SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Łódź - Finał remontów i ich nowa perspektywa

Dobiegają końca wakacyjne remonty łódzkich szkół. Termomodernizacja zakończyła się m.in. w Szkole Podstawowej nr 152 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 52/54. W trakcie prac ocieplono budynek, wymieniono okna, drzwi, centralne ogrzewanie oraz poprawiono wygląd elewacji. Budynek stał się energooszczędny. Remont kosztował 793 tys. zł.

Rośnie stadion przy al. Unii w Łodzi

Trwa budowa stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2. Zakończone zostały już prace w części podziemnej, a niebawem końca dobiegną te na poziomie zero. Wykonawca, skierniewicka firma Mirbud, rozpocznie nadziemny etap inwestycji.

Łódź - Kanałem do historii

Krótką inscenizacją uczcili łódzcy harcerze 70-lecie rozpoczęcia akcja ewakuacji kanałami powstańców warszawskich ze Starego Miasta do Śródmieścia. Ubrani w stroje powstańców harcerze ZHR przeszli kanałem rzeki Łódki w rejonie parku Helenowskiego.

MPK włącza się w obchody rocznicy likwidacji getta!

Zagłada społeczności żydowskiej to najtragiczniejsze wydarzenie w historii Łodzi XX wieku. Od września 1939 r. do sierpnia 1944 r. za sprawą hitlerowskiego okupanta z miasta nad Łódką zniknęła bezpowrotnie jedna trzecia jego mieszkańców. Zostali oni zamordowani w obozach zagłady lub zmarli z głodu i chorób. Tym wszystkim ofiarom getta my, żyjący dziś, winniśmy pamięć. I właśnie w imię tej pamięci MPK-Łódź przygotowało wydarzenia, które mają ją utrwalać.

Dworcowy tunel w Łodzi robi wrażenie!

- Na bieżąco raportujemy łodzianom postępy prac przy budowie nowego dworca Łódź Fabryczna. Chodzi nie tylko o sam obiekt stacji, ale również o całą złożoną infrastrukturę: układ komunikacyjny, torowisko oraz tunel, który zagłębia się pod ziemię na poziom 16 metrów - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Goście z Atlanty w Łodzi

Łódź odwiedził konsul honorowy Polski w Atlancie Lawrence R. Asch oraz Claire Angelle dyrektor wydziału spraw zagranicznych urzędu miejskiego w Atlancie.

Doniesienie do prokuratury to nie pomysł na kampanię

- Bardzo się cieszymy, że dziś po raz pierwszy od kilku tygodni możemy trzymać te materiały radnej Joanny Kopcińskiej, w których zaprasza na swoje dyżury, bez drżenia serca, bez narażania się na nieprzyjemne konsekwencje, bo wczoraj prokuratura potwierdziła to, o czym mówiliśmy - że to kampania informacyjna - mówi Łukasz Magin, przewodniczący Klubu Radnych Łódź 2020, trzymając w ręku ulotkę, informującą o dyżurach radnej.

Łódź - Art_Inkubator tętni życiem

- Po raz kolejny gościmy miejscu, które wnosi nową energię i wyznacza kreatywną przestrzeń w pofabrycznych łódzkich murach. Mam nadzieję, że ludzie z pasją, którzy weszli do Art_Inkubatora, zrealizują tu swoje plany i marzenia - powiedziała na konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Łódź-Wiwat Wojsko Polskie!

Uroczystą mszą św. odprawioną przez biskupa Adama Lepę rozpoczęły się łódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Ksiądz biskup Adam Lepa przypomniał w homilii znaczenie zwycięstwa nad bolszewikami pod Warszawą

Upamiętnienie ważnej rocznicy w Łodzi

Z okazji 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto, zaplanowano wiele wydarzeń, upamiętniających tragiczny okres w dziejach w Łodzi. Już od piątku, 22 sierpnia, codziennie odbywać się będą koncerty, debaty, pokazy filmowe, wystawy oraz spotkania, związane z obchodami. Główne uroczystości zaplanowano w dniach 28-31 sierpnia.

