitnie tej wiosny w wielu miejscach Łodzi. Podobnie jak w zeszłym roku posadzono ok. 60 tys. roślin cebulowych na rondach: Solidarności, Biłyka i Sybiraków, a także przy ul. Zamenhofa. Zarząd Zieleni Miejskiej przystroił łódzkie parki ok. 240 tys. roślin cebulowych i kwietnikowych. Prócz kwiatów zasadzono również prawie 20 tys. krzewów. Koszt nasadzeń to 1 mln zł.

Zielone dachy nad Łodzią z budżetu obywatelskiego

To pierwsza tego typu inicjatywa w Łodzi, zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego przy okazji przebudowy obiektów pofabrycznych przy ul. Sienkiewicza 61/63. Jak poinformował dyrektor Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta UMŁ Marcin Obijalski, ogłoszono konkurs na projekt rewitalizacji wymienionych budynków wraz z zakomponowaniem zielonego dachu. Nowatorski pomysł uzyskał wsparcie ponad 1000 osób w trakcie głosowania na zadania budżetu obywatelskiego. Nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 61 i 63 ujęte są również programem rewitalizacji obszarowej, a konkurs na projekt obejmuje adaptację wraz z przebiciem ciągu pieszego od ulicy Nawrot do pl. Komuny Paryskiej, a także wspomniany zielony taras na dachu.

Pamięci bohaterskiej Armii Łódź

23 marca 1939 roku powstała Armia Łódź, związek operacyjny Wojska Polskiego II RP, który w trakcie Kampanii Wrześniowej toczył walki z niemieckim najeźdźcą. Żołnierze polscy utrzymali swoje pozycje na linii Warty i Widawki do 6 września. Największe boje stoczono pod Strońskiem i Glinnem.

Pięć tysięcy nowych drzew posadzą w Łodzi

Wraz z wiosną rozpoczynamy akcję nasadzeń drzew w łódzkich parkach, na skwerach i ulicach. W tym roku przewidujemy posadzenie w Łodzi ok. 5 tysięcy drzew i krzewów, także w ścisłym centrum miasta - zapowiedziała na konferencji prasowej prezydent Hanna Zdanowska. Jak poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Arkadiusz Jaksa, 1700 klonów, grabów, lip i jarząbów przybędzie w Łodzi, z czego 300 w parkach. Oprócz nasadzeń ZZM musi również zorganizować kompleksową opiekę nad drzewostanem miejskim.

Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

W dniu imienin marszałka Józefa Piłsudskiego przed jego pomnikiem zebrali się członkowie Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin , strzelcy, młodzież szkolna i łodzianie. Władze miasta reprezentował wiceprezydent Krzysztof Piątkowski i wiceprzewodniczący RM Krzysztof Stasiak.

Figura Misia Uszatka stojąca przy Piotrkowskiej 87 została pokryta białym proszkiem

To na szczęście nic poważnego. Figura Misia Uszatka stojąca przy Piotrkowskiej 87 została pokryta białym proszkiem, by uzyskać matową powierzchnię. Specjaliści zrobili to, aby niezwykle dokładnie zeskanować postać misia. Cyfrowy model posłuży do wydrukowania Misia Uszatka w drukarce 3D. - Potrwa to nawet 2 tygodnie, ale miś będzie identyczny. Postać powstanie we fragmentach, które później zostaną połączone - mówi Paweł Ślusarczyk koordynator przedsięwzięcia.

O rewitalizacji Łodzi w Bilbao

W dniach 18-20 marca w hiszpańskim Bilbao przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak uczestniczył w światowym szczycie samorządowców. Konferencja, na którą przyjechali przedstawiciele miast z całego świata, została zorganizowana przez United Cities and Local Governments.

Promujemy 1 procent dla Miasta Łodzi

Oddajmy swój 1 procent podatku tym, którzy działają dla dobra Łodzi i województwa - ponownie zachęcały mieszkańców władze miasta i regionu. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wojewoda Jolanta Chełmińska oraz inicjator akcji marszałek województwa Witold Stępień, wspólnie z ambasadorami kampanii promowali inicjatywę „1 procent dla Łódzkiego". Przekonywali, że 1 procent podatku może wesprzeć rozwiązanie wielu ważnych problemów. To może być pomoc dla rodzinnych domów dziecka, chorych, niepełnosprawnych, strażaków, młodych sportowców lub organizacji zajmujących się kulturą, edukacją, zdrowiem, ochroną środowiska, a także budowaniem społeczeństwa obywatelskiego i wieloma innymi obszarami.

