SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo łódzkie

Łódką po skarb w Łodzi

Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zapraszają do udziału w wakacyjnej grze miejskiej: "Łódką po skarb". Do gry można się włączyć w dowolnym momencie, jest bezpłatna i oparta na poszukiwaniach tajemniczego, bezcennego skarbu, który ukryty jest w Łodzi.

Piotrkowska wizytówką Łodzi

Przedstawiciele przedsiębiorców działających przy Piotrkowskiej wystosowali apel do radnych Rady Miejskiej o dodatkowe środki na działalność promocyjną najpopularniejszej łódzkiej ulicy.

Fałszywe oskarżenia w Łodzi ?

Piotr Adamczyk, przewodniczący Klubu Radnych PiS na podstawie art. 234 Kodeksu karnego zamierza złożyć zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łodzi w sprawie „fałszywego doniesienia" radnego Bartosza Domaszewicza (PO) o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia przez radną Joannę Kopcińską (niezrzeszona, kandydatka PiS na Prezydenta Łodzi).

Raport z budowy dworca w Łodzi

- Na placu budowy pracuje ponad 500 osób. Ponad 80% prac ziemnych już za nami. Wkrótce rozpocznie się montaż stalowej konstrukcji do podtrzymywania całego dachu. Równolegle trwają prace związane z inwestycjami drogowymi - mówiła na konferencji prasowej na terenie dworca Łódź Fabryczna prezydent Hanna Zdanowska.

Łódź -Nie wyrzucaj mnie na wakacje

- Nie ma lepszego sposobu aby ograniczyć liczbę zwierząt trafiających do schroniska niż akcja edukacyjna - tak przekonywała radna Joanna Kopcińska wraz z Tadeuszem Morawskim, byłym radnym.

Skwery z nazwami w Łodzi

Rada Miejska nadała nazwy dwóm skwerom. Skwer, na którym stoi pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie nosił nazwę „Skwer Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Drugi skwer, który dotychczas był bez nazwy otrzymał nazwę „Skweru św. Siostry Faustyny Kowalskiej".

Łódź-Program szczególnie dla palaczy

Miejski Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc przyjęła Rada Miejska. Program będzie finansowany ze środków budżetu miasta Łodzi i realizowany w 2014 r. z możliwością kontynuacji w latach kolejnych.

Zmiana Statutu MłRM w Łodzi

Radni zdecydowali o zmianach w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Od tej pory w skład MRM będzie wchodziło 40 członków - jest to dostosowane do zmienionej liczby wybieranych podczas najbliższych wyborów samorządowych radnych w dorosłej Radzie Miejskiej. Ponadto prawo wybieralności od tej pory będzie przysługiwało każdemu uczniowi, który nie ukończył 18 roku życia oraz zamieszkuje i uczęszcza do szkoły na terenie Miasta Łodzi.

Letnie koncerty w altanie…w Łodzi

Zielona Łódź i Akademia Muzyczna kontynuują zainaugurowany w roku ubiegłym cykl wakacyjnych koncertów, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem łodzian.

Łódź - Mia100 Zdolnych

Na konferencji prasowej w UMŁ przedstawiono projekt uchwały w sprawie programu miejskiego sytemu wspierania uczniów szczególnie uzdolnionych.

Łódź dofinansowuje produkcje filmowe

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Łódzkiego Funduszu Filmowego, w ramach którego miasto dofinansowuje produkcję filmów związanych z Łodzią bądź realizowanych na jej terenie oraz w regionie łódzkim. W tym roku na ten cel przeznaczono 580 tys. zł.

Tysiące łódzkich uczniów rozpoczynają wytęsknione wakacje.

Uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Nowosolnej. Były podziękowania, dyplomy i życzenia dobrego wypoczynku. Nie zabrakło również podsumowań.

Julek wrócił na Piotrkowską w Łodzi!

Wraz z oficjalnym otwarciem po remoncie nowej ulicy Piotrkowskiej powrócił na nią Julian Tuwim, który znów przysiadł na ławeczce przed łódzkim magistratem pod numerem 104 i przyciągnął w samo południe sporą grupę łodzian.

Zapowiada się „Twórcze lato w Łodzi”

Prezydent Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele łódzkich instytucji kultury zaprezentowali wakacyjny program imprez dla łodzian.