Łódź przyjazna inwestorom

Łódź została nominowana w konkursie Prime Property Prize 2014, w kategorii Miasta przyjazne inwestorom. Konkurs Prime Property Prize 2014 ma za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Łódź - System posteruje ruchem

Niemal wszystkie łódzkie skrzyżowania, na których znajdują się światła zostały objęte nowoczesnym system sterowania ruchem. To wynik podpisania umowy między Zarządem Dróg i Transportu a firmą Sprint, specjalizującą się w tej dziedzinie.

Siatkarska Łódź - lubię to!

Bilety na mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, koszulki okolicznościowe i oficjalne piłki siatkarskie będzie można wygrać, biorąc udział w konkursach zorganizowanych przez Łódź na oficjalnym facebookowym profilu miasta www.facebook.pl/lodzpl. Zabawa ruszy od poniedziałku 18 sierpnia i jest jednym z elementów promocji zbliżającego się czempionatu.

Łódź - Pozytywne wieści z kontroli NIK

- W latach 2010 - 2014 Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła 28 postępowań kontrolnych w łódzkim magistracie. Realizacja takich inwestycji jak remont ulicy Piotrkowskiej, czy program Mia100Kamienic zostały przez NIK ocenione pozytywnie. Prawidłowo przygotowanie były przetargi, dobrze przebiegał nadzór nad inwestycjami, a odpowiedzialni pracownicy mieli właściwe kwalifikacje - powiedział mecenas Marcin Górski dyrektor Wydziału Organizacyjno- Prawnego na konferencji podsumowującej kontrole NIK w urzędzie.

Łódź wsparła polskiego kandydata do Oscara

„Ida” to największy sukces artystyczny i komercyjny polskiej kinematografii od czasów filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Do tej pory film pokazywany był w aż 51 krajach i to z pewnością nie koniec. Właśnie został polskim kandydatem do Oscara 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Pierwszy raz od lat mamy realną szansę na wygraną, o ile film otrzyma nominację do „ szczęśliwej piątki”. „Idę” w samych tylko Stanach Zjednoczonych – a więc na bardzo trudnym, wymagającym rynku – zobaczyło ponad 400 tys. widzów. Film zarobił tam ponad 3,5 mln dolarów.

Impact Festival w Łodzi na duży plus

Około 30 tysięcy osób odwiedziło III edycję Impact Festival, który w czerwcu odbył się w Atlas Arenie. Ponad połowa z gości była spoza regionu łódzkiego, co przyczyniło się do większej promocji Łodzi i samej hali.

Łódź -Dyskryminacja sprzeczna z Konstytucją

- Jest rzeczą absolutnie niebywałą, aby dyrekcja jakiejkolwiek instytucji, także teatru, karała swojego pracownika za poglądy. To zwyczajna dyskryminacja. Zakazuje tego art. 32 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, który stanowi, że nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny - uważa radna niezrzeszona Joanna Kopcińska, która wraz z przewodniczącym Klubu Radnych PiS, Piotrem Adamczykiem, skomentowała sprawę zwolnienia z Teatru Nowego aktora Marka Cichuckiego, który zbojkotował publiczne czytanie sztuki „Golgota Picnic". J. Kopcińska jest zdania, że nie można tworzyć w Łodzi „klimatu, w którym dyskryminacja jest na porządku dziennym i staje się dopuszczalną normą".

Ofensywa pamięci 1914-2014 w Łodzi

Skauci z kilku krajów m.in. Litwy, Niemiec, Serbii, Polski i Rosji wzięli udział w apelu pamięci zorganizowanym w Gadce Starej ku czci żołnierzy poległych w „Operacji łódzkiej” z 1914 roku. To jeden z punktów programu obchodów wybuchu I wojny światowej i najkrwawszej bitwy manewrowej, która wydarzyła się w jej trakcie. Wcześniej uczestnicy międzynarodowego zlotu harcerzy „Ofensywa łódzka 2014”, nawiązującego do wydarzeń sprzed 100 lat, uporządkowali nekropolie wojenne z tego okresu, znajdujące się w województwie łódzkim.

Trwa rekrutacja w łódzkich szkołach

Do 30 sierpnia 2014 trwać będzie rekrutacja uzupełniająca w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych.

Pro100 chodnikiem w Łodzi

Kolejne łódzkie chodniki pięknieją w ramach programu „Pro100 chodnikiem”, zakładającego renowację 100 tys. mkw dróg dla pieszych. Prace trwają m.in. na ul. Pomorskiej, Zachodniej, Zakładowej i al. Kościuszki. Ta ostatnia ma zyskać inny niż dotychczas, bardziej spacerowy charakter.