Nowe Gwiazdy w Alei Gwiazd w Łodzi

Kapituła Alei Gwiazd na swoim ostatnim posiedzeniu zgodziła się na stworzenie dwóch nowych gwiazd na ul. Piotrkowskiej. Będą to gwiazdy; scenografa Allana Starskiego i Twórców filmu IDA

Co zrobić, by podczas rewitalizacji uczynić centrum Łodzi miejscem przyjaznym do życia?

Cisza, zieleń i czyste powietrze - o tym, jak powinna wyglądać okolica, w której chcielibyśmy zamieszkać, wszyscy niby dobrze wiemy. Jednak co zrobić, by podczas rewitalizacji uczynić centrum Łodzi miejscem przyjaznym do życia? Na te pytania odpowie badanie, które właśnie rozpoczynamy. Do 1500 mieszkańców w całej Łodzi zapukają ankieterzy z firmy EU-Consult. Na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi mają przeprowadzić analizę ich potrzeb mieszkaniowych. To pomoże nam dobrze zaplanować rewitalizację i zachęcić do osiedlania się w odmienionym Śródmieściu. Takie badania Niemcy prowadzą od ponad 40 lat, kiedy zauważyli, że centra ich miast pustoszeją i zamierają. A przecież historyczne serce Łodzi kiedyś było nie tylko wizytówką miasta, ale też tętniącą życiem dzielnicą mieszkaniową.

Mariusz Wlazły wygrał po raz piąty

Siatkarski mistrz świata Mariusz Wlazły został laureatem plebiscytu Dziennika Łódzkiego na sportowca roku 2014. To już piąty tryumf zawodnika bełchatowskiej Skry w tej zabawie. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega, także mistrz świata z ubiegłego roku, Michał Winiarski. Trzeci był rugbista Budowlanych Łódź Maciej Orłowski.

Bądź NA STYKU KULTUR! Targi w Łodzi

W hali Expo - Łódź rozpoczęły się XXI Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Szanse na dowiedzenie się wszystkiego o o podróżowaniu, egzotycznych krajach, turystyce rowerowej i sposobach na odkrywanie nieznanych zakątków Polski będziemy mieli do niedzieli. W najbliższy marcowy weekend będzie można m.in. zaplanować urlop, wakacje czy spontaniczny wypad z rodziną, dowiedzieć się ciekawostek turystycznych, posłuchać relacji podróżniczych i spróbować produktów regionalnych wyrabianych według tradycyjnych receptur.

Łódź na targach MIPIM w Cannes

Środa to drugi dzień Targów Inwestycyjnych MIPIM w Cannes. W pałacu festiwalowym swoje propozycje nieruchomości, planów na przyszłość prezentuje kilkaset miast z całego świata: od Dubaju po Tokio, od Sankt Petersburga po Monachium. Jest także Łódź. - Tu trzeba być, trzeba światu wbijać do głowy nazwę naszego miasta, pokazać, jak się zmieniamy, co planujemy, jak Łódź będzie wygladała za kilka lat - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Prezentujemy makietę Nowego Centrum Łodzi, rozmawiamy też o innych nieruchomościach, które mogą spodobać się deweloperom. Dlaczego deweloperom? Bo to właśnie te firmy od stoiska do stoiska obserwują ofertę miast, pytają o ceny, potencjał gospodarczy, by później decydować - gdzie i za ile zainwestować.

Ruch wokół nowego dworca w Łodzi

O tym, jak będzie wyglądał docelowo układ komunikacyjny w pobliżu nowego dworca Łódż Fabryczna, poinformowała na konferencji prasowej dyrektor ZDiT Grzegorz Nita. 11 ulic zostanie przebudowanych lub wybudowanych od nowa. Gotowe są już niemal wszystkie projekty. Wystartował także pierwszy przetarg na przebudowę ulic: Tramwajowej, Węglowej i Wierzbowej.