Piotrkowska świętuje

Na ul. Piotrkowskiej można było podziwiać paradę konną Straży Miejskiej oraz orkiestry MPK. To jeden z elementów programu wielkiego otwarcia ulicy po remoncie. Dzisiejszy dzień świętowania o godz. 22:00 zakończy pokaz laserowy oraz występ finalistek programu

Łódź szykuje się na ważne obchody

W sierpniu przypada 70. rocznica likwidacji Litzamnnstadt Getto, dlatego trwają już intensywne przygotowania ważnych dla miasta uroczystości. W Centrum Dialogu im. Marka Edelamana, z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono program tegorocznych obchodów.

Łódź w STMiG

Łódź uplasowała się na ósmej pozycji wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców podczas Jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbywającego się w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu. Wyniki zaprezentowała właśnie Krajowa Federacja Sportu.

Chińczycy szukają partnerów biznesowych w Łodzi

Przedstawiciele firm z województwa łódzkiego spotkali się z reprezentantami chińskich firm różnych branż. Chińscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele chińskich instytucji szukali możliwości współpracy z partnerami z Europy. Gościem wydarzenia był wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Konkursowa wiedza o samorządzie w Łodzi

Zakończyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską, przy współpracy z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Dziś laureaci odebrali nagrody i dyplomy.

Samorządowy szczyt w Łodzi

Do Łodzi przyjechało blisko 100 samorządowców z całej Europy. Spotkali się w ramach posiedzenia Komitetu Politycznego Europejskiej Rady Gmin i Regionów (CEMR). To największe samorządowe wydarzenie w historii miasta

Łódż - gramy i promujemy

Startuje Impact Festival - święto mocnego grania i gwiazd międzynarodowej sławy. Swoje koncerty w hali zagrają dwie wielkie gwiazdy rocka - Black Sabbath i Aerosmith.

Nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Otwarto Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W uroczystości uczestniczyła m. in. wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

Łódź nagrodzona w Chinach

Podczas II Forum Regionalnego Polska-Chiny odbywającego się w Kantonie Miasto Łódź otrzymało nagrodę za zaangażowanie w promocję i rozwój „Nowego Jedwabnego Szlaku”. Wyróżnienie przyznały władze Prowincji Guangdong i władze Chińskiego Ludowo – Regionalnego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą (Chinese People’s Association For Friendship With Foreign Countries). Nagrodę odebrał Pierwszy Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Apel o pomoc drobnym przedsiębiorcom w Łodzi

Radne Klubu „Łódź 2020", Marta Grzeszczyk oraz Grażyna Gumińska apelują do Prezydent Hanny Zdanowskiej o znalezienie rozwiązania problemu, przed którym stanęli właściciele kiosku z warzywami przy ul. Tuwima 10. We wtorek dowiedzieli się bowiem, że w najbliższą sobotę mają zakończyć swoją działalność. - Są małymi przedsiębiorcami, którzy dostarczają świeże produkty od polskich rolników mieszkańcom śródmieścia i nie tylko oraz cieszą się ich sympatią - mówiła M. Grzeszczyk, zaznaczając, że poradzili sobie oni z konkurencją znajdującego się nieopodal supermarketu.

"Strzelanka" z Łodzi hitem internetu

Internet podbija gra „Super hot", zaprojektowana w Łodzi. Dziś przedstawiciele twórców zaprezentowali ją w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Pasaż Róży w Łodzi

W miejscu dawnego Hotelu Polskiego przy ul Piotrkowskiej 3 powstaje instalacja artystyczna zaprojektowana przez Joannę Rajkowską. Elewacja kamienicy pokrywana jest mozaiką z luster, a jej głównym motywem jest kwiat róży.

Goście z Chongqing w Łodzi

Delegacja z chińskiego Chongqing odwiedziła Łódź. Goście, w rozmowie z wiceprezydentem Markiem Cieślakiem, zadeklarowali dalszą współpracę, chęć inwestycji oraz wymiany akademickiej. Wizycie przewodniczył Chen Gaoshan, zastępca dyrektora ds. współpracy zagranicznej, Urządu Miasta Chongqing. Towarzyszyli mu: Chen Gangjian, wiceprzewodniczący Federacji Przemysłu i Handlu Chongqing, przedstawiciele Urzędu Miasta Chongqing oraz przedsiębiorcy zainteresowani inwestycjami w naszym mieście - szczególnie w branży budowlanej.