PROJEKT ZAZNACZANIA GRANIC LITZMANNSTADT-GETTO 1940-1944

Projekt, realizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Zarząd Dróg i Transportu, obejmować będzie zainstalowanie w przestrzeni publicznej 90 płyt granitowych znaczących granice stworzonego przez hitlerowców w czasie II wojny światowej getta łódzkiego, istniejącego w części dzielnicy Łódź-Bałuty w latach 1940-1944.

Łódź - W hołdzie powstańcom

W 70 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego o godzinie 17, na Starym Cmentarzu w Łodzi złożono kwiaty na mogiłach poległych i zmarłych powstańców .

Życzenia dla Łodzi i ulicy Piotrkowskiej!

Kolejne, 591. urodziny miasta odbyły się tradycyjnie na Starym Rynku przy obelisku, upamiętniającym nadanie przez króla Władysława Jagiełłę praw miejskich Łodzi 29 lipca 1423 roku na zamku w Przedborzu. W nawiązaniu do historycznych wydarzeń, odegrano krótką inscenizację z udziałem króla Jagiełły, a patrol konny straży miejskiej w strojach z epoki przejechał przez Stary Rynek, by przekazać akt lokacji władzom miasta. W rolę rycerzy i mieszczan, a nawet króla Jagiełły wcielili się strażnicy miejscy z konnej Straży Miejskiej w kostiumach Łódzkiego Centrum Filmowego.

Warszawa dziękuje Łodzi

Za wkład w produkcję filmu Jana Komasy Miasto 44 twórcy filmu podziękowali Łodzi. Za plenery powstańczej Warszawy posłużyły ulice: Włókiennicza i Roosevelta, byłe zakłady Polmosu przy ul. Wydawniczej, Widzewska Manufaktura oraz wnętrza byłego banku przy ul. Roosevelta. Film został wsparty finansowo przez Łódzki Fundusz Filmowy oraz organizacyjnie przez Łódź Film Commission.

Rocznica powstania warszawskiego -obchody w Łodzi

W 70 rocznicę powstania warszawskiego, 1 sierpnia o godzinie 17.00 w całym mieście rozlegnie się dźwięk syren.

Mia100 hipermarketów w Łodzi

Zdaniem radnej Joanny Kopcińskiej oraz radnego Marka Michalika w Łodzi jest za dużo sklepów wielkopowierzchniowych (powyżej 400 m² powierzchni sprzedażowej). Takich obiektów w Łodzi jest ponad 100, a decyzji o warunkach zabudowy na powstanie kolejnych wydano jeszcze co najmniej 150. - Wspólnie szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby ten problem złagodzić.- mówił M. Michalik.

Pomnik wspaniałych łodzian

16890 imiennych kostek brukowych liczy Pomnik Łodzian, będący równocześnie nawierzchnią ulicy Piotrkowskiej. Dzięki remontowi reprezentacyjnej ulicy miasta, do wcześniej wybudowanego Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci dołączyły: Pomnik Łodzian Nowego Milenium i Pomnik Łódzkiej Tożsamości, dedykowany najbardziej znanym i zasłużonym dla miasta ludziom i instytucjom. Ta część pomnika pozostaje otwarta dla kolejnych zgłoszeń.

Podsumowanie urodzin Łodzi

Tegoroczne obchody 591 rocznicy nadania praw miejskich Łodzi obchodzone były hucznie. Pogoda dopisała, więc mieszkańcy korzystali z różnych form aktywnego wypoczynku. W około 90 wycieczkach i różnego rodzaju wydarzeniach udział wzięło od 80 do 100 tysięcy łodzian. Na część wycieczek obowiązywały wcześniejsze zapisy, ale i tak cieszyły się dużym zainteresowaniem, np. spacer po budowie dworca Fabrycznego wybrało 700 osób, a zwiedzanie EC1 - 2,5 tys.

Na urodziny Łodzi!

Pierwszego dnia urodzin łodzianie bawili się na ul. Piotrkowskiej, w miejskich spółkach , instytucjach kultury i na terenach inwestycji.

