SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Warszawa dziękuje Łodzi

Za wkład w produkcję filmu Jana Komasy Miasto 44 twórcy filmu podziękowali Łodzi. Za plenery powstańczej Warszawy posłużyły ulice: Włókiennicza i Roosevelta, byłe zakłady Polmosu przy ul. Wydawniczej, Widzewska Manufaktura oraz wnętrza byłego banku przy ul. Roosevelta. Film został wsparty finansowo przez Łódzki Fundusz Filmowy oraz organizacyjnie przez Łódź Film Commission.

Rocznica powstania warszawskiego -obchody w Łodzi

W 70 rocznicę powstania warszawskiego, 1 sierpnia o godzinie 17.00 w całym mieście rozlegnie się dźwięk syren.

Mia100 hipermarketów w Łodzi

Zdaniem radnej Joanny Kopcińskiej oraz radnego Marka Michalika w Łodzi jest za dużo sklepów wielkopowierzchniowych (powyżej 400 m² powierzchni sprzedażowej). Takich obiektów w Łodzi jest ponad 100, a decyzji o warunkach zabudowy na powstanie kolejnych wydano jeszcze co najmniej 150. - Wspólnie szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby ten problem złagodzić.- mówił M. Michalik.

Pomnik wspaniałych łodzian

16890 imiennych kostek brukowych liczy Pomnik Łodzian, będący równocześnie nawierzchnią ulicy Piotrkowskiej. Dzięki remontowi reprezentacyjnej ulicy miasta, do wcześniej wybudowanego Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci dołączyły: Pomnik Łodzian Nowego Milenium i Pomnik Łódzkiej Tożsamości, dedykowany najbardziej znanym i zasłużonym dla miasta ludziom i instytucjom. Ta część pomnika pozostaje otwarta dla kolejnych zgłoszeń.

Podsumowanie urodzin Łodzi

Tegoroczne obchody 591 rocznicy nadania praw miejskich Łodzi obchodzone były hucznie. Pogoda dopisała, więc mieszkańcy korzystali z różnych form aktywnego wypoczynku. W około 90 wycieczkach i różnego rodzaju wydarzeniach udział wzięło od 80 do 100 tysięcy łodzian. Na część wycieczek obowiązywały wcześniejsze zapisy, ale i tak cieszyły się dużym zainteresowaniem, np. spacer po budowie dworca Fabrycznego wybrało 700 osób, a zwiedzanie EC1 - 2,5 tys.

Na urodziny Łodzi!

Pierwszego dnia urodzin łodzianie bawili się na ul. Piotrkowskiej, w miejskich spółkach , instytucjach kultury i na terenach inwestycji.

Łódź nagrodzona

Łódź otrzymała prestiżowa nagrodę Rady Europy - Plakietę Honorową.

W stulecie Bitwy Łódzkiej

Bitwa pod Łodzią uchodzi za największa bitwę manewrową I wojny światowej. W stulecie jej stoczenie w Łodzi i województwie zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających żołnierzy wielu narodowości, którzy w niej polegli.

Warsztaty cyrkowe w Łodzi

W dniach 26 lipca - 04 sierpnia 2014 r. Centrum Zajęć Pozaszkolnych 1 organizuje w Łodzi ostatnią edycję projektu Circus Culture 4 Europe, który realizowany jest od 10 lat w różnych miastach.

Łodzią w świat

Pierwszy wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak spotkał się w UMŁ z ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Polsce, panią Adrianą Gotterberg Gil. Zgodnie z umową, dotyczącą współpracy pomiędzy Polską i Wenezuelą, poszukiwano wspólnej płaszczyzny współpracy na poziomie lokalnym. Pani ambasador wyraziła ogromne zainteresowanie Łodzią i jej potencjałem, zwłaszcza akademickim. Uniwersytet Łódzki już zapowiedział współpracę z Uniwersytetem w Meridzie. Główne obszary zainteresowania to przede wszystkim edukacja, kultura, farmaceutyka i handel, ale także regionalna branża rolno-spożywcza.

