SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Zakończenie projektu „Cross Innovation”

Projekt „Cross Innovation – Promocja Transferu Innowacji w Miastach i Regionach Europy” realizowany był w latach 2012 -2014 przez m.st. Warszawę i 10 innych miast europejskich. Jego celem była identyfikacja, wymiana i promocja dobrych praktyk dla polityk w obszarze transferu innowacji.

Cała Polska głosuje na Warszawę

Jest najbardziej rozpoznawalną grą na świecie. Rozegrano w nią już ponad bilion partii, a jej sprzedaż prowadzona jest w 114 krajach. Gra Monopoly, bo o niej mowa, obchodzi 80 urodziny. Z tej okazji przygotowywana jest specjalna, ogólnoświatowa wersja gry, na planszy której ma szansę znaleźć się Warszawa

Więcej pieniędzy na warszawską kulturę

Istotnym elementem polityki kulturalnej m.st. Warszawy w 2015 roku jest realizacja już rozpoczętych i planowanych inwestycji, m.in. kolejny etap budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa, budowa Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr, dalsza modernizacja Teatru Kwadrat.

Aplikacja dla miejskich aktywistów laureatem BIHAPI

Aplikacja „CoSieStao”, umożliwiająca użytkownikom dostęp do informacji i aktywny udział w wydarzeniach dziejących się w mieście, dzielnicy czy osiedlu, zdobyła główną nagrodę w II edycji konkursu Business Intelligence Hackathon API (BIHAPI).

Dobrze wydany milion w Warszawie

Ponad 200 poprawionych przejść dla pieszych to efekt likwidacji barier architektonicznych w zeszłym roku. Poszedł na to milion złotych ale było warto, bo ułatwiło to poruszanie się po mieście wielu mieszkańcom.

Cztery pory… karykatury – konkurs dla rysowników

Artyści zajmujący się rysunkiem satyrycznym oraz sztuką karykatury od stycznia mogą wziąć udział w nowej formule konkursu pt.: „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015” organizowanym przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego instytucji kultury m.st. Warszawy.

20 gazowych Solbusów już w stolicy

Do Warszawy przyjechały kolejne przegubowe, gazowe Solbusy, zasilane skroplonym metanem (LNG), wyprodukowane przez firmę Lider Trading.

Konserwacja warszawskich pomników

Są prawdziwą ozdobą naszego miasta, lubimy je, a niektóre nawet darzymy sentymentem. Jednak tak jak wszystko, co pewien czas potrzebują odnowienia – cztery śródmiejskie pomniki wraz z nadejściem wiosny przejdą gruntowne remonty.

Inicjatywa po stronie mieszkańców Warszawy

Minęło półtora roku od momentu wprowadzenia w Warszawie możliwości składania wniosków o inicjatywę lokalną. Inicjatywa lokalna to forma współpracy z Miastem, z której może skorzystać każda nieformalna grupa mieszkańców. Każdy, kto zauważa w swoim otoczeniu lokalne potrzeby, może złożyć wniosek i wspólnie z urzędem zrealizować konkretne zadanie.

Warszawiacy bezpłatnie wysterylizują swoje psy i koty

W 2015 roku zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów będą finansowane w całości z budżetu m.st. Warszawy. Kontynuowana będzie również akcja czipowania zwierząt. Rozpoczęcie obu akcji planowane jest w marcu.

Budżet partycypacyjny na rok 2016 - przyjdź i zapytaj

Trwa przyjmowanie projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Ponad 51 milionów zł – to kwota, która jest do dyspozycji mieszkańców. Jeszcze przez ponad trzy tygodnie można zgłaszać swoje pomysły. Ostatecznym terminem na ich złożenie jest 17 lutego 2015 r.

10 gazowych Solbusów już w stolicy

Do Warszawy przyjechały już pierwsze przegubowe, gazowe Solbusy, zasilane skroplonym metanem (LNG), wyprodukowane przez firmę Lider Trading.

Zofia i Jan wciąż najpopularniejszymi imionami w stolicy

Zofia, kolejny rok z rzędu, była najpopularniejszym imieniem żeńskim nadawanym w Warszawie. Podobnie jak przed rokiem wyprzedziła Julię i Zuzannę. Wśród chłopców, od ponad trzech lat, najczęściej wybieranym imieniem pozostaje Jan. Młodym warszawiakom chętnie nadawano również imiona Jakub i Antoni.