Łódź nagrodzona

Łódź otrzymała prestiżowa nagrodę Rady Europy - Plakietę Honorową.

W stulecie Bitwy Łódzkiej

Bitwa pod Łodzią uchodzi za największa bitwę manewrową I wojny światowej. W stulecie jej stoczenie w Łodzi i województwie zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających żołnierzy wielu narodowości, którzy w niej polegli.

Warsztaty cyrkowe w Łodzi

W dniach 26 lipca - 04 sierpnia 2014 r. Centrum Zajęć Pozaszkolnych 1 organizuje w Łodzi ostatnią edycję projektu Circus Culture 4 Europe, który realizowany jest od 10 lat w różnych miastach.

Łodzią w świat

Pierwszy wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak spotkał się w UMŁ z ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Polsce, panią Adrianą Gotterberg Gil. Zgodnie z umową, dotyczącą współpracy pomiędzy Polską i Wenezuelą, poszukiwano wspólnej płaszczyzny współpracy na poziomie lokalnym. Pani ambasador wyraziła ogromne zainteresowanie Łodzią i jej potencjałem, zwłaszcza akademickim. Uniwersytet Łódzki już zapowiedział współpracę z Uniwersytetem w Meridzie. Główne obszary zainteresowania to przede wszystkim edukacja, kultura, farmaceutyka i handel, ale także regionalna branża rolno-spożywcza.

591 powodów dla Łodzi

To już 591. rocznica nadania Łodzi praw miejskich. Jesteśmy przekonani, że przez te wszystkie lata uzbierało się przynajmniej tyle samo powodów, dla których kochamy to miasto. OFF Piotrkowska zaprasza do pamiątkowych zdjęć, na których każdy łodzianin będzie mógł wyrazić swoje uczucie obchodzącej urodziny Łodzi.

Przebudowa trasy WZ w Łodzi

Zgodnie z harmonogramem przebudowy trasy WZ 26 lipca ruszają prace na odcinku retkińskim. W pierwszym etapie, który potrwa do września, wykonawca zaplanował wyłącznie prace rozbiórkowe torowiska tramwajowego na odcinku od pętli przy al. Wyszyńskiego do al. Bandurskiego.

Trasa Górna w Łodzi na finiszu!

- Dobiega końca budowa Trasy Górna. Od wtorku udrożniony zostanie przejazd w obie strony ulicą Pabianicką w kierunku północ - południe. To ważna dla Łodzi inwestycja - ponad 4 km nowoczesnej arterii, z czterema wiaduktami, trójpoziomowym skrzyżowaniem, ścieżkami rowerowymi, ekranami akustycznymi, pętlą autobusową - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Rower wodny w Łodzi

Odbyła się premiera "roweru wodnego" Łódzkich Wodociągów.

Święto Policji w Łodzi

Łódzcy policjanci obchodzą swoje święto. Podczas uroczystości na pl. Dąbrowskiego najbardziej zasłużeni policjanci otrzymali medale i odznaki „Za długoletnia służbę w policji" i „Zasłużony policjant". Dokonano również mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Tańce w łódzkiej Altanie

„Koncert dęty na 5" to tytuł kolejnego programu w ramach cyklu „Letnich koncertów w Altanie" w Parku Źródliska, na które w każdą niedzielę wakacji zapraszają „Zielona Łódź" i Akademia Muzyczna w Łodzi.

Letnia filharmonia w Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska serdecznie zaprasza na niezwykły koncert chórzystów naszego miasta oraz gości z zagranicy.

Księży Młyn w Łodzi coraz piękniejszy

Po zakończeniu renowacji na Księżym Młynie będzie w sumie 12 pracowni dla artystów. Ludzie sztuki mają tu wszystko, by spełniać swoje marzenia. Oryginalną, zabytkową, zrewitalizowną przestrzeń - doskonale przystosowaną do ich twórczej pracy. Już niedługo rozpoczną się tu prace przy zagospodarowaniu całego terenu. Udało się pozyskać ponad 400 tys. złotych na wykonanie dodatkowych prac na tym terenie od Komitetu Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego.