Skwer Powstańców Warszawskich powstanie w Łodzi

Skwer znajdujący się między ulicą Wojska Polskiego i aleją Grzegorza Palki będzie nosił nazwę Skweru Powstańców Warszawskich. Inicjatorem projektu uchwały był przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Adamczyk. Jak mówił, heroizm walczących powstańców upamiętniony jest już w wielu polskich miastach przy pomocy nazw ulic, placów, pomników czy tablic. Ponadto co roku w Warszawie odbywają się uroczystości podtrzymujące pamięć o powstańcach. - W Łodzi brak jest miejsca upamiętniającego bohaterską walkę powstańców warszawskich, dlatego Rada Miejska ma możliwość oddać hołd tym, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny - zaznaczał P. Adamczyk.

Łódź - Wspólnie twórzmy bezpieczne miasto

Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczyna drugą edycję akcji „Mapa Miejsc Niebezpiecznych na terenie Miasta Łodzi". Akcja, podobnie jak w 2013 roku, ma za zadanie zebrać informacje dotyczące miejsc, sugerowanych jako niebezpieczne. W poprzedniej edycji wpłynęło niemal 300 zgłoszeń, co w podsumowaniu dało 130 unikalnych punktów na mapie miejsc niebezpiecznych. Dane zostały w listopadzie ubiegłego roku przekazane Policji i Straży Miejskiej. 64 miejsca ujęto w analizach i zdecydowano o modyfikacji służb patrolowych na terenie Miasta.

Łódź - wszystko idzie dobrze

- Prace na stadionie miejskim przy al. Unii idą zgodnie z harmonogramem, terminy nie są zagrożone, rozpoczęto pracę na dwie zmiany, a niektóre ściany wychodzą na poziom zero - zapewniła członków Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej dyrektor Biura ds. Inwestycji Małgorzata Belta.

Dzień Dziecka w centrum Łodzi

Najmłodsi mieszkańcy Łodzi świetnie bawili się podczas Miejskiego Dnia Dziecka. Festyn zorganizowano w okolicach Hali Sportowej, Nowej Hali EXPO oraz Bombonierki. Atrakcji nie brakowało. Do zabawy zachęcała maluchy oraz ich rodziców prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Punkt informacyjny UMŁ w C.H. Port Łódź

W dniu 2 czerwca 2014 r. w poniedziałek Urząd Miasta Łodzi otwiera nowy punktu informacyjny w Centrum Handlowym Port Łódź.

Łódź pomaga utalentowanym

Radna Anna Adamska-Makowska i Fundacja Dar Edukacji rozpoczynają akcję „Daję Szansę" skierowaną do utalentowanych dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia.

Łódź pozdrawia po raz drugi

Na dużych festiwalach muzycznych np. Operner Festiwal czy Audioriver będzie promowane nasze miasto. Jest to druga odsłona kampanii „Łódź Pozdrawia".

Łódź - Aktywna młodzież w mundurach

Z przyszłorocznymi maturzystami Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi spotkał się radny Jarosław Berger.

Seniorzy w Łodzi potrzebują spójnego programu

Zdaniem radnych Klubu „Łódź 2020" Łukasza Magina, Wiesławy Zewald oraz Iwony Boberskiej, Prezydent Łodzi nie zdołała, przez cztery lata swojej prezydentury, wypracować spójnego programu pomocy dla osób starszych, a odbywające się obecnie „Senioralia" uważają za inicjatywę dobrą, lecz niestety jednorazową. - Wiele działań Prezydent Łodzi godzi w interesy tego bardzo ważnego, szczególnie w Łodzi, środowiska - zaznaczał przewodniczący Klubu, Ł. Magin.

Pomoc dla bezrobotnych w Łodzi

Miasto Łódź oraz firma DBM Polska realizuje projekt „Kompleksowe wsparcie osób zwolnionych i przewidzianych do zwolnienia z łódzkiego rynku pracy". Jego celem jest aktywne poszukiwanie pracy i staży dla osób zwalnianych z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Do projektu udało się włączyć pracowników firmy Profesjadruk Sp. z o.o., którzy faktycznie nie mogą świadczyć pracy z winy pracodawcy.

Coraz bliżej stacji Łódź Fabryczna

Trwają prace nad podziemną częścią dworca Łódź Fabryczna. Widać już zarysy najgłębiej położonej części budynku, a na plac dowożone są właśnie największe elementy konstrukcji.