591 powodów dla Łodzi

To już 591. rocznica nadania Łodzi praw miejskich. Jesteśmy przekonani, że przez te wszystkie lata uzbierało się przynajmniej tyle samo powodów, dla których kochamy to miasto. OFF Piotrkowska zaprasza do pamiątkowych zdjęć, na których każdy łodzianin będzie mógł wyrazić swoje uczucie obchodzącej urodziny Łodzi.

Przebudowa trasy WZ w Łodzi

Zgodnie z harmonogramem przebudowy trasy WZ 26 lipca ruszają prace na odcinku retkińskim. W pierwszym etapie, który potrwa do września, wykonawca zaplanował wyłącznie prace rozbiórkowe torowiska tramwajowego na odcinku od pętli przy al. Wyszyńskiego do al. Bandurskiego.

Trasa Górna w Łodzi na finiszu!

- Dobiega końca budowa Trasy Górna. Od wtorku udrożniony zostanie przejazd w obie strony ulicą Pabianicką w kierunku północ - południe. To ważna dla Łodzi inwestycja - ponad 4 km nowoczesnej arterii, z czterema wiaduktami, trójpoziomowym skrzyżowaniem, ścieżkami rowerowymi, ekranami akustycznymi, pętlą autobusową - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Rower wodny w Łodzi

Odbyła się premiera "roweru wodnego" Łódzkich Wodociągów.

Święto Policji w Łodzi

Łódzcy policjanci obchodzą swoje święto. Podczas uroczystości na pl. Dąbrowskiego najbardziej zasłużeni policjanci otrzymali medale i odznaki „Za długoletnia służbę w policji" i „Zasłużony policjant". Dokonano również mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Tańce w łódzkiej Altanie

„Koncert dęty na 5" to tytuł kolejnego programu w ramach cyklu „Letnich koncertów w Altanie" w Parku Źródliska, na które w każdą niedzielę wakacji zapraszają „Zielona Łódź" i Akademia Muzyczna w Łodzi.

Letnia filharmonia w Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska serdecznie zaprasza na niezwykły koncert chórzystów naszego miasta oraz gości z zagranicy.

Księży Młyn w Łodzi coraz piękniejszy

Po zakończeniu renowacji na Księżym Młynie będzie w sumie 12 pracowni dla artystów. Ludzie sztuki mają tu wszystko, by spełniać swoje marzenia. Oryginalną, zabytkową, zrewitalizowną przestrzeń - doskonale przystosowaną do ich twórczej pracy. Już niedługo rozpoczną się tu prace przy zagospodarowaniu całego terenu. Udało się pozyskać ponad 400 tys. złotych na wykonanie dodatkowych prac na tym terenie od Komitetu Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego.

Łódź po raz pierwszy w samorządowej pierwszej dziesiątce polskich miast

Łódź zaliczyła bezprecedensowy awans w tegorocznym prestiżowym i największym w Polsce rankingu „Najlepszy Samorząd 2014” oraz równie ważnym rankingu „Europejski Samorząd 2014” dziennika Rzeczpospolita w kategorii miast na prawach powiatu. W rankingu najlepszych samorządów z ubiegłorocznego 35 wskoczyliśmy na 9 miejsce, a do miejsca na podium zabrakło nam jedynie 5 punktów. W rankingu europejskich samorządów, gdzie oceniano pozyskanie i wydatkowanie funduszy unijnych, skok Łodzi był jeszcze bardziej spektakularny – z 43 miejsca w ubiegłym roku, w tym awansowaliśmy na 11 miejsce (skok o 32 pozycje, za nami w europejskim rankingu uplasowały się tak silni gracze jak Wrocław, Poznań, Katowice i Kraków!).

