SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo małopolskie

Zobacz jak zmienia się Kraków

Nowoczesny terminal Kraków Airport, Centrum Kongresowe, Hala Widowiskowo-Sportowa, muzea, biurowce i apartamentowce. Jak zmieni się Kraków do 2020 roku? O tym opowiada wystawa, którą już do 30 września można oglądać na placu Szczepańskim. Wystawę otworzyła w piątek (19 września) Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydent Krakowa.

Kraków w Gdyni

Trwa 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. W najważniejszym wydarzeniu branży filmowej w Polsce wezmą także udział przedstawiciele krakowskich instytucji filmowych: Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Krakow Film Commission.

Jak przewietrzyć Kraków?

Co zrobić, aby mimo niekorzystnego położenia zwiększyć dopływ świeżego powietrza do Krakowa? Na to i wiele innych pytań ma przynieść odpowiedź projekt „Zintegrowany system monitorowania danych przestrzennych dla poprawy jakości powietrza w Krakowie – MONIT-AIR", którego realizacja rozpoczęła się w tym roku. Konferencja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Mistrzostwa Świata w Hokeju w Krakowie!

Taką decyzję podjęła wczoraj Międzynarodowa Federacja Hokeja, która obradowała na Teneryfie. To kolejna, po Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, ogólnoświatowa impreza sportowa w niedawno otwartej Kraków Arenie w Czyżynach.Kraków był jednym z dwóch kandydatów do organizacji turnieju obok Doniecka. Pierwotnie prawa dostali Ukraińcy, ale w związku z napiętą sytuacją na wschodzie kraju, turniej przeniesiono do Krakowa.

Podżorski najlepszy w Zakopanem

Łukasz Podżorski z Klubu Sportowego w Wiśle wygrał VIII Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oddał skoki na 128,5 i 126 metrów. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała skacząc odpowiednio 125,0 i 129,0 m, a na a na trzecim miejscu ex aequo: Przemysław Kantyka 126,0 i 127,5 m oraz Adam Ruda 124,5 i 129,0 m.

Tłok na górskich szlakach

Wrześniowa, wyjątkowo słoneczna pogoda sprzyja turystyce. Zakopane w ostatni weekend (5-7 września ) pękało w szwach. /Zobacz galerię zdjęć/

Marszon dla Hospicjum

38 osob, w ciagu 27 godzin, pokonalo 78 kilometrow ze Schroniska PTTK Trzy Korony do Schroniska PTTK w Roztoce. Uczestnicy Marszonu przeprowadzili pomiedzy soba zbiorke, ktorej wynik - 1240 zl - zostal przekazany Hospicjum Swietego Lazarza w Krakowie.

Rajd Polski Historyczny w Zakopanem

5 września 2014 r. na ulicach Zakopanego pojawiły się wielobarwne i rzadko spotykane na drogach samochody /Zobacz galerię zdjęć/

W Zakopanem trwają 10 Spotkania z Filmem Górskim

W tym roku minie 10 lat od pierwszej edycji Spotkań z Filmem Górskim! Wszystko zaczęło się z inicjatywy grupy zakopiańczyków, od pierwszego przeglądu zorganizowanego w kameralnym gronie. W roku 2005 powstało Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, rozpoczęliśmy współpracę z najstarszym festiwalem filmów górskich w Europie, Trento Film Festival i z wieloma innymi, ważnymi instytucjami.

TPN monitoruje turystów

W Tatrach trwają badania dotyczące natężenia ruchu turystycznego i wpływu na środowisko. Potrwają one do końca października.

Poświęcenie obrazu bł. ks. Popiełuszki

W trzydziestą rocznicę męczeńskiej śmierci i w czwartą rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki ksiądz proboszcz Mirosław Kaczmarczyk poświęcił i przyjął do Bazyliki obraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki ufundowany przez NSZZ "Solidarność" Ziemi Miechowskiej.

Rynek Główny w Krakowie zwyciężył w rankingu TripAdvisor

Użytkownicy portalu TripAdvisor przyznali nagrody Travellers Choice 2014. W kategorii 10. najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce w 2014 roku na 1 miejscu znalazł się Rynek Główny w Krakowie /Zobacz galerię zdjęć/

Gondolierzy w Krakowie

Podwawelska flota liczy ponad 100 różnorodnych łodzi , statków i motorówek. Niektóre z nich są ozdobione na wzór tych z Wenecji

Jak zorganizowano się w Archiwum Narodowym w Krakowie?