Łódź po raz pierwszy w samorządowej pierwszej dziesiątce polskich miast

Łódź zaliczyła bezprecedensowy awans w tegorocznym prestiżowym i największym w Polsce rankingu „Najlepszy Samorząd 2014” oraz równie ważnym rankingu „Europejski Samorząd 2014” dziennika Rzeczpospolita w kategorii miast na prawach powiatu. W rankingu najlepszych samorządów z ubiegłorocznego 35 wskoczyliśmy na 9 miejsce, a do miejsca na podium zabrakło nam jedynie 5 punktów. W rankingu europejskich samorządów, gdzie oceniano pozyskanie i wydatkowanie funduszy unijnych, skok Łodzi był jeszcze bardziej spektakularny – z 43 miejsca w ubiegłym roku, w tym awansowaliśmy na 11 miejsce (skok o 32 pozycje, za nami w europejskim rankingu uplasowały się tak silni gracze jak Wrocław, Poznań, Katowice i Kraków!).

Nowe autobusy dla łodzian

Podpisano umowę na dostawę, w formie najmu 40, niskopodłogowych autobusów marki Mercedes Benz Conecto.

Łódzka Karta Dużej Rodziny

Podsumowano pierwszy rok funkcjonowania łódzkiej Karty Dużej Rodziny. Dotychczas łodzianie złożyli 2327 wniosków i wydano 11,5 tys. kart. W programie uczestniczy 200 partnerów publicznych i 47 prywatnych. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek w muzeach, teatrach, kinach, obiektach sportu i rekreacji. Rodziny płacą również mniej za przejazd komunikacją miejską i korzystanie z usług służby zdrowia.

"Uśmiechnij się" w Łodzi

Z okazji 90 rocznicy powstania Zakładu Wodociągów i Kanalizacji do siedziby samorządowej spółki wróciła mozaika z napisem "Uśmiechnij się". Wykonanie mozaiki z napisem "Uśmiechnij się" polecił Stefan Skrzywan - pierwszy dyrektor Łódzkich Wodociągów, budowniczy sieci kanalizacyjnej w mieście. Złożona z kilku tysięcy maleńkich płytek mozaika pojawiła się w przedwojennej siedzibie ZWIK przy ul. Narutowicza 65. Inżynier Skrzywan - ten niezwykle optymistyczny, o otwartym charakterze człowiek uznał, że odwiedzających siedzibę ZWIK łodzian powinien witać optymistyczny napis: "Uśmiechnij się".

Tańsze opłaty dla remontujących elewacje w Łodzi

1 grosz dziennie wynosić będzie opłata za zajęcie za 1 mkw chodników, placów, parkingów, ścieżek rowerowych i ciągów pieszych w celu ustawienia rusztowań dla wykonania remontu elewacji budynku - zdecydowała Rada Miejska w Łodzi. Wprowadzenie preferencyjnej stawki stanowi kontynuację działań Miasta Łodzi wspierających rewitalizację budynków.

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza

We wtorek 15 lipca o godzinie 18. Muzeum Miasta zaprasza na dwa wernisaże - ekspozycji Andrzeja Frydrycha pn. Słyszenie - forma widzenia i wernisaż EL art. Słyszenie - forma widzenia Andrzeja Fydrycha będzie prezentowana w Górnej Galerii Wystaw Czasowych potrwa do 17 sierpnia.

Nowa nazwa dla łódzkiej Areny

31 sierpnia 2014 roku wygasa umowa z firmą Atlas na dzierżawę nazwy łódzkiej hali. 10 lipca planowane jest rozpisanie nowego konkursu. Atlas nie skorzystał z prawa do przedłużenia umowy, jednak nie oznacza to końca współpracy z tą firmą. Obecnie najważniejszym celem jest, aby do końca sierpnia tego roku podpisać umowę z nowym sponsorem.

Łódką po skarb w Łodzi

Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zapraszają do udziału w wakacyjnej grze miejskiej: "Łódką po skarb". Do gry można się włączyć w dowolnym momencie, jest bezpłatna i oparta na poszukiwaniach tajemniczego, bezcennego skarbu, który ukryty jest w Łodzi.

Piotrkowska wizytówką Łodzi

Przedstawiciele przedsiębiorców działających przy Piotrkowskiej wystosowali apel do radnych Rady Miejskiej o dodatkowe środki na działalność promocyjną najpopularniejszej łódzkiej ulicy.

Fałszywe oskarżenia w Łodzi ?