Nowe autobusy dla łodzian

Podpisano umowę na dostawę, w formie najmu 40, niskopodłogowych autobusów marki Mercedes Benz Conecto.

Łódzka Karta Dużej Rodziny

Podsumowano pierwszy rok funkcjonowania łódzkiej Karty Dużej Rodziny. Dotychczas łodzianie złożyli 2327 wniosków i wydano 11,5 tys. kart. W programie uczestniczy 200 partnerów publicznych i 47 prywatnych. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek w muzeach, teatrach, kinach, obiektach sportu i rekreacji. Rodziny płacą również mniej za przejazd komunikacją miejską i korzystanie z usług służby zdrowia.

"Uśmiechnij się" w Łodzi

Z okazji 90 rocznicy powstania Zakładu Wodociągów i Kanalizacji do siedziby samorządowej spółki wróciła mozaika z napisem "Uśmiechnij się". Wykonanie mozaiki z napisem "Uśmiechnij się" polecił Stefan Skrzywan - pierwszy dyrektor Łódzkich Wodociągów, budowniczy sieci kanalizacyjnej w mieście. Złożona z kilku tysięcy maleńkich płytek mozaika pojawiła się w przedwojennej siedzibie ZWIK przy ul. Narutowicza 65. Inżynier Skrzywan - ten niezwykle optymistyczny, o otwartym charakterze człowiek uznał, że odwiedzających siedzibę ZWIK łodzian powinien witać optymistyczny napis: "Uśmiechnij się".

Tańsze opłaty dla remontujących elewacje w Łodzi

1 grosz dziennie wynosić będzie opłata za zajęcie za 1 mkw chodników, placów, parkingów, ścieżek rowerowych i ciągów pieszych w celu ustawienia rusztowań dla wykonania remontu elewacji budynku - zdecydowała Rada Miejska w Łodzi. Wprowadzenie preferencyjnej stawki stanowi kontynuację działań Miasta Łodzi wspierających rewitalizację budynków.

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

We wtorek 15 lipca o godzinie 18. Muzeum Miasta zaprasza na dwa wernisaże - ekspozycji Andrzeja Frydrycha pn. Słyszenie - forma widzenia i wernisaż EL art. Słyszenie - forma widzenia Andrzeja Fydrycha będzie prezentowana w Górnej Galerii Wystaw Czasowych potrwa do 17 sierpnia.

Nowa nazwa dla łódzkiej Areny

31 sierpnia 2014 roku wygasa umowa z firmą Atlas na dzierżawę nazwy łódzkiej hali. 10 lipca planowane jest rozpisanie nowego konkursu. Atlas nie skorzystał z prawa do przedłużenia umowy, jednak nie oznacza to końca współpracy z tą firmą. Obecnie najważniejszym celem jest, aby do końca sierpnia tego roku podpisać umowę z nowym sponsorem.

Łódką po skarb w Łodzi

Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zapraszają do udziału w wakacyjnej grze miejskiej: "Łódką po skarb". Do gry można się włączyć w dowolnym momencie, jest bezpłatna i oparta na poszukiwaniach tajemniczego, bezcennego skarbu, który ukryty jest w Łodzi.

Piotrkowska wizytówką Łodzi

Przedstawiciele przedsiębiorców działających przy Piotrkowskiej wystosowali apel do radnych Rady Miejskiej o dodatkowe środki na działalność promocyjną najpopularniejszej łódzkiej ulicy.

Fałszywe oskarżenia w Łodzi ?

Piotr Adamczyk, przewodniczący Klubu Radnych PiS na podstawie art. 234 Kodeksu karnego zamierza złożyć zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łodzi w sprawie „fałszywego doniesienia" radnego Bartosza Domaszewicza (PO) o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia przez radną Joannę Kopcińską (niezrzeszona, kandydatka PiS na Prezydenta Łodzi).