Aktywna Warszawa podczas „Zimy w mieście”

Dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają z miasta podczas ferii zimowych, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przygotowało szereg aktywności sportowych. Każdy z ośrodków SCS AW przygotował specjalną ofertę zajęć dla młodzieży.

Plac Defilad ożyje na wiosnę

Plac Defilad kolejny raz dostanie zastrzyk energii. Mieszkańcy otrzymają przyjazną przestrzeń sprzyjającą interakcjom społecznym, porównywaniu poglądów i organizowaniu wydarzeń. Przed nami drugi sezon projektu „Plac Defilad”, festiwalu Red Bull Music Academy Weekender oraz 60. urodziny PKiN.

Zima ze Strażą Miejską w Warszawie

Poprawa bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku – to podstawowe założenie programu „Zima ze Strażą Miejską” realizowanego w ramach warszawskiej akcji „Zima w mieście”. W trakcie najbliższych dwóch feryjnych tygodni strażnicy prowadzić będą specjalne zajęcia z uczniami.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy - ostatnie dni na zgłoszenie

Do końca stycznia 2015 r. każdy może zgłosić kandydatów do 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, której partnerem jest Biblioteka Narodowa. Nagroda łącząca przeszłość z teraźniejszością, przez ostatnie lata nabrała prestiżu i jest ważnym wydarzeniem w środowisku literackim.

Anka Kowalska upamiętniona

Na bloku przy ul. Czerniakowskiej 201, w którym mieszkała poetka, pisarka i dziennikarka Anka Kowalska – jej przyjaciele oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych odsłonili pamiątkową tablicę.

Warszawskie licea w czołówce najlepszych szkół w Polsce

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym – tak wynika z rankingu polskich szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015.

Rusza druga edycja budżetu partycypacyjnego w Warszawie

Warszawiacy w drugiej edycji budżetu partycypacyjnego mają ponad 51 mln zł - to prawie dwa razy więcej niż rok temu. Uczestnicząc w budżecie partycypacyjnym mogą bezpośrednio decydować o publicznych wydatkach, zmienić miasto, swoją dzielnicę, najbliższą okolicę.

Pieniądze dla policji w Warszawie – na dodatkowe patrole i nagrody

Rada Miasta zgodziła się przekazać w bieżącym roku z dochodów własnych m.st. Warszawy środki finansowe dla policji, które zostaną przekazane na opłacenie patroli ponadnormatywnych oraz na nagrody dla wyróżniających się w służbie funkcjonariuszy.

Warszawa ma budżet na 2015 r.

Radni m.st. Warszawy przyjęli budżet m.st. Warszawy na 2015 r. oraz Wieloletnią Perspektywę Finansową na lata 2015-2042. Planowane dochody w tym roku wynoszą 14 mld 163 mln zł, a planowane wydatki ogółem są na kwotę 14 mld 867 mln zł.

Stypendia artystyczne na 2015 rok przyznane

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała stypendia na łączną sumę 500 tysięcy złotych dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami na obszarze m.st. Warszawy.

Nowy Niezbędnik pomoże być aktywnym w Warszawie

Jak mieszkańcy mogą zmieniać swoje otoczenie? Co mogą zrobić dla innych? Jakie jest miasto ich marzeń? Dla tych, którzy szukają odpowiedzi na te pytania jest „Niezbędnik aktywnych mieszkańców”. Nowa publikacja Urzędu Miasta w przystępny sposób prezentuje możliwości działania i współdecydowania mieszkańców w swojej okolicy, dzielnicy i mieście.

„Zima w mieście” – różnorodne atrakcje dla młodych warszawiaków

Początek ferii zimowych nierozerwalnie związany jest ze startem „Zimy w mieście”. Podobnie jak w latach ubiegłych dla warszawskich dzieci przygotowana została bogata oferta zajęć – sportowych, edukacyjnych i kulturalnych. W sobotę, 17 stycznia, początek zimowego wypoczynku na Stadionie Narodowym.

Warszawiacy wybiorą najpopularniejszego sportowca

To jubileuszowa XV edycja Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Od dziś mieszkańcy stolicy mogą decydować o wyborze Najpopularniejszego Sportowca Roku oraz Sportowej Imprezy Roku. Zwycięzców plebiscytu poznamy podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy 13 lutego 2015 r.

Bieg i światełko do nieba na finale WOŚP w Warszawie

Styczniowa niedziela to od 23 lat dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Centrum wydarzeń będzie tradycyjnie na placu Defilad - koncerty, bieg uliczny i pokaz sztucznych ogni.