Film dla filmowców w Łodzi - spot promujący

Łódź, w ramach realizacji projektu „Łódzkie Przyjazne Filmowcom", przygotowała spot promujący filmowy potencjał naszego miasta i regionu. W premierowej prezentacji z udziałem twórców w kinie „Wytwórna" uczestniczył wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski oraz przedstawiciele Łodź Film Commission. Celem powstania 90-sekundowego spotu było ukazanie filmowego potencjału regionu łódzkiego w profesjonalny, a jednocześnie nowatorski sposób. Wideoklip jest adresowany przede wszystkim do przedstawicieli branży audiowizualnej: producentów, ale również twórców filmowych i wszelkiego rodzaju profesjonalistów związanych z realizacją produkcji filmowej. Ambicją Łodzi jest przyciąganie do miasta większej liczby koprodukcji międzynarodowych, dlatego oprócz polskiej wersji przygotowano też wersję anglojęzyczną.

Drzwi otwarte do zawodu w Łodzi

Rozpoczęły się „Dni Otwarte 2015" w Zespole Szkól Zawodowych Specjalnych nr 2 przy al. I Dywizji 16/18. Przez 4 dni w placówce odbędzie się szereg wydarzeń, które mają pomóc w promocji szkoły. Uczniowie trzecich klas gimnazjów specjalnych i integracyjnych, którzy odwiedzą szkołę, będą mogli wziąć udział w przygotowanych zajęciach praktycznych. - Chodzi o to, by młodzi ludzie zapoznali się z metodami nauczania i mogli w ten sposób sprawdzić, jakiego zawodu chcą się nauczyć - mówił wiceprezydent Tomasz Trela.

Mniej znaków na Piotrkowskiej w Łodzi

W ramach poprawy estetyki ulicy Piotrkowskiej i organizacji ruchu na głównej ulicy, zaplanowano nowe oznaczenia drogowe. Przede wszystkim - jak poinformował Piotr Kurzawa z Biura Promocji UMŁ - redukcji ulegnie liczba znaków ze 156 do 84. Ulica Piotrkowska jako wydzielona droga wewnętrzna zostanie wyposażona także w nowe znaki o mniejszej średnicy - 30 cm.

Samorządowe związki wspierają Łódź

5 marca w Poznaniu odbyły się połączone Zgromadzenia Ogólne wszystkich związków samorządowych w Polsce, w których udział wzięło blisko 1400 samorządowców. Podczas Zgromadzeń Ogólnych Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich przyjęto dwie uchwały proponowane przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Tomasza Kacprzaka i przewodniczącego Klubu Radnych PO w łódzkiej Radzie Miejskiej Mateusza Walaska.

6 marca - Dzień Sprawiedliwych…

W 2012 roku Parlament Europejski ogłosił 6 marca Dniem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Z tej okazji w Parku Ocalałych odbyła się uroczystość z udziałem wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego, rabina Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi Symchy Kellera oraz przedstawicieli stowarzyszeń i młodzieży szkolnej.

EBI wspiera rozwój polskiej kolei, modernizację Łodzi i inwestycje proekologiczne

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił czterech kredytów na łączną sumę ponad 1 miliarda PLN na przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska, modernizację infrastruktury miejskiej Łodzi oraz infrastruktury kolejowej w zachodniej Polsce. Jest to kolejny przykład istotnego wsparcia banku Unii Europejskiej dla polskiej gospodarki, które w zeszłym roku wyniosło prawie 23 miliardy PLN.

Zwycięski Oscar zawitał do Łodzi

Piotr Dzięcioł prezes Opus Film zaprezentował w Urzędzie Miasta Łodzi Oscara zdobytego przez film „Ida".

Trzeba poznać architekturę Łodzi

Takiemu celowi przyświeca konkurs na opracowanie nowoczesnej książki interaktywnej dla młodzieży szkół gimnazjalnych, zorganizowany przez UMŁ. - Naszą powinnością jest upowszechnianie wiedzy o tradycji i tożsamości Łodzi, a wartość miejsca, w którym żyjemy buduje tak potrzebny szacunek oraz tożsamość naszego miasta. Chcemy, aby młodzi ludzie i wszyscy łodzianie byli równie dumni z zabytków Łodzi jak mieszkańcy Krakowa ze swoich skarbów - powiedział architekt miasta Marek Janiak.