Piotr Adamczyk, przewodniczący Klubu Radnych PiS na podstawie art. 234 Kodeksu karnego zamierza złożyć zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łodzi w sprawie „fałszywego doniesienia" radnego Bartosza Domaszewicza (PO) o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia przez radną Joannę Kopcińską (niezrzeszona, kandydatka PiS na Prezydenta Łodzi).

Raport z budowy dworca w Łodzi

- Na placu budowy pracuje ponad 500 osób. Ponad 80% prac ziemnych już za nami. Wkrótce rozpocznie się montaż stalowej konstrukcji do podtrzymywania całego dachu. Równolegle trwają prace związane z inwestycjami drogowymi - mówiła na konferencji prasowej na terenie dworca Łódź Fabryczna prezydent Hanna Zdanowska.

Łódź -Nie wyrzucaj mnie na wakacje

- Nie ma lepszego sposobu aby ograniczyć liczbę zwierząt trafiających do schroniska niż akcja edukacyjna - tak przekonywała radna Joanna Kopcińska wraz z Tadeuszem Morawskim, byłym radnym.

Skwery z nazwami w Łodzi

Rada Miejska nadała nazwy dwóm skwerom. Skwer, na którym stoi pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie nosił nazwę „Skwer Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Drugi skwer, który dotychczas był bez nazwy otrzymał nazwę „Skweru św. Siostry Faustyny Kowalskiej".

Łódź-Program szczególnie dla palaczy

Miejski Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc przyjęła Rada Miejska. Program będzie finansowany ze środków budżetu miasta Łodzi i realizowany w 2014 r. z możliwością kontynuacji w latach kolejnych.

Zmiana Statutu MłRM w Łodzi

Radni zdecydowali o zmianach w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Od tej pory w skład MRM będzie wchodziło 40 członków - jest to dostosowane do zmienionej liczby wybieranych podczas najbliższych wyborów samorządowych radnych w dorosłej Radzie Miejskiej. Ponadto prawo wybieralności od tej pory będzie przysługiwało każdemu uczniowi, który nie ukończył 18 roku życia oraz zamieszkuje i uczęszcza do szkoły na terenie Miasta Łodzi.

Letnie koncerty w altanie…w Łodzi

Zielona Łódź i Akademia Muzyczna kontynuują zainaugurowany w roku ubiegłym cykl wakacyjnych koncertów, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem łodzian.

Łódź - Mia100 Zdolnych

Na konferencji prasowej w UMŁ przedstawiono projekt uchwały w sprawie programu miejskiego sytemu wspierania uczniów szczególnie uzdolnionych.

Łódź dofinansowuje produkcje filmowe

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Łódzkiego Funduszu Filmowego, w ramach którego miasto dofinansowuje produkcję filmów związanych z Łodzią bądź realizowanych na jej terenie oraz w regionie łódzkim. W tym roku na ten cel przeznaczono 580 tys. zł.

Tysiące łódzkich uczniów rozpoczynają wytęsknione wakacje.

Uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Nowosolnej. Były podziękowania, dyplomy i życzenia dobrego wypoczynku. Nie zabrakło również podsumowań.

Julek wrócił na Piotrkowską w Łodzi!

Wraz z oficjalnym otwarciem po remoncie nowej ulicy Piotrkowskiej powrócił na nią Julian Tuwim, który znów przysiadł na ławeczce przed łódzkim magistratem pod numerem 104 i przyciągnął w samo południe sporą grupę łodzian.

Zapowiada się „Twórcze lato w Łodzi”

Prezydent Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele łódzkich instytucji kultury zaprezentowali wakacyjny program imprez dla łodzian.

Piotrkowska świętuje

Na ul. Piotrkowskiej można było podziwiać paradę konną Straży Miejskiej oraz orkiestry MPK. To jeden z elementów programu wielkiego otwarcia ulicy po remoncie. Dzisiejszy dzień świętowania o godz. 22:00 zakończy pokaz laserowy oraz występ finalistek programu

Łódź szykuje się na ważne obchody

W sierpniu przypada 70. rocznica likwidacji Litzamnnstadt Getto, dlatego trwają już intensywne przygotowania ważnych dla miasta uroczystości. W Centrum Dialogu im. Marka Edelamana, z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono program tegorocznych obchodów.