Warszawa wiarygodna i stabilna finansowo

Warszawa efektywnie i bezpiecznie zarządza publicznymi pieniędzmi. Potwierdziła to agencja ratingowa Moody's utrzymując ocenę wiarygodności kredytowej Warszawy na najwyższym możliwym poziomie A2, z perspektywą stabilną.

W Warszawie jest więcej opiekunów dziennych

W stolicy mamy kolejnych opiekunów dziennych. Teraz z ich opieki korzysta 85 dzieci powyżej pierwszego roku życia. Z inicjatywy rodziców, przy dobrej współpracy z miastem w Warszawie powstaje coraz więcej punktów opieki nad małymi dziećmi. Dzienny opiekun to oferta opieki nad małym dzieckiem najbardziej zbliżona do warunków domowych. Dzięki zaangażowaniu dziennych opiekunów, dzieci otoczone są najlepszą opieką pielęgnacyjną oraz edukacyjną uwzględniającą indywidualne potrzeby dziecka.

Przygotowania do składania projektów w budżecie partycypacyjnym w Warszawie

Po raz drugi warszawiacy będą współdecydować o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. Zanim rozpocznie się etap składania projektów, od czwartku, 8 stycznia będą spotkania, na których mieszkańcy wraz z przedstawicielami zarządów dzielnic będą mogli porozmawiać o priorytetach rozwojowych dla dzielnic

Konkurs S3KTOR 2014 - piąta edycja już ogłoszona

Od 2010 roku stolica organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. Konkurs, w którym nagradzane są inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe. Od 2 stycznia do 9 lutego 2015 roku trwa etap zgłoszeń.

W Warszawie hologramy bez zmian

Mieszkańcy Warszawy, którzy rozliczają w niej podatek dochodowy od osób fizycznych, a nie mają jeszcze Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka w tym roku otrzymają hologramy na dotychczasowych zasadach.

Wybierz najlepszą warszawską książkę

Do końca stycznia 2015 r. każdy może zgłosić kandydatów do 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Nagroda łącząca przeszłość z teraźniejszością, przez ostatnie lata nabrała prestiżu i jest ważnym wydarzeniem w środowisku literackim.

Sylwestrowe super selfie w Warszawie

Już jutro ostatni dzień roku i wielka zabawa sylwestrowa na błoniach Stadionu Narodowego. Poza występami polskich zespołów i zagranicznych gwiazd oraz spektakularnym pokazem sztucznych ogni, na warszawiaków czekają niespodzianki

Komunikacją na sylwestra w Warszawie

Na sylwestrową imprezę na błoniach Stadionu Narodowego najlepiej będzie dojechać komunikacją miejską. 31 grudnia zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe, które ułatwią uczestnikom dojazd i powrót z imprezy.

„Ciepło z natury” – szósta edycja

Bożonarodzeniowymi ozdobami polskich domów są choinki. Najpiękniejsze są te prawdziwe – pachnące, ustrojone świerki lub jodły. Ich czas jednak przemija. W styczniu będzie można dać tym drzewkom nowe życie. W nowym roku ruszy kolejna edycja akcji „Ciepło z natury”

Życzenia Świąteczne od Miasta Stołecznego Warszawy

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia składamy Państwu życzenia zdrowych, radosnych , rodzinnych i pełnych prezentów Świąt.

Jason Derulo po raz pierwszy w Warszawie!

45 milionów sprzedanych płyt na świecie. 1,3 mld odsłon klipów na YouTubie. 7 z 13 singli w pierwszej dziesiątce przebojów amerykańskich i zachodnioeuropejskich rozgłośni radiowych. Jason Derulo da jedyny koncert w Warszawie podczas miejskiego sylwestra na błoniach.

Tak mieszkańcy widzą Warszawę

Od najbliższego poniedziałku, 15 grudnia na stacji metro Wilanowska będzie można zobaczyć wystawę laureatów konkursu fotograficznego Warsaw Insta Festiwal – pierwszego festiwalu fotografii miejskiej na Instagramie.

Na sportowo, czyli zdrowo w Warszawie

66 stanowisk do ćwiczeń na 41 urządzeniach - to oferta dla lubiących ćwiczyć na świeżym powietrzu. Parkowe siłownie zapraszają przez cały rok.

Zakochaj się w Warszawie na święta

10 grudnia rusza kampania reklamowa Warszawy, która zachęca do obejrzenia świątecznych iluminacji stołecznych ulic. Główną osią świątecznej kampanii Warszawy jest 30 sekundowy spot, który wykorzystuje modę na robienie sobie zdjęć i dzielenie się nimi z bliskimi.