YAPA po raz czterdziesty w Łodzi

Od 13 do 15 marca studenckie kluby w kampusie Politechniki Łódzkiej po raz kolejny rozbrzmiewać będa poezją śpiewaną i muzyką studencką podczas 40. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA.

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych w Łodzi

Przed pomnikiem Ofiar Komunizmu w al. Anstadta z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych, kombatanckich i związkowych oddali hołd pomordowanym i złożyli kwiaty.

Pierwszy zastrzyk finansów na EXPO

Stopniowo konkretyzują się plany starań o organizację w Łodzi wystawy International EXPO 2022, poświęconej rewitalizacji obszarów miejskich. Niedawno obradował w Łodzi Komitet Sterujący z udziałem MSZ oraz przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych, a fazy dyskusji - jak powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Marek Cieślak - przechodzimy do konkretnych działań. Uruchomiona bowiem została pierwsza transza środków rządowych, wspierających organizację EXPO w Polsce, właśnie w naszym mieście.

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

W najbliższą niedzielę, 1 marca, po raz piąty obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto ustanowione zostało w lutym 2011 roku. Data nie jest przypadkowa, bowiem właśnie 1 marca 1951 roku w mokotowskim więzieniu stracono siedmiu członków IV komendy Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, sprzeciwiającego się komunistycznemu reżimowi. W ramach łódzkich obchodów przedstawiciele władz miasta oraz instytucji publicznych o godz. 10.30 złożą kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu na ul. Andstadta.

Moda na rowery w Łodzi - czas na stojaki

Oficer rowerowy Bartosz Zimny przedstawił projekt doposażenia infrastruktury rowerowej Łodzi w niezbędne stojaki, miejsca parkingowe i podpórki. Do 31 marca potrwa akcja zbierania zgłoszeń od mieszkańców, gdzie należałoby zainstalować takie urządzenia. Sporą popularnością cieszą się rowery wśród uczniów łódzkich szkół, którzy coraz chętniej dojeżdżają na zajęcia tym środkiem lokomocji.

UM Łódź - Seminarium w Brukseli

W dniu 5 marca 2015 roku w Hali Expo w Brukseli, Miasto Łódź wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli organizuje seminarium "Jakość polskiego budownictwa oraz rola procesów rewitalizacji w tworzeniu przewagi konkurencyjnej".

Losy absolwentów szkół średnich w Łodzi

Konferencja podsumowująca wyniki badania dotyczącego losów absolwentów szkół zawodowych odbyła się na Dużej Sali Obrad. W projekcie wzięło udział siedem łódzkich placówek ponadgimnazjalnych. O szczegółach przeprowadzonej analizy poinformowali Janusz Moos dyrektor ŁCDNiKP oraz Elżbieta Ciepucha, szefowa Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji. - Chodzi o sprzężenie zwrotne na linii szkoła - rynek pracy. Chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie, co zmienić w systemie szkolenia zawodowego, żeby przygotować pracownika do pracy na konkretnym stanowisku - mówił Janusz Moos podczas briefingu zorganizowanego przed konferencją.

Miniony weekend obfitował w wydarzenia curlingowe.

Przede wszystkim poznaliśmy zwycięzców Polskiej Ligi Curlingu. Pierwszy sezon regularnej ligi curlingowej w naszym kraju jeszcze nie jest całkiem zakończony, ale po zwycięstwie Marlexu Katowice z Wakutą Sopot katowiczanie mają przewagę wystarczającą do zdobycia tytułu. Warto podkreślić, że Marlex to wielokrotny Mistrz Polski, prawdopodobnie najbardziej utytułowana drużyna w krótkiej historii polskiego curlingu.