Mistrzowska jazda z migawką MPK w Łodzi

- W ramach promocji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn przygotowujemy szereg niespodzianek, a pierwszą z nich jest „mistrzowska migawka" z logotypem siatkarskiego mundialu, która w limitowanej serii 5 tysięcy sztuk trafi do łodzian - powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Ukraińska młodzież w Łodzi

„Kultura łączy narody, ekologia pomaga żyć" - pod tym hasłem zorganizowano spotkanie przedstawicieli Rady Miejskiej w Łodzi w tym wiceprzewodniczącego Krzysztofa Stasiaka, radnych Joanny Kopcińskiej i Piotra Adamczyka z młodzieżą Polskiej Szkoły nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. To pierwszy przyjazd uczniów tej szkoły do Łodzi.

Łódź - mali strażacy w akcji

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Łodzi przygotował i zrealizował w maju w łódzkich przedszkolach konkurs edukacyjno-plastyczny pt."Pożar".

Street Riders w Łodzi

Na ul. Piotrkowskiej 13 czerwca powstanie specjalny tor wodny do skimboardingu. Tak nazywa się wodny sport polegający na ślizganiu się po płytkiej warstwie wody.

Jubileusz Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi

Fundacja im. Brata Alberta świętuje jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z władzami i przyjaciółmi fundacji spotkał się wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Biegiem przez Piotrkowską

Blisko 5 tysięcy uczestników weźmie udział w tegorocznym 12. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 maja. Na starcie biegu głównego na dystansie 10 kilometrów pojawi się 3,5 tysiąca biegaczy z 17 państw. Wśród nich nie zabraknie profesjonalistów oraz gwiazd zawodów.

Sukcesja – w Łodzi marzenia się spełniają

Trzeba mieć marzenia, wizje i konsekwentnie realizować plan, a wtedy można osiągnąć każdy cel. Takie przesłanie dominowało w wypowiedziach podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego na budowie centrum handlowo-rozrywkowego „Sukcesja".

Piękne i Łódź

Trzydzieści dwie kandydatki do tytułu Miss Polski Ziemi Łódzkiej 2014 oraz Miss Polski Nastolatek Ziemi Łódzkiej odwiedziły dziś Art_Inkubator. W murach zrewitalizowanej fabryki Karola Scheiblera powodzenia w konkursie życzyła im prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Łódzki Księży Młyn znów gra w filmie

Plan serialu historycznego BBC przez cały weekend gościł na tym zabytkowym łódzkim osiedlu, które tym razem wcieli się w rolę małego brytyjskiego miasteczka z okresu I wojny światowej. Na planie i za kamerą stoją polscy artyści, zdjęcia realizuje polski producent, firma Apple Film Production. To już kolejna koprodukcja BBC Worldwide i TVP, realizowana po sukcesie poprzedniej koprodukcji obu stacji, serialu „Szpiedzy w Warszawie”.

Łódź - topowa lokalizacja

- Do końca 2014 roku walczymy o 3,5 tys. nowych miejsc pracy - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. To miejsca w sektorze bankowym, finansowym, BPO, branży logistycznej, samochodowej, informatycznej i spożywczej.

Łódź -Kreatywni w ofensywie

Ruszyła IX edycja programu „Lokale dla kreatywnych”, w której jest do wynajmu 50 pomieszczeń usytuowanych w ścisłym centrum Łodzi.

Jazda po naukę w Łodzi

Przy niezbyt sprzyjającej aurze, ale za to w znakomitych nastrojach uroczyście otworzono Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Małachowskiego 5/7. Inauguracji towarzyszyły eliminacje wojewódzkiego XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięło udział blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Skamieniały Las w Łodzi

W foyer Centralnego Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282 otwarto wystawę biżuterii ze Skamieniałego Lasu w Chemnitz.

Łódź - Szkoła z bohaterskimi patronami

Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi otrzymało imię Bohaterów Monte Cassino. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władze miasta i regionu. Data nadania imienia nie jest przypadkowa, bowiem w maju 1944 roku, 70 lat temu, odbyła się decydująca faza bitwy o Monte Cassino.