Podatki lokalne w 2015 r. bez zmian

Prezydent Warszawy zdecydowała o niedokonywaniu zmian w stawkach podatków lokalnych. W przyszłym roku warszawiacy zapłacą podatek od nieruchomości i od środków transportowych w tej samej wysokości co w roku 2014

Projekt wolontariatu miejskiego w Warszawie

W stolicy konsekwentnie dokonuje się zmiana i rozwój życia społecznego. Coraz częściej wykorzystywane są takie formy aktywności obywatelskiej jak konsultacje społeczne, budżet partycypacyjny czy inicjatywa lokalna. Kompleksowe wsparcie wolontariatu miejskiego to kolejny ważny krok.

Ostatnia faza zabezpieczeń WKM

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi w styczniu trzecią i ostatnią fazę zabezpieczeń systemu biletowego. Uniemożliwi to nielegalne kodowanie biletów na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Bilety z nielegalnych źródeł nie będą obsługiwane przez system, dzięki czemu będzie można je szybko i bezbłędnie namierzyć.

Zieleń miejska w Warszawie pod dobrą opieką

Koordynacja działań wszystkich zarządców miejskiej zieleni, właściwa konserwacja terenów zielonych oraz wsłuchiwanie się w głos mieszkańców podczas konsultacji społecznych to priorytety dr Małgorzaty Morończyk – nowo powołanej pełnomocnik prezydent m.st. Warszawy ds. zieleni

Warszawa – miasto start-upów

Miasto Warszawa otrzymało nagrodę za działania wspierające start-upy. Statuetkę odebrał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podczas konferencji ICT Summit – największego wydarzenia start-upowego w Polsce, zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowe Centrum Warszawy już wkrótce

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego przejdzie generalny remont. Efekty zobaczymy pod koniec przyszłego roku. Najbliższe miesiące to okres intensywnych zmian w warszawskich instytucjach kulturalnych.

Metro dostępne

Z drugiej linii metra bez trudności będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami. Na nowych stacjach przygotowano ułatwienia jakich nie ma w innych obiektach użyteczności publicznej.

Meksykański temperament na warszawskiej ulicy

„Torreador” to niezwykła rzeźba meksykańskiego rzeźbiarza, malarza i scenografa Juana Soriano. Nowoczesne w formie dzieło zostało przekazane władzom Warszawy. Rzeźba stanęła u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, przy Warszawskim Centrum Finansowym.

Trzeci sezon dobiega końca

W najbliższą niedzielę 30 listopada zakończy się kolejny sezon miejskich wypożyczalni Veturilo. Srebrne rowery znikną ze stołecznych ulic na zimę i powrócą na nie wczesną wiosną 2015 r.

Sadzimy nowe drzewa w stolicy

Późna jesień, jeszcze przed mrozami, to najlepsza pora na powiększanie warszawskiego drzewostanu. W stolicy przybędzie ponad 1000 drzew i kilka tysięcy krzewów.

Kontrakt terytorialny dla Mazowsza podpisany

Podpisany został kontrakt terytorialny dla województwa mazowieckiego w obecności premier Ewy Kopacz oraz prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Co to oznacza dla Warszawy? Dziesiątki nowych inwestycji realizowanych przy udziale środków unijnych.

Konserwacja stuletnich ksiąg metrykalnych

W zabytkowej komorze celnej na Pradze (ul. ks. I. Kłopotowskiego 1/3) w pracowni Wydziału Poligrafii i Konserwacji Dokumentacji Biura Organizacji Urzędu trwa renowacja ksiąg zaburzańskich. Zabytkowe woluminy pochodzą z 1914 roku.

Hotspoty w autobusach w Warszawie

Pasażerowie miejskich autobusów i użytkownicy laptopów, tabletów oraz telefonów komórkowych, od 21 listopada 2014 r. mogą korzystać z darmowego Wi-Fi. Hotspoty są już w 70 pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych, a do końca roku pojawią się w kolejnych 230 autobusach.

Pogrzeb córki marszałka Piłsudskiego

Jadwiga Jaraczewska - Piłsudska, córka marszałka Józefa Piłsudskiego została pochowana na Powązkach w Warszawie. W pogrzebie uczestniczył m.in. prezydent Bronisław Komorowski, przedstawiciele władz państwowych, kombatanci, wojskowi.