Łódź w STMiG

Łódź uplasowała się na ósmej pozycji wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców podczas Jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbywającego się w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu. Wyniki zaprezentowała właśnie Krajowa Federacja Sportu.

Chińczycy szukają partnerów biznesowych w Łodzi

Przedstawiciele firm z województwa łódzkiego spotkali się z reprezentantami chińskich firm różnych branż. Chińscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele chińskich instytucji szukali możliwości współpracy z partnerami z Europy. Gościem wydarzenia był wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Konkursowa wiedza o samorządzie w Łodzi

Zakończyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską, przy współpracy z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Dziś laureaci odebrali nagrody i dyplomy.

Samorządowy szczyt w Łodzi

Do Łodzi przyjechało blisko 100 samorządowców z całej Europy. Spotkali się w ramach posiedzenia Komitetu Politycznego Europejskiej Rady Gmin i Regionów (CEMR). To największe samorządowe wydarzenie w historii miasta

Łódż - gramy i promujemy

Startuje Impact Festival - święto mocnego grania i gwiazd międzynarodowej sławy. Swoje koncerty w hali zagrają dwie wielkie gwiazdy rocka - Black Sabbath i Aerosmith.

Nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Otwarto Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W uroczystości uczestniczyła m. in. wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

Łódź nagrodzona w Chinach

Podczas II Forum Regionalnego Polska-Chiny odbywającego się w Kantonie Miasto Łódź otrzymało nagrodę za zaangażowanie w promocję i rozwój „Nowego Jedwabnego Szlaku”. Wyróżnienie przyznały władze Prowincji Guangdong i władze Chińskiego Ludowo – Regionalnego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą (Chinese People’s Association For Friendship With Foreign Countries). Nagrodę odebrał Pierwszy Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Apel o pomoc drobnym przedsiębiorcom w Łodzi

Radne Klubu „Łódź 2020", Marta Grzeszczyk oraz Grażyna Gumińska apelują do Prezydent Hanny Zdanowskiej o znalezienie rozwiązania problemu, przed którym stanęli właściciele kiosku z warzywami przy ul. Tuwima 10. We wtorek dowiedzieli się bowiem, że w najbliższą sobotę mają zakończyć swoją działalność. - Są małymi przedsiębiorcami, którzy dostarczają świeże produkty od polskich rolników mieszkańcom śródmieścia i nie tylko oraz cieszą się ich sympatią - mówiła M. Grzeszczyk, zaznaczając, że poradzili sobie oni z konkurencją znajdującego się nieopodal supermarketu.

"Strzelanka" z Łodzi hitem internetu

Internet podbija gra „Super hot", zaprojektowana w Łodzi. Dziś przedstawiciele twórców zaprezentowali ją w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Pasaż Róży w Łodzi

W miejscu dawnego Hotelu Polskiego przy ul Piotrkowskiej 3 powstaje instalacja artystyczna zaprojektowana przez Joannę Rajkowską. Elewacja kamienicy pokrywana jest mozaiką z luster, a jej głównym motywem jest kwiat róży.

Goście z Chongqing w Łodzi

Delegacja z chińskiego Chongqing odwiedziła Łódź. Goście, w rozmowie z wiceprezydentem Markiem Cieślakiem, zadeklarowali dalszą współpracę, chęć inwestycji oraz wymiany akademickiej. Wizycie przewodniczył Chen Gaoshan, zastępca dyrektora ds. współpracy zagranicznej, Urządu Miasta Chongqing. Towarzyszyli mu: Chen Gangjian, wiceprzewodniczący Federacji Przemysłu i Handlu Chongqing, przedstawiciele Urzędu Miasta Chongqing oraz przedsiębiorcy zainteresowani inwestycjami w naszym mieście - szczególnie w branży budowlanej.

Skwer Powstańców Warszawskich powstanie w Łodzi

Skwer znajdujący się między ulicą Wojska Polskiego i aleją Grzegorza Palki będzie nosił nazwę Skweru Powstańców Warszawskich. Inicjatorem projektu uchwały był przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Adamczyk. Jak mówił, heroizm walczących powstańców upamiętniony jest już w wielu polskich miastach przy pomocy nazw ulic, placów, pomników czy tablic. Ponadto co roku w Warszawie odbywają się uroczystości podtrzymujące pamięć o powstańcach. - W Łodzi brak jest miejsca upamiętniającego bohaterską walkę powstańców warszawskich, dlatego Rada Miejska ma możliwość oddać hołd tym, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny - zaznaczał P. Adamczyk.