Łódź - Wychować do samodzielności

O tym, jak wychować dziecko, by było samodzielne rozmawiali nauczyciele, wychowawcy i rodzice w Urzędzie Miasta Łodzi. Spotkanie „Wychować do samodzielności” odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny, a patronat nad nim objęła Para Prezydencka. Współorganizatorami konferencji byli UMŁ, ZHR, Fundacja Życie, Związek Dużych Rodzin 3+ oraz Fundacja NDŻ.

Łódzkie MPO wyróżnione

MPO Łódź otrzymało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2013. Zeszłoroczna akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania po hasłem: „Przyjaciół się nie wyrzuca” została nagrodzona w kategorii – kampania lokalna. W tym roku na konkurs zgłoszono z całego kraju 100 kampanii. Jurorzy oceniali nie tylko kreację i estetykę, ale również całokształt działań komunikacyjnych, w tym szczególnie dobór odpowiednich narzędzi komunikacyjnych oraz ich efektywność.

Łódź - Ucz się języków

Firmy z szybko rozwijającego się sektora outsourcingu usług biznesowych - branży priorytetowej dla Łodzi, zgłaszają zapotrzebowanie na nowej jakości pracowników. Nie wystarczy już, by pracownik był specjalistą w swoim obszarze wiedzy - zatrudniani w centrach BPO poza angielskim, muszą znać co najmniej jeden dodatkowy język obcy.

Łódź - Hołd dla Marszałka

W rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego przy jego pomniku zebrali się członkowie Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin, delegacje szkół, wojska a także przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, miejskiego i marszałkowskiego oraz rady miejskiej.

W Łodzi posadzą ponad 1000 drzew

1000 drzew posadzonych zostanie w 2014 roku na ulicach Łodzi. Dodatkowo 127 w miejskich parkach i zieleńcach. To o wiele więcej, niż w latach ubiegłych. W 2012 roku było ich 689, w 2013 r. - 829.

Nowa siedziba policji w Łodzi

Śródmiejska policja wprowadziła się do nowej siedziby. Wydziały logistyczne i dzielnicowi urzędują w budynku po Gimnazjum nr 4 przy Tuwima 12. Tu pracować będą policjanci, stanowiący tzw. wsparcie przy sprawach kryminalnych.

Leśnicy nagrodzeni w Łodzi

W Międzynarodowym Dniu Lasu leśnicy spotkali się w Sali lustrzanej pałacu Poznańskich. Zasłużonym pracownikom Lasów Państwowych wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wręczyła odznaczenia.

69 lat po wojnie…Obchody w Łodzi

Z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej w sali ŁDK odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń i środowisk kombatanckich, zorganizowane przez marszałka województwa Witolda Stępnia

EC 1 pod gwiazdami w Łodzi

Dyrektor Nowego Centrum Łodzi Błażej Moder zaprosił dziennikarzy do EC1 Wschód, by zaprezentować obiekt powstającego tam planetarium.

Minister Kultury Mołdawii w Łodzi

W Łodzi gościła Monica Babuc minister kultury Republiki Mołdawii. Podczas spotkania z prezydent miasta Hanną Zdanowską rozmawiała o możliwościach współpracy pomiędzy Kiszyniowem a Łodzią w dziedzinie rewitalizacji zabytkowej zabudowy.

Ruszyło święto mody w Łodzi

Pokaz najsłynniejszej hiszpańskiej projektantki Agathy Ruiz de la Prada otworzył 10. jubileuszowy Fashion Philosophy Fashion Week. Dla artystki jest to już drugi pobyt w Łodzi. Pierwszego dnia swoją kolekcję zaprezentowały także Olga Churilova i Alexandra Pronyutkina - zdobywczynie Grand Prix Fashion Week Lviv - jednego z największych międzynarodowych wydarzeń modowych Europy Wschodniej.

Pamięci św. Jana Pawła II

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi Joanna Kopcińska oraz radna Iwona Boberska zorganizowały wczoraj 6 maja 2014 r. spotkanie łodzian z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, która odbyła się 27 kwietnia br. w Watykanie. To uroczyste spotkanie zostało zorganizowane w ramach Akademii Zdrowia Seniora - mówią radne. Joanna Kopcińska i Iwona Boberska chcą w ten sposób zintegrować łodzian, pogłębić ich poczucie tożsamości oraz związki z Łodzią.

Pozdrowienia od Łodzi Akademickiej

1 maja wystartowała ogólnopolska kampania promocyjna programu „Młodzi w Łodzi", zachęcająca do studiowania w naszym mieście. Hasło przewodnie kampanii zakłada, że „Studenci i Studentki z Łodzi pozdrawiają Maturzystki i Maturzystów z całej Polski".