Raport z budowy dworca w Łodzi

- Na placu budowy pracuje ponad 500 osób. Ponad 80% prac ziemnych już za nami. Wkrótce rozpocznie się montaż stalowej konstrukcji do podtrzymywania całego dachu. Równolegle trwają prace związane z inwestycjami drogowymi - mówiła na konferencji prasowej na terenie dworca Łódź Fabryczna prezydent Hanna Zdanowska.

Łódź -Nie wyrzucaj mnie na wakacje

- Nie ma lepszego sposobu aby ograniczyć liczbę zwierząt trafiających do schroniska niż akcja edukacyjna - tak przekonywała radna Joanna Kopcińska wraz z Tadeuszem Morawskim, byłym radnym.

Skwery z nazwami w Łodzi

Rada Miejska nadała nazwy dwóm skwerom. Skwer, na którym stoi pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie nosił nazwę „Skwer Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Drugi skwer, który dotychczas był bez nazwy otrzymał nazwę „Skweru św. Siostry Faustyny Kowalskiej".

Łódź-Program szczególnie dla palaczy

Miejski Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc przyjęła Rada Miejska. Program będzie finansowany ze środków budżetu miasta Łodzi i realizowany w 2014 r. z możliwością kontynuacji w latach kolejnych.

Zmiana Statutu MłRM w Łodzi

Radni zdecydowali o zmianach w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Od tej pory w skład MRM będzie wchodziło 40 członków - jest to dostosowane do zmienionej liczby wybieranych podczas najbliższych wyborów samorządowych radnych w dorosłej Radzie Miejskiej. Ponadto prawo wybieralności od tej pory będzie przysługiwało każdemu uczniowi, który nie ukończył 18 roku życia oraz zamieszkuje i uczęszcza do szkoły na terenie Miasta Łodzi.

Letnie koncerty w altanie…w Łodzi

Zielona Łódź i Akademia Muzyczna kontynuują zainaugurowany w roku ubiegłym cykl wakacyjnych koncertów, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem łodzian.

Łódź - Mia100 Zdolnych

Na konferencji prasowej w UMŁ przedstawiono projekt uchwały w sprawie programu miejskiego sytemu wspierania uczniów szczególnie uzdolnionych.

Łódź dofinansowuje produkcje filmowe

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Łódzkiego Funduszu Filmowego, w ramach którego miasto dofinansowuje produkcję filmów związanych z Łodzią bądź realizowanych na jej terenie oraz w regionie łódzkim. W tym roku na ten cel przeznaczono 580 tys. zł.

Tysiące łódzkich uczniów rozpoczynają wytęsknione wakacje.

Uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Nowosolnej. Były podziękowania, dyplomy i życzenia dobrego wypoczynku. Nie zabrakło również podsumowań.

Julek wrócił na Piotrkowską w Łodzi!

Wraz z oficjalnym otwarciem po remoncie nowej ulicy Piotrkowskiej powrócił na nią Julian Tuwim, który znów przysiadł na ławeczce przed łódzkim magistratem pod numerem 104 i przyciągnął w samo południe sporą grupę łodzian.

Zapowiada się „Twórcze lato w Łodzi”

Prezydent Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele łódzkich instytucji kultury zaprezentowali wakacyjny program imprez dla łodzian.

Piotrkowska świętuje

Na ul. Piotrkowskiej można było podziwiać paradę konną Straży Miejskiej oraz orkiestry MPK. To jeden z elementów programu wielkiego otwarcia ulicy po remoncie. Dzisiejszy dzień świętowania o godz. 22:00 zakończy pokaz laserowy oraz występ finalistek programu

Łódź szykuje się na ważne obchody

W sierpniu przypada 70. rocznica likwidacji Litzamnnstadt Getto, dlatego trwają już intensywne przygotowania ważnych dla miasta uroczystości. W Centrum Dialogu im. Marka Edelamana, z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono program tegorocznych obchodów.