Kolejna organizacja zakładowa NSZZ "Solidarność" powstała przy Archiwum Narodowym w Krakowie. Krakowianie postawili na ogólnopolski związek z tradycjami, aby rozwiązywać problemy zaistniałe w firmie. W zorganizowaniu załodze Archiwum pomagali pracownicy Działu Rozwoju Związku. Pierwsi związkowcy mówią, że nad wyborem związku zawodowego nie zastanawiali się ani sekundy. Zaufali sile „Solidarności” i ludziom, którzy ją tworzą.

Przewodniczący NSZZ „S” na Wawelu w 65. rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego

Msza święta w Katedrze na Wawelu w intencji zmarłego prezydenta, a następnie złożenie kwiatów przed Krzyżem Katyńskim. Tak wyglądały uroczystości 65. rocznicy urodzin śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w których udział wziął przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

METROPOLIA KRAKOWA POWALCZY O UNIJNE PIENIĄDZE

Kraków i 13 gmin ościennych chcą wspólnie pozyskiwać środki unijne na ważne dla naszego regionu tzw. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Zostanie utworzone międzygminne stowarzyszenie Metropolia Krakowska, które ma współpracować z Województwem Małopolskim przy realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Naukowcy pomogą walczyć ze smogiem w Krakowie

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powołał Radę Programową ds. Ochrony Powietrza w Krakowie. W jej skład wchodzą krakowscy naukowcy i ekolodzy

SUPERBRANDS DLA KRAKOWA!

Kraków został wyróżniony jako jedna z najsilniejszych marek na polskim rynku i otrzymał tytuł Superbrands 2013/2014 w kategorii: miasta i regiony

Krakowski Pakiet VIP sprzedany

3050 zł - taką cenę osiągnął „Krakowski Pakiet VIP” wystawiony na aukcji WOŚP przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Zwyciężył użytkownik GRUPA_B12 czyli pan Konrad Koniarz z Wieliczki.

Laur dla Krakowa

Stowarzyszenie Willa Decjusza po raz kolejny podziękowało mecenasom, sponsorom, partnerom i wolontariuszom wspierającym jego działalność. 9 stycznia statuetkę Mecenasa Willi Decjusza odebrała Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji. Podczas spotkania przyznane zostały także tytuły Złotych i Srebrnych Sponsorów

To wydarzenie zmieniło Zakopane

114 lat temu, 25 października 1899 r. z Zakopanego wyjechał pierwszy pociąg parowy. Wydarzenie to zapoczątkowało dynamiczny rozwój Stolicy Tatr.

Wystawa zdjęć Papieża w Krakowie

Jan Paweł II uwielbiał sport, co można zobaczyć na wystawie koło stadionu Cracovii.

Ekologia po Góralsku

Konie nie zanieczyszczają ulic w Zakopanem.

Święto Plonów gminy Niedźwiedź

Blisko 1000 osób wzięło udział w corocznych dożynkach

Największa atrakcja Zakopanego

Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch to obowiązkowy element pobytu w kurorcie

Morskie Oko konia tuczy

Mimo, że drogo to jeszcze godzinami trzeba stać w kolejkach

Atrakcje Krupówek

Zobacz galerię zdjęć z Zakopanego

Lewitująca dziewczyna

Nikt nie wie jak ona to robi

Niezwykła atrakcja

Spływ Dunajcem cieszy się niezmiennie dużym powodzeniem

Kontrowersyjny pomnik

Dzieło Władysława Hasiora do dzisiaj wzbudza kontrowersje

Nie zrywajcie tej rośliny

Dziewięćsił bezłodygowy objęty jest ścisłą ochroną gatunkową

Wyjątkowy kościół w Niedźwiedziu

Architektura i wnętrze kościoła robi wrażenie

Piasek na przebojowej trasie

Spotkaliśmy celebrytę pod Krakowem

Lotna czytelnia w Krakowie

Pod Wawelem promują czytelnictwo

Pieniądze dla Krakowa

Trwa zbieranie podpisów pod apelem do premiera Donalda Tuska

Śmieci w Zakopanem

Wątpliwa wizytówka kurortu

Zakopane zatłoczone

W ostatni długi weekend tegorocznego lata do stolicy Tatr i okolicy zjechała rekordowa liczba turystów.

Jak w Krakowie to na Wawel

To miejsce oblegane jest przez turystów z całego świata

Malowniczy Nosal

Ten niewielki szczyt górski jest popularny wśród turystów

Złoty Jubileusz w Ludźmierzu

Wczoraj odbył się uroczysty jubileusz 50 rocznicy Koronacji Figury Matki Boskiej

Atrakcje Krakowa

Rynek Główny opanowali różnego rodzaju uliczni artyści. -galeria

Niebezpieczna góra

Giewont to jeden z najbardziej obleganych górskich szczytów.
stat4u