Łódź - Wspólnie twórzmy bezpieczne miasto

Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczyna drugą edycję akcji „Mapa Miejsc Niebezpiecznych na terenie Miasta Łodzi". Akcja, podobnie jak w 2013 roku, ma za zadanie zebrać informacje dotyczące miejsc, sugerowanych jako niebezpieczne. W poprzedniej edycji wpłynęło niemal 300 zgłoszeń, co w podsumowaniu dało 130 unikalnych punktów na mapie miejsc niebezpiecznych. Dane zostały w listopadzie ubiegłego roku przekazane Policji i Straży Miejskiej. 64 miejsca ujęto w analizach i zdecydowano o modyfikacji służb patrolowych na terenie Miasta.

Łódź - wszystko idzie dobrze

- Prace na stadionie miejskim przy al. Unii idą zgodnie z harmonogramem, terminy nie są zagrożone, rozpoczęto pracę na dwie zmiany, a niektóre ściany wychodzą na poziom zero - zapewniła członków Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej dyrektor Biura ds. Inwestycji Małgorzata Belta.

Dzień Dziecka w centrum Łodzi

Najmłodsi mieszkańcy Łodzi świetnie bawili się podczas Miejskiego Dnia Dziecka. Festyn zorganizowano w okolicach Hali Sportowej, Nowej Hali EXPO oraz Bombonierki. Atrakcji nie brakowało. Do zabawy zachęcała maluchy oraz ich rodziców prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Punkt informacyjny UMŁ w C.H. Port Łódź

W dniu 2 czerwca 2014 r. w poniedziałek Urząd Miasta Łodzi otwiera nowy punktu informacyjny w Centrum Handlowym Port Łódź.

Łódź pomaga utalentowanym

Radna Anna Adamska-Makowska i Fundacja Dar Edukacji rozpoczynają akcję „Daję Szansę" skierowaną do utalentowanych dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia.

Łódź pozdrawia po raz drugi

Na dużych festiwalach muzycznych np. Operner Festiwal czy Audioriver będzie promowane nasze miasto. Jest to druga odsłona kampanii „Łódź Pozdrawia".

Łódź - Aktywna młodzież w mundurach

Z przyszłorocznymi maturzystami Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi spotkał się radny Jarosław Berger.

Seniorzy w Łodzi potrzebują spójnego programu

Zdaniem radnych Klubu „Łódź 2020" Łukasza Magina, Wiesławy Zewald oraz Iwony Boberskiej, Prezydent Łodzi nie zdołała, przez cztery lata swojej prezydentury, wypracować spójnego programu pomocy dla osób starszych, a odbywające się obecnie „Senioralia" uważają za inicjatywę dobrą, lecz niestety jednorazową. - Wiele działań Prezydent Łodzi godzi w interesy tego bardzo ważnego, szczególnie w Łodzi, środowiska - zaznaczał przewodniczący Klubu, Ł. Magin.

Pomoc dla bezrobotnych w Łodzi

Miasto Łódź oraz firma DBM Polska realizuje projekt „Kompleksowe wsparcie osób zwolnionych i przewidzianych do zwolnienia z łódzkiego rynku pracy". Jego celem jest aktywne poszukiwanie pracy i staży dla osób zwalnianych z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Do projektu udało się włączyć pracowników firmy Profesjadruk Sp. z o.o., którzy faktycznie nie mogą świadczyć pracy z winy pracodawcy.

Coraz bliżej stacji Łódź Fabryczna

Trwają prace nad podziemną częścią dworca Łódź Fabryczna. Widać już zarysy najgłębiej położonej części budynku, a na plac dowożone są właśnie największe elementy konstrukcji.

Mistrzowska jazda z migawką MPK w Łodzi

- W ramach promocji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn przygotowujemy szereg niespodzianek, a pierwszą z nich jest „mistrzowska migawka" z logotypem siatkarskiego mundialu, która w limitowanej serii 5 tysięcy sztuk trafi do łodzian - powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.
stat4u