Łódź w STMiG

Łódź uplasowała się na ósmej pozycji wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców podczas Jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbywającego się w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu. Wyniki zaprezentowała właśnie Krajowa Federacja Sportu.

Chińczycy szukają partnerów biznesowych w Łodzi

Przedstawiciele firm z województwa łódzkiego spotkali się z reprezentantami chińskich firm różnych branż. Chińscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele chińskich instytucji szukali możliwości współpracy z partnerami z Europy. Gościem wydarzenia był wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Konkursowa wiedza o samorządzie w Łodzi

Zakończyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską, przy współpracy z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Dziś laureaci odebrali nagrody i dyplomy.

Samorządowy szczyt w Łodzi

Do Łodzi przyjechało blisko 100 samorządowców z całej Europy. Spotkali się w ramach posiedzenia Komitetu Politycznego Europejskiej Rady Gmin i Regionów (CEMR). To największe samorządowe wydarzenie w historii miasta

Łódż - gramy i promujemy

Startuje Impact Festival - święto mocnego grania i gwiazd międzynarodowej sławy. Swoje koncerty w hali zagrają dwie wielkie gwiazdy rocka - Black Sabbath i Aerosmith.

Nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Otwarto Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W uroczystości uczestniczyła m. in. wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

Łódź nagrodzona w Chinach

Podczas II Forum Regionalnego Polska-Chiny odbywającego się w Kantonie Miasto Łódź otrzymało nagrodę za zaangażowanie w promocję i rozwój „Nowego Jedwabnego Szlaku”. Wyróżnienie przyznały władze Prowincji Guangdong i władze Chińskiego Ludowo – Regionalnego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą (Chinese People’s Association For Friendship With Foreign Countries). Nagrodę odebrał Pierwszy Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Apel o pomoc drobnym przedsiębiorcom w Łodzi

Radne Klubu „Łódź 2020", Marta Grzeszczyk oraz Grażyna Gumińska apelują do Prezydent Hanny Zdanowskiej o znalezienie rozwiązania problemu, przed którym stanęli właściciele kiosku z warzywami przy ul. Tuwima 10. We wtorek dowiedzieli się bowiem, że w najbliższą sobotę mają zakończyć swoją działalność. - Są małymi przedsiębiorcami, którzy dostarczają świeże produkty od polskich rolników mieszkańcom śródmieścia i nie tylko oraz cieszą się ich sympatią - mówiła M. Grzeszczyk, zaznaczając, że poradzili sobie oni z konkurencją znajdującego się nieopodal supermarketu.

"Strzelanka" z Łodzi hitem internetu

Internet podbija gra „Super hot", zaprojektowana w Łodzi. Dziś przedstawiciele twórców zaprezentowali ją w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Pasaż Róży w Łodzi

W miejscu dawnego Hotelu Polskiego przy ul Piotrkowskiej 3 powstaje instalacja artystyczna zaprojektowana przez Joannę Rajkowską. Elewacja kamienicy pokrywana jest mozaiką z luster, a jej głównym motywem jest kwiat róży.

Goście z Chongqing w Łodzi

Delegacja z chińskiego Chongqing odwiedziła Łódź. Goście, w rozmowie z wiceprezydentem Markiem Cieślakiem, zadeklarowali dalszą współpracę, chęć inwestycji oraz wymiany akademickiej. Wizycie przewodniczył Chen Gaoshan, zastępca dyrektora ds. współpracy zagranicznej, Urządu Miasta Chongqing. Towarzyszyli mu: Chen Gangjian, wiceprzewodniczący Federacji Przemysłu i Handlu Chongqing, przedstawiciele Urzędu Miasta Chongqing oraz przedsiębiorcy zainteresowani inwestycjami w naszym mieście - szczególnie w branży budowlanej.