Umowa na rozbudowę spalarni w Warszwie podpisana

Warszawa podpisało umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w sprawie rozbudowy i utrzymania regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, tj. spalarni. Do 2019 r. jej przepustowość zwiększy się o ponad 750%, tj. z 40 tys. do 305,2 tys. ton w skali roku.

Nowości w metrze

Pasażerowie centralnego odcinka II linii metra będą przechodzili przez zupełnie nowe bramki wejściowe, a drogę w podziemnym mieście wskaże nowy system informacji pasażerskiej.

Z Warszawy do Paryża przez Limę

Rok temu, 21 listopada 2013 r. odbywał się Dzień Miast podczas konferencji COP19. Teraz, w piątek, 21 listopada br. zapraszamy na konferencję „Z Warszawy do Paryża przez Limę” podsumowującą wyniki COP19 oraz rok polskiej prezydencji w procesie tworzenia globalnego porozumienia klimatycznego.

M2 razem z M1

Pociągi wożące pasażerów na I i II linii metra będą miały nowe naklejki informacyjne z zaznaczonymi dwoma liniami metra. Nowością jest również mapa sieci komunikacji szynowej w Warszawie, na której na stałe zagości czerwona II linia metra.

„Superbohaterom już dziękujemy!” Rusza kampania miejskiego centrum kontaktu Warszawa 19115

„Superbohaterom już dziękujemy!” to główne hasło kampanii informacyjno-promocyjnej zachęcającej mieszkańców do korzystania z usług miejskiego centrum kontaktu Warszawa 19115. Bezrobotnych superbohaterów spotkamy m.in. w metrze i autobusie oraz obejrzymy w Internecie.

Już wkrótce lodowisko na Rynku Starego Miasta

Choć mamy jeszcze całkiem ciepłą jesień, już niedługo warszawiacy będą mogli jeździć na łyżwach - i to gdzie? W sercu Starego Miasta, na Rynku! W zeszłym roku to miejsce sprawdziło się doskonale, ślizgawka biła rekordy frekwencji. W tym roku zabawa rozpocznie się już 5 grudnia.

Konkurs na koncepcję Izby i Muru Pamięci

Na Cmentarzu Powstańców Warszawy przy ul. Wolskiej zostanie wybudowana Izba Pamięci. Miasto stołeczne Warszawa ogłosiło właśnie konkurs architektoniczny na koncepcję architektoniczną pawilonu i jego otoczenia. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 70 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie projektu realizacyjnego.

32. Międzynarodowy Festiwal Bardów

W piątek, 14 listopada, rozpocznie się w stolicy festiwal OPPA, kilkudniowe święto piosenki w pełni autorskiej. Od swych narodzin w 1978 r. OPPA stała się jedną z najważniejszych imprez piosenkarskich w Polsce. Festiwal potrwa do 23 listopada.

Zobaczyliśmy stacje II linii metra

Do momentu, w którym pojedziemy II linią metra mamy jeszcze miesiąc, ale już teraz można było zobaczyć wykończone stacje nowej kolejki. W jeden dzień odwiedziło je ponad 185 tys. osób.

Zgromadzenia publiczne w Święto Niepodległości

W Centrum Bezpieczeństwa przy ul. Młynarskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o zgromadzeniach publicznych zgłoszonych do Urzędu Miasta na 11 listopada.

Pierwsze urodziny centrum „Warszawa 19115”

300 tys. przyjętych spraw, 22 tys. godzin rozmów telefonicznych. Tak podsumować można pierwszy rok działalności warszawskiego centrum komunikacji z mieszkańcami „Warszawa 19115”.

Zobacz Metro zanim pojedziesz

W niedzielę 9 listopada wszystkie stacje nowej linii metra otworzą się dla warszawiaków. Zanim pociągi rozpoczną normalne kursy II linią zobaczyć będzie można wnętrza wszystkich stacji

Rekonstruktorzy i warszawiacy w „Razem dla Niepodległej”

W Święto Niepodległości, 11 listopada, po uroczystości z udziałem Prezydenta RP i Prezydent Warszawy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego ok. godz. 13.00 wyruszy marsz „Razem dla Niepodległej”, w której obok warszawiaków przejdą także rekonstruktorzy w historycznych mundurach

Warszawa stawia na kolej

Nowe przystanki i dworce, częstsze kursowanie pociągów, integracja kolei z komunikacją miejską, w tym z metrem. To główne korzyści wielomiliardowych inwestycji zaplanowanych do roku 2022 w aglomeracji warszawskiej.