Rośnie stadion przy al. Unii w Łodzi

Zakończył się montaż stelaża dachu trybuny stadionu przy al. Unii Lubelskiej. Jeśli pozwoli na to pogoda niebawem rozpocznie się montowanie rozciągającej się nad nim membrany. - To symboliczny moment. Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o budowę obiektu. Weszliśmy już w etap prac wykończeniowych - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Przewodniczący Komisji Krajowej w Łodzi

23 lutego gościem Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej był Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność", który przedstawił związkowcom obecną sytuację w kraju na przykładzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Szef Związku dużą część swojej wypowiedzi poświęcił aktualnie procedowanej ustawie o Radzie Dialogu Społecznego oraz dalszej walce "Solidarności" o obniżenie wieku emerytalnego (połączenie wieku z latami składkowymi i koniecznością wypracowania minimalnego kapitału).

Oscar dla Idy. "Ida" pokonała tym samym swojego największego rywala - rosyjski film "Lewiatan"

W Muzeum Kinematografii w Łodzi dostępna jest wystawa poświęconą produkcji - „#IdaTheFilm Miłośnicy kina mogą prześledzić całą drogę „Idy" od pierwszych scen do czerwonych dywanów festiwali na wszystkich kontynentach. Jej częścią są multimedia (nagrania filmowe) z okresu przygotowawczego i zdjęć próbnych oraz elementy scenografii. Prezentacja obejmuje także zdjęcia, plakaty i nagrody, które „Ida" otrzymała na całym świecie. Specjalną część wystawy stanowią fotografie wybitnego operatora prof. Ryszarda Lenczewskiego, wykonane podczas przygotowań do kręcenia filmu, a atrakcją m.in. syrenka - samochód którym podróżowały bohaterki.

Stypendia dla młodych twórców w Łodzi

Podsumowano trzecią edycję programu „Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi", w której nagrodzono projekty z różnych dziedzin sztuki. - Jesteście tymi, o których zabiegamy i zachęcamy do twórczej aktywności w naszym mieście. Ważne są dla nas wasze artystyczne projekty, to jest kierunek, który obraliśmy i wspieramy w ramach Łodzi kreatywnej - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska, wręczając stypendia laureatom

Airbus Helicopters otworzył biuro w Łodzi

Międzynarodowa firma produkująca i serwisująca śmigłowce - Airbus Helicopters otworzyła 19 lutego w Łodzi Biuro Projektów i Badań. Placówka będzie się zajmować projektowaniem innowacyjnych konstrukcji i modernizacją helikopterów. Biuro w Łodzi docelowo będzie zatrudniać 100 osób.

Moc rekordów w łódzkiej Atlas Arenie

Rekord życiowy Kima Collinsa, najszybszego człowieka na świecie w tym roku padł w łódzkiej Atlas Arenie podczas XI Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Pedros Cup Łódź 2015. 39-letni reprezentant Saint Kitts i Nevis dystans 60 metrów pokonał w 6,47 s. Inauguracyjne dla naszej hali zawody lekkoatletyczne okazały się rekordowe także dla innych zawodników oraz samego mityngu. Ten cieszył się ogromną popularnością. W Atlas Arenie pojawiło się około ośmiu tysięcy kibiców.

Kultura Japonii - wystawa w Łodzi

Ogród Botaniczny - Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę Kultura Japonii, która odbędzie się, pod patronatem Ambasady Japonii, w dniach 20 - 22 lutego 2015 w godz. 9.00 - 17.00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 39/65.Na wystawie prezentowane będzie m.in. wnętrze pokoju służącego do ceremonii herbacianej w japońskim domu, tradycyjne kimona oraz ceramika.

Doroczne sprawozdanie Straży Miejskiej w Łodzi

Jak co roku Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Kuleta przedstawił radnym z Komisji Ładu Społeczno-Prawnego sprawozdanie z działalności jednostki w minionym – 2014 – roku. Wynika z niego, że w ciągu roku strażnicy ujawnili łącznie 71817 wykroczeń oraz ukarali mandatami 38013 sprawców wykroczeń. 6636 nietrzeźwych osób przewieziono do Miejskiego Centrum Zdrowia Publicznego, a 514 w stanie nietrzeźwości do ich domów. 497 osób przetransportowano do schroniska dla bezdomnych.