Skwer Powstańców Warszawskich powstanie w Łodzi

Skwer znajdujący się między ulicą Wojska Polskiego i aleją Grzegorza Palki będzie nosił nazwę Skweru Powstańców Warszawskich. Inicjatorem projektu uchwały był przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Adamczyk. Jak mówił, heroizm walczących powstańców upamiętniony jest już w wielu polskich miastach przy pomocy nazw ulic, placów, pomników czy tablic. Ponadto co roku w Warszawie odbywają się uroczystości podtrzymujące pamięć o powstańcach. - W Łodzi brak jest miejsca upamiętniającego bohaterską walkę powstańców warszawskich, dlatego Rada Miejska ma możliwość oddać hołd tym, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny - zaznaczał P. Adamczyk.

Łódź - Wspólnie twórzmy bezpieczne miasto

Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczyna drugą edycję akcji „Mapa Miejsc Niebezpiecznych na terenie Miasta Łodzi". Akcja, podobnie jak w 2013 roku, ma za zadanie zebrać informacje dotyczące miejsc, sugerowanych jako niebezpieczne. W poprzedniej edycji wpłynęło niemal 300 zgłoszeń, co w podsumowaniu dało 130 unikalnych punktów na mapie miejsc niebezpiecznych. Dane zostały w listopadzie ubiegłego roku przekazane Policji i Straży Miejskiej. 64 miejsca ujęto w analizach i zdecydowano o modyfikacji służb patrolowych na terenie Miasta.

Łódź - wszystko idzie dobrze

- Prace na stadionie miejskim przy al. Unii idą zgodnie z harmonogramem, terminy nie są zagrożone, rozpoczęto pracę na dwie zmiany, a niektóre ściany wychodzą na poziom zero - zapewniła członków Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej dyrektor Biura ds. Inwestycji Małgorzata Belta.

Dzień Dziecka w centrum Łodzi

Najmłodsi mieszkańcy Łodzi świetnie bawili się podczas Miejskiego Dnia Dziecka. Festyn zorganizowano w okolicach Hali Sportowej, Nowej Hali EXPO oraz Bombonierki. Atrakcji nie brakowało. Do zabawy zachęcała maluchy oraz ich rodziców prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Punkt informacyjny UMŁ w C.H. Port Łódź

W dniu 2 czerwca 2014 r. w poniedziałek Urząd Miasta Łodzi otwiera nowy punktu informacyjny w Centrum Handlowym Port Łódź.

Łódź pomaga utalentowanym

Radna Anna Adamska-Makowska i Fundacja Dar Edukacji rozpoczynają akcję „Daję Szansę" skierowaną do utalentowanych dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia.

Łódź pozdrawia po raz drugi

Na dużych festiwalach muzycznych np. Operner Festiwal czy Audioriver będzie promowane nasze miasto. Jest to druga odsłona kampanii „Łódź Pozdrawia".

Łódź - Aktywna młodzież w mundurach

Z przyszłorocznymi maturzystami Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi spotkał się radny Jarosław Berger.

Seniorzy w Łodzi potrzebują spójnego programu

Zdaniem radnych Klubu „Łódź 2020" Łukasza Magina, Wiesławy Zewald oraz Iwony Boberskiej, Prezydent Łodzi nie zdołała, przez cztery lata swojej prezydentury, wypracować spójnego programu pomocy dla osób starszych, a odbywające się obecnie „Senioralia" uważają za inicjatywę dobrą, lecz niestety jednorazową. - Wiele działań Prezydent Łodzi godzi w interesy tego bardzo ważnego, szczególnie w Łodzi, środowiska - zaznaczał przewodniczący Klubu, Ł. Magin.

Pomoc dla bezrobotnych w Łodzi

Miasto Łódź oraz firma DBM Polska realizuje projekt „Kompleksowe wsparcie osób zwolnionych i przewidzianych do zwolnienia z łódzkiego rynku pracy". Jego celem jest aktywne poszukiwanie pracy i staży dla osób zwalnianych z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Do projektu udało się włączyć pracowników firmy Profesjadruk Sp. z o.o., którzy faktycznie nie mogą świadczyć pracy z winy pracodawcy.