Zobacz metro zanim pojedziesz

Centralnym odcinkiem II linii metra już niebawem pojedziemy do pracy, na spotkanie ze znajomymi, randkę, czy na spacer. Zanim jednak to się stanie, w niedzielę, 9 listopada, obejrzymy nowe i gotowe stacje podziemnej kolejki.

Warszawa dba o jakość żywienia dzieci

Jabłko zamiast batona, marchewka zamiast chipsów, woda zamiast słodzonych napojów. W warszawskich przedszkolach i szkołach obowiązuje zarządzenie określające zalecenia o organizacji żywienia w placówkach, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa.

Cmentarz Komunalny Północny w serwisie mapowym

Cmentarz Komunalny Północny to trzecia nekropolia, z której dane dostępne są w oficjalnym serwisie mapowym m.st. Warszawy. Wyszukiwarka, umieszczona na portalu, ułatwia odnajdywanie grobów bliskich zmarłych.

Kolejny proces zbiorowy w Warszawie

Warszawiacy są coraz bardziej świadomymi swoich praw konsumentami. W tym procesie są wspomagani przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów, który po raz kolejny zamierza podjąć się roli reprezentanta grupy mieszkańców zdecydowanych dochodzić roszczeń w postępowaniu grupowym.

Google Transit w Warszawie

Od 28 października 2014 r. mapy Google zyskują nową funkcjonalność. Usługa Transit umożliwia użytkownikom szybkie wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską bezpośrednio na mapie stolicy. Informacje na temat możliwych połączeń są już dostępne pod adresem maps.google.pl oraz w aplikacji mobilnej Map Google.

4 miliony wypożyczeń i 290 tysięcy użytkowników

Przybywa stacji Veturilo, wzrasta również liczba wypożyczeń. Miejskie rowery, od czasu inauguracji w 2012 r. były wypożyczane ponad 4 mln razy! Tylko w tym sezonie liczba wypożyczeń przekroczyła 1,8 miliona. A Veturilo w ciągu trzech sezonów stało się 7. systemem rowerów publicznych w Europie.

Stała wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich

28 października oficjalne otwarcie głównej wystawy Muzeum Historii Żydów Polskich. To największa inwestycja w Polsce w dziedzinie kultury, której celem jest przywrócenie pamięci poprzez opowieść o ludziach, ich dziedzictwie, ich znaczeniu dla Polski i świata.

Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego on-line

Miasto stołeczne Warszawa realizuje szereg działań, których celem jest wsparcie mieszkańców stolicy, w szczególności osób z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest wprowadzenie pilotażowej usługi tłumacza języka migowego on-line.

Nowości w metrze

Pasażerowie centralnego odcinka II linii metra będą przechodzili przez zupełnie nowe bramki wejściowe, a drogę w podziemnym mieście wskaże nowy system informacji pasażerskiej.

Przybywa dróg i wypożyczalni w Warszawie

System Veturilo i miejska infrastruktura rowerowa sukcesywnie się powiększają. Stołeczni rowerzyści mają do swojej dyspozycji już ponad 400 km tras rowerowych i kolejne dwie wypożyczalnie

Warszawska Rada Seniorów - powołana

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała członków Warszawskiej Rady Seniorów. Rada będzie reagować na problemy starszych mieszkańców, przeciwdziałać dyskryminacji oraz wspierać aktywność społeczną tej grupy.

Poprawa bezpieczeństwa XXX piętra PKiN

Od piątku, 17 października, rozpoczął się montaż krat na tarasie widokowym XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Pracom montażowym, które potrwają do końca października towarzyszyć będzie naprawa okładziny elewacyjnej ścian tarasu.

A. Wajda z Muzeum Kinematografii w Wilanowie

Andrzej Wajda, Honorowy Obywatel Łodzi, od lat współdziałający i w różny sposób wspierający działania Muzeum Kinematografii uczestniczył w przygotowanej przez tę łódzką instytucję kultury wystawie otwartej właśnie w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Zaprezentowanych zostało ponad 200 plakatów pochodzących z całego świata do wszystkich filmów A. Wajdy. To oczywiście wybór z liczącej ok. 500 szt. muzealnej kolekcji. Wybór dokonany w taki sposób, aby widz mógł naocznie przekonać się jak wiele j filmów Andrzeja Wajdy miało międzynarodową dystrybucję, w jak wielu krajach były one pokazywane i jak wybitni twórcy byli zaangażowani do ich projektowania.

Warszawa - Chryzantemy to zwiastuny jesieni

Październik to czas