3 Maja-obchody w Łodzi

223 lata temu ówczesne prawodawstwo Rzeczpospolitej Obojga Narodów wzniosło się na swoje wyżyny tworząc pierwszą w Europie konstytucję – Ustawę rządową z dnia 3 maja. Mimo, że przetrwała ona ledwie kilkanaście miesięcy, to stała się dla Polaków symbolem mądrości demokracji i umiłowania wolności.

Święto flagi w Łodzi

„Od Naczelnika do Naczelnika" pod takim hasłem harcerze z ZHP świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda dla Łodzi

Łódź - jako jedyna gmina w Polsce - otrzymała prestiżową nagrodę Rady Europy, tzw. Plakietę Honorową. Nagroda ta jest traktowana jako uznanie dla wysiłków na rzecz propagowania idei europejskiej jedności. Zgodnie ze statutami jest ona przyznawana wybranym gminom czy jednostkom terytorialnym, które otrzymały już przed laty flagę honorową i są w rankingu do otrzymania Nagrody Europy, która jest największym wyróżnieniem, jakie może być przyznane europejskiemu miastu przez Radę Europy. Nagroda ta jest przyznawana tylko raz w roku.

Europejska Manufaktura w Łodzi

W łódzkiej Manufakturze 1 maja odbył się VI Piknik Funduszy Europejskich. Była to także okazja do uczczenia 10-lecia obecności Polski w UE. Piknik rozpoczął się o godziny 12.00 paradą unijną postaci reprezentujących różne państwa unii.

W hołdzie Rżewskiemu w Łodzi

Z okazji Święta Pracy prezydent Hanna Zdanowska złożyła kwiaty na grobie Aleksego Rżewskiego, pierwszego prezydenta Łodzi po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, działacza ruchu robotniczego i członka Polskiej Partii Socjalistycznej. Zamordowanego przez Niemców jesienią 1939 roku.

Pani prezydent Hanna Zdanowska wzięła pod opiekę lemura króla Juliana

Król Julian obchodził wczoraj 1 maja imieniny. Z tej okazji solenizant dostał tort biszkoptowo-śmietanowo-bananowy. Opiekunka i podopieczny przypadli sobie do gustu, a tort bardzo Julianowi smakował. Mimo to nie zapomniał podzielić się podarunkiem z całą swoją liczną rodziną.

Łódź pozdrawia Polskę

W połowie maja ruszy kampania promocyjna „Łódź Pozdrawia", realizowana przez agencję kreatywną MOSQI.TO. Reklama miasta to efekt pozyskania środków unijnych na jej realizację przez Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. Magistrat pokryje zaledwie 15 proc. kosztów.

10 lat Łodzi w Unii Europejskiej

Krótkiego bilansu dekady dokonali podczas konferencji prasowej w punkcie widokowym budowy dworca i NCŁ: pierwszy wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak oraz europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

W Łodzi kolejne ulice zyskają nazwy

Klementynkowa, Wielkiej Niedźwiedzicy, Oriona, Andromedy, Galaktyczna, Stroma, Arachidowa, i Pigwowca - takie nazwy zyskały kolejne bezimienne łódzkie ulice.

Pożegluj z MOSiR w Łodzi

Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji oraz Klub Sportów Wodnych Łódź – Ruda po raz pierwszy w Łodzi organizują weekendową szkółkę żeglarską. Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 8 – 15 lat będą obywały się w niedziele na Stawach Stefańskiego – doskonale znanym łodzianom obiekcie sportowo-rekreacyjnym należącym do MOSiR. Pierwsze zajęcia – już w najbliższą niedzielę, 4 maja, początek o godzinie 10.00.

Rabat na koncert, kino i tańce w Łodzi

4444 karta rabatowa programu „Młodzi w Łodzi" trafiła do właścicielki. Z rąk prezydent Hanny Zdanowskiej otrzymała ją Katarzyna Sowa, studentka doradztwa zawodowego w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Lekcja historii w Łodzi

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 odbył się doroczny zjazd Okręgu Łódź Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Festyn Miłosierdzia w Łodzi

W parku im. Juliusza Słowackiego (dawn. Wenecja) odbył się Festyn Miłosierdzia. Miejsce to słynne jest z objawień (w tym roku przypada ich 90-ta rocznica).jakie miała św. Faustna.