Wielokulturowa Łódź Pomnikiem Historii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, doceniając wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego, przyznał Łodzi tytuł Pomnika Historii. Jest to najważniejsze wyróżnienie dla zabytków - fabrykanckich willi, pałaców, kamienic i fabryk, świadczące o ich wysokiej jakości i znaczeniu dla dziedzictwa narodowego Polski. To wielki sukces miasta. Dotychczas tytuł ten nadano 58 zabytkom w Polsce. Do tego elitarnego grona właśnie dołączyła Łódź.

Forum Europa-Ukraina w Łodzi

W Łodzi trwa VIII Forum Europa-Ukraina. Podczas trzydniowego spotkania w naszym mieście gości 400 uczestników z Ukrainy, UE, Rosji, krajów sąsiedzkich i USA, wśród nich przedstawiciele rządów, polityki, biznesu, samorządów, międzynarodowych organizacji i ośrodków analitycznych. Zaplanowano spotkania z kluczowymi postaciami Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, ministrami, parlamentarzystami, reprezentantami organizacji międzynarodowych, najważniejszych firm i ekspertami.

Kamizelki odblaskowe dla uczniów w Łodzi

Chcemy, by kamizelki odblaskowe były w każdej łódzkiej podstawówce - mówi radny Marcin Zalewski. Przygotował on projekt uchwały Rady Miejskiej, w którym proponuje by Prezydent Miasta znalazła pieniądze w budżecie Miasta na zakup dla łódzkich szkół podstawowych po 50 kamizelek odblaskowych. Radny jest zdania, że ten zakup sprawi, iż dzieci - uczniowie klas I-III szkól podstawowych - będą mogły bezpiecznie wychodzić na zajęcia poza teren szkoły.

Rocznica Armi Krajowe w Łodzi

W 73 rocznicę powstania Armii Krajowej w kościele ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza odbyła się uroczysta msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy AK. Mszę św. celebrował ks. biskup Adam Lepa. Wzięli w niej udział weterani, młodzież i poczty sztandarowe.

Pamięci profesora Politechniki Łódzkiej

Prof. dr hab. Janusz Szosland był wybitnym naukowcem, dydaktykiem i jednym z pierwszych absolwentów Politechniki Łódzkiej. Całe swoje naukowe życie związał z tą łódzką uczelnią, gdzie odnosił kolejne sukcesy. Miesiąc po jego śmierci Stowarzyszenie Włókienników Polskich zorganizowało spotkanie upamiętniające jego działalność. W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego, przyjaciele, naukowcy i współpracownicy oraz senator Ryszard Bonisławski i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Luty to bardzo pracowity miesiąc dla łódzkich curlerów

Trwają rozgrywki ligowe, turnieje rangi Mistrzostw Polski w różnych kategoriach, imprezy lokalne. Drużyny juniorów młodszych POS Łódź wróciły z Krynicy bez medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale zarówno drużyna żeńska (Urszula Kraczaj, Daria Wencławska, Julia Bednarek, Izabela Włodarek), jak i męska (Maksym Grzelka, Jan Karolewski, Tadeusz Pupar, Maciej Szewczyk) zajęły miejsce tuż za podium (4). Szóste miejsce zajęła także druga żeńska drużyna (skip Sylwia Surgut). Trenerem wszystkich drużyn jest Aleksander Grzelka.

Młody Pedro`s Cup odbędzie się w Łodzi

XI Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Pedro`s Cup Łódź 2015 będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów „królowej sportu”. Emocje przeżywać będą też młodzi reprezentanci pięciu polskich miast, którzy wystąpią w ramach zawodów Młody Pedro`s Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak.

Witamy w gronie stulatków w Łodzi

Setne urodziny obchodziła w minioną sobotę pani Kazimiera Szymańska. Z tej okazji wizytę złożył jej wiceprezydent Tomasz Trela. Jubilatka otrzymała w prezencie ciepły koc i bukiet kwiatów oraz życzenia zdrowia, radości i wielu pięknych dni.

Sen nocy (nie)letniej w Teatrze Muzycznym w Łodzi

W Teatrze Muzycznym odbył się pokaz fragmentów najbliższej premiery - spektaklu komediowo-muzycznego „Sen nocy (nie)letniej" zaplanowanej na 21 marca. Przedstawienie jest pierwszą produkcją teatru w ramach nowego cyklu OFF PÓŁNOCNA. Celem cyklu jest prezentacja na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi młodych twórców, m.in. debiutujących reżyserów jak w przypadku „Snu nocy (nie)letniej", którym jest Krzysztof Wawrzyniak. Także młodych, początkujących śpiewaków, debiutujących ale także mających za sobą pierwsze dokonania, np. występujących już na scenie naszego teatru w rock-operze „Jesus Christ Supertar"

Stażyści otrzymują pracę w MPK w Łodzi

W związku z zakończeniem staży, w ramach umów z objętego patronatem MPK-Łódź Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, pierwszych 5 z 12 absolwentów otrzymało umowy o pracę na czas określony - 6 miesięcy. Kolejni podpiszą umowy w lutym i marcu, wraz z zakończeniem przez nich staży. Zatrudnienie stażystów na umowy o pracę i przyjęcie ich do MPK-Łódź odbyło się we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP) oraz Powiatowym Urzędem Pracy.

Komunikat w sprawie Ligi Światowej w Łodzi w 2015 roku

Stanowisko w sprawie pominięcia Łodzi przy organizacji rozgrywek siatkarskich Ligi Światowej w 2015 roku

Smacznie, stylowo i kreatywnie

Przy ul. Piotrowskiej 217 powstaje pierwszy w Polsce Food Boutique, czyli całoroczny targ z unikatową żywnością, oferujący sprzedaż potraw regionalnych, ekologicznych, jak i tych wpisujących się w nowy trend food design. W dawnej hali fabrycznej zakładów Johna o powierzchni 1000 m kw. zagości 40 minirestauracji, sklepów z potrawami i produktami z całego świata. Całość zostanie urządzona w prostej stylistyce industrialnej z wykorzystaniem kontenerów, stoisk skrzynkowych oraz części wspólnych przeznaczonych na miejsce do konsumpcji.

Jest taki „Dom w Łodzi”…Fundacja

„Dom w Łodzi" to fundacja zajmująca się opieką nad chorymi, osieroconymi dziećmi. Organizacja w czerwcu 2007 roku utworzyła własny dom dziecka. Do dziś jest to jedyna tego typu placówka w Polsce. Z okazji zaprezentowania hymnu domu, zorganizowano kameralną uroczystość. Gościem wydarzenia był wiceprezydent Tomasz Trela, który otrzymał od dzieci dyplom, ozdobiony własnoręcznie wykonanymi serduszkami z porcelany.

Powrót Idy - wernisaż w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Po wielkim, światowym sukcesie film Pawła Pawlikowskiego „Ida" powraca do Łodzi. 5 lutego w Muzeum Kinematografii otworzono wystawę poświęconą produkcji - „#IdaTheFilm

Karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych w Łodzi

Od 1 lipca zmieniły się zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją niepełnosprawnych. Karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych wydane przed 1 lipca 2014 roku zachowają ważność do 30 czerwca 2015 roku (również te, które zostały wydane bezterminowo). To oznacza, że osoby niepełnosprawne oraz placówki posiadające karty wydane przed 1.07.2014 r. muszą złożyć wnioski o wydanie nowych.

Sto lat w dobrym zdrowiu Pani Stanisławy

Pani Stanisława Bończak, 31 stycznia 2015 r. obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji łodziankę odwiedził wiceprezydent Tomasz Trela. Jubilatka otrzymała w prezencie koc oraz bukiet kwiatów. Stanisława Bończak pozostaje w dobrym stanie zdrowia. Mieszka sama w jednym z łódzkich bloków. W codziennych obowiązkach pomaga jej wnuk. - Jest kochany i bardzo uczynny - mówiła wzruszona jubilatka.

Czekają granty na wydarzania kulturalne w Łodzi

O nakładach na kulturę w 2015 roku poinformował na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. Do 19 lutego można składać wnioski w konkursach na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Kwoty przeznaczone na tzw. duże granty (powyżej 50 tys. zł) pozostały na podobnym poziomie jak w roku ub. i wynoszą 2,38 mln zł. Część tej kwoty zarezerwowana jest już na imprezy, które mają zakontraktowane umowy wieloletnie.

Dobry rok dla łódzkiej hali Atlas Areny

Przedstawiciele Atlas Areny i Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą podsumowali wyniki badań wizerunkowych łódzkiej hali. W jednym z największych polskich obiektów tego typu odbyło się łącznie 76 imprez różnego typu, które łącznie trwały 84 dni. W hali przy al. Unii Lubelskiej pojawiło się ponad 507 tys. gości. Ekwiwalent reklamowy hali wyniósł ponad 58 milionów złotych.

Zima w Łodzi nie przeszkadza w budowie

Mimo zimy, prace przy przebudowie trasy W-z są prowadzone zgodnie z harmonogramem.

Łódzka rewitalizacja - wizyta posłów

W Łodzi goszczą posłowie z podkomisji ds. rozwoju i rewitalizacji miast. Zapoznają się z planami Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi i Nowego Centrum Łodzi - spektakularnego programu przebudowy 100 hektarów w samym sercu miasta. Komisja odwiedziła EC1 - najstarszą łódzką elektrownię, która zyskała nowoczesne funkcje. Zobaczy również Art_Inkubator - miejską instytucję kultury usytuowaną na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie, a także wiele kamienic remontowanych w ramach programu „Miasto Kamienic".

Pamięć, która trwa…Uroczystości w Łodzi

Dobiegły końca trzydniowe uroczystości V Dni Pamięci, zorganizowane przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oraz Teatr im. S. Jaracza z okazji Międzynarodowego Dania Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Na stacji Radegast upamiętniono „XII transport” w 73. rocznicę deportacji z Litzmannstadt Getto do obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem oraz otwarto wystawę „Deportacja Żydów z Luksemburga i Trewiru do getta łódzkiego”.

Nowa siedziba firmy Ericpol w Łodzi

Czterokondygnacyjny budynek klasy A zapewni komfortowe miejsca pracy dla 800 pracowników nowego oddziału firmy Ericpol. Prace nad centrum rozwoju oprogramowania trwały 18 miesięcy i zostały zakończone zgodnie z pierwotnym planem. Inwestycja kosztowała ponad 62 mln zł. Całkowita powierzchnia obiektu to ponad 12 tys. metrów kwadratowych. Bryła biurowca zaprojektowana została na planie litery X. Budynek składa się z dwóch skrzydeł połączonych przeszklonym lobby. Charakterystyczną elewację zdobi niemal 60 tys. cegieł uformowanych ręcznie w duńskiej manufakturze.

Seans dla rodziców z dziećmi w Kinematografie

W wybrane niedzielne popołudnia (zawsze o godz. 15.00) Kinematograf zaprasza rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi na specjalne seanse filmowe. Podczas pokazów filmy wyświetlane są w przyjaznych młodym rodzicom i maluchom warunkach (z przytłumionym światłem, przyciszonym dźwiękiem, zabawkami i przewijakiem dostępnymi w sali kinowej). W programie zawsze dobre kino! Projekt jest adresowany do tych rodziców – kinomanów, którzy chcą na bieżąco oglądać filmowe premiery i produkcje niezależne, artystyczne i autorskie, a nie chcą (lub nie mogą) rozstawać się ze swoimi małymi pociechami.

Dni Pamięci już po raz piąty w Łodzi

W Centrum Dialogu im. M. Edelmana zainaugurowano w Łodzi V Dni Pamięci, zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Ofiar Holokaustu. Trzydniowe uroczystości przygotowane przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oraz Teatr im. S. Jaracza potrwają do wtorku. W programie znalazły się m.in. wykłady, wystawy, projekcje filmowe i spektakle.

Podsumowanie 23 finału WOŚP w Łodzi

Jak co roku władze Łodzi bardzo aktywnie włączyły się w zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz kwestowania podczas wielkiego finału 11 stycznia Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Wiceprezydenci wystawili aukcje allegro, z których cały dochód trafi do WOŚP. Łącznie na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów zebraliśmy ponad 106 tys. zł:
stat4u