Coraz bliżej stacji Łódź Fabryczna

Trwają prace nad podziemną częścią dworca Łódź Fabryczna. Widać już zarysy najgłębiej położonej części budynku, a na plac dowożone są właśnie największe elementy konstrukcji.

Mistrzowska jazda z migawką MPK w Łodzi

- W ramach promocji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn przygotowujemy szereg niespodzianek, a pierwszą z nich jest „mistrzowska migawka" z logotypem siatkarskiego mundialu, która w limitowanej serii 5 tysięcy sztuk trafi do łodzian - powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Ukraińska młodzież w Łodzi

„Kultura łączy narody, ekologia pomaga żyć" - pod tym hasłem zorganizowano spotkanie przedstawicieli Rady Miejskiej w Łodzi w tym wiceprzewodniczącego Krzysztofa Stasiaka, radnych Joanny Kopcińskiej i Piotra Adamczyka z młodzieżą Polskiej Szkoły nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. To pierwszy przyjazd uczniów tej szkoły do Łodzi.

Łódź - mali strażacy w akcji

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Łodzi przygotował i zrealizował w maju w łódzkich przedszkolach konkurs edukacyjno-plastyczny pt."Pożar".

Street Riders w Łodzi

Na ul. Piotrkowskiej 13 czerwca powstanie specjalny tor wodny do skimboardingu. Tak nazywa się wodny sport polegający na ślizganiu się po płytkiej warstwie wody.

Jubileusz Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi

Fundacja im. Brata Alberta świętuje jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z władzami i przyjaciółmi fundacji spotkał się wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Biegiem przez Piotrkowską

Blisko 5 tysięcy uczestników weźmie udział w tegorocznym 12. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 maja. Na starcie biegu głównego na dystansie 10 kilometrów pojawi się 3,5 tysiąca biegaczy z 17 państw. Wśród nich nie zabraknie profesjonalistów oraz gwiazd zawodów.

Sukcesja – w Łodzi marzenia się spełniają

Trzeba mieć marzenia, wizje i konsekwentnie realizować plan, a wtedy można osiągnąć każdy cel. Takie przesłanie dominowało w wypowiedziach podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego na budowie centrum handlowo-rozrywkowego „Sukcesja".

Piękne i Łódź

Trzydzieści dwie kandydatki do tytułu Miss Polski Ziemi Łódzkiej 2014 oraz Miss Polski Nastolatek Ziemi Łódzkiej odwiedziły dziś Art_Inkubator. W murach zrewitalizowanej fabryki Karola Scheiblera powodzenia w konkursie życzyła im prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Łódzki Księży Młyn znów gra w filmie

Plan serialu historycznego BBC przez cały weekend gościł na tym zabytkowym łódzkim osiedlu, które tym razem wcieli się w rolę małego brytyjskiego miasteczka z okresu I wojny światowej. Na planie i za kamerą stoją polscy artyści, zdjęcia realizuje polski producent, firma Apple Film Production. To już kolejna koprodukcja BBC Worldwide i TVP, realizowana po sukcesie poprzedniej koprodukcji obu stacji, serialu „Szpiedzy w Warszawie”.

Łódź - topowa lokalizacja

- Do końca 2014 roku walczymy o 3,5 tys. nowych miejsc pracy - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. To miejsca w sektorze bankowym, finansowym, BPO, branży logistycznej, samochodowej, informatycznej i spożywczej.

Łódź -Kreatywni w ofensywie

Ruszyła IX edycja programu „Lokale dla kreatywnych”, w której jest do wynajmu 50 pomieszczeń usytuowanych w ścisłym centrum Łodzi.