Odsłonięto tablicę Karskiego w Łodzi

W stulecie urodzin Jana Karskiego 24 kwietnia 2014 r. odsłonięto na gmachu III LO tablice poświęconą słynnemu kurierowi podziemia. W tym budynku mieściło się bowiem gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego, którego był uczniem.

Łódź -nowa odsłona Gabinetu Karskiego

W przededniu oficjalnej inauguracji, Muzeum Miasta Łodzi zaprezentowało dziennikarzom odnowiony gabinet legendarnego kuriera Jana Karskiego. 24 kwietnia przypada setna rocznica urodzin Jana Karskiego. Oprócz otwarcia nowego gabinetu w MMŁ, w Centrum Dialogu pokazana zostanie wystawa „Karski. Nie dać światu zapomnieć”, na którą przybędzie prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

Kolejny etap budowy Łódź Fabryczna

- To największa i najnowocześniejsza inwestycja tego typu Polsce i jedna z ważniejszych w Europie. Ta budowa tworzy również tożsamość naszego miasta i daje Łodzi nowe możliwości - mówiła konferencji prasowej na terenie dworca Łódź Fabryczna prezydent Hanna Zdanowska. - Inwestycje na terenie Nowego Centrum Łodzi dadzą nam możliwość pozyskiwania nowych miejsc pracy. Dla pokoleń łodzian to przyszłość. Smuci mnie, kiedy radni opozycji krytykują ten projekt czepiając się szczegółów lub podając nieprawdziwe informacje. Z przyjemnością pokazuję każdy etap tej inwestycji, łodzianie doceniają jej charakter i wagę, potrafią zrozumieć, że na razie niesie z sobą pewne utrudnienia - podkreśliła prezydent Hanna Zdanowska.

Wystawa „Tulipany kolorem malowane” w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.

W łódzkim Ogrodzie Botanicznym zaczyna kwitnąć 50 000 cebul tulipanów. Tegoroczna edycja wystawy tulipanów łódzkiego Ogrodu Botanicznego odbywa się pod hasłem „Tulipany kolorem malowane”. W jej ramach zobaczyć będzie można ponad 30 odmian tych wiosennych roślin, w tym około 20 odmian prezentowanych po raz pierwszy. Z uwagi na hasło tegorocznej wystawy dominowały będą odmiany o nazwach opisujących barwę ich kwiatów tj.: ‘White Heaven’, ‘Pink Lady’, ‘Orange Monarch’, ‘Yellow Crown’, ‘Apricot Beauty’. Będą to głównie tulipany o kwiatach pojedynczych, z grupy Triumph. Szczególnie ciekawymi kwiatami charakteryzować się będą odmiany: ‘Red Wing’ – czerwona o strzępiastych płatkach oraz ‘Green Valley’ z grupy Viridiflora – różowa z zielonymi cętkami

Budżet obywatelski w Łodzi jest już realizowany

Darmowa sieć Wi-Fi zacznie działać w Łodzi w połowie lipca 2014r. Wybrano już wykonawcę tego zadania. Przetarg wygrała firma Avena Technologie z Gdyni. To kolejne zadanie, które jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Łódzki Rower Publiczny może stać się najlepszy w Polsce!

Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na system bezobsługowych wypożyczalni Łódzkiego Roweru Publicznego. Wykonawca wyłoniony w przetargu ma w sumie dostarczył 100 stacji dokujących z minimum 1000 rowerów.

Miliony na zieleń w Łodzi

16 mln zł na rewitalizację 9 łódzkich parków i zieleńców wyda w tym roku łódzki magistrat. Powstanie m.in. 14900 mkw parkowych alejek, 5 placów zabaw i 4 nowe siłownie. Staną też 142 ławki i 442 kosze na śmieci oraz ponad 100 nowych latarni. Oczyszczone również zostaną stawy w parku Helenowskim i parku Reymonta.

Fakir zwyciężył w głosowaniu w Łodzi!

Fakir – takie imię łodzianie wybrali dla małego wielbłąda, który urodził się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym 2 kwietnia.

Chatka CITES w łódzkim zoo

Stała wystawa przedmiotów wykonanych ze skór i kości zagrożonych wyginięciem zwierząt, zarekwirowanych przez służby celne, została otwarta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym.
stat4u