Jazda po naukę w Łodzi

Przy niezbyt sprzyjającej aurze, ale za to w znakomitych nastrojach uroczyście otworzono Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Małachowskiego 5/7. Inauguracji towarzyszyły eliminacje wojewódzkiego XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięło udział blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Skamieniały Las w Łodzi

W foyer Centralnego Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282 otwarto wystawę biżuterii ze Skamieniałego Lasu w Chemnitz.

Łódź - Szkoła z bohaterskimi patronami

Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi otrzymało imię Bohaterów Monte Cassino. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władze miasta i regionu. Data nadania imienia nie jest przypadkowa, bowiem w maju 1944 roku, 70 lat temu, odbyła się decydująca faza bitwy o Monte Cassino.

Łódź - Wychować do samodzielności

O tym, jak wychować dziecko, by było samodzielne rozmawiali nauczyciele, wychowawcy i rodzice w Urzędzie Miasta Łodzi. Spotkanie „Wychować do samodzielności” odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny, a patronat nad nim objęła Para Prezydencka. Współorganizatorami konferencji byli UMŁ, ZHR, Fundacja Życie, Związek Dużych Rodzin 3+ oraz Fundacja NDŻ.

Łódzkie MPO wyróżnione

MPO Łódź otrzymało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2013. Zeszłoroczna akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania po hasłem: „Przyjaciół się nie wyrzuca” została nagrodzona w kategorii – kampania lokalna. W tym roku na konkurs zgłoszono z całego kraju 100 kampanii. Jurorzy oceniali nie tylko kreację i estetykę, ale również całokształt działań komunikacyjnych, w tym szczególnie dobór odpowiednich narzędzi komunikacyjnych oraz ich efektywność.

Łódź - Ucz się języków

Firmy z szybko rozwijającego się sektora outsourcingu usług biznesowych - branży priorytetowej dla Łodzi, zgłaszają zapotrzebowanie na nowej jakości pracowników. Nie wystarczy już, by pracownik był specjalistą w swoim obszarze wiedzy - zatrudniani w centrach BPO poza angielskim, muszą znać co najmniej jeden dodatkowy język obcy.

Łódź - Hołd dla Marszałka

W rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego przy jego pomniku zebrali się członkowie Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin, delegacje szkół, wojska a także przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, miejskiego i marszałkowskiego oraz rady miejskiej.

W Łodzi posadzą ponad 1000 drzew

1000 drzew posadzonych zostanie w 2014 roku na ulicach Łodzi. Dodatkowo 127 w miejskich parkach i zieleńcach. To o wiele więcej, niż w latach ubiegłych. W 2012 roku było ich 689, w 2013 r. - 829.

Nowa siedziba policji w Łodzi

Śródmiejska policja wprowadziła się do nowej siedziby. Wydziały logistyczne i dzielnicowi urzędują w budynku po Gimnazjum nr 4 przy Tuwima 12. Tu pracować będą policjanci, stanowiący tzw. wsparcie przy sprawach kryminalnych.

Leśnicy nagrodzeni w Łodzi

W Międzynarodowym Dniu Lasu leśnicy spotkali się w Sali lustrzanej pałacu Poznańskich. Zasłużonym pracownikom Lasów Państwowych wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wręczyła odznaczenia.

69 lat po wojnie…Obchody w Łodzi

Z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej w sali ŁDK odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń i środowisk kombatanckich, zorganizowane przez marszałka województwa Witolda Stępnia

EC 1 pod gwiazdami w Łodzi

Dyrektor Nowego Centrum Łodzi Błażej Moder zaprosił dziennikarzy do EC1 Wschód, by zaprezentować obiekt powstającego tam planetarium.

Minister Kultury Mołdawii w Łodzi

W Łodzi gościła Monica Babuc minister kultury Republiki Mołdawii. Podczas spotkania z prezydent miasta Hanną Zdanowską rozmawiała o możliwościach współpracy pomiędzy Kiszyniowem a Łodzią w dziedzinie rewitalizacji zabytkowej zabudowy.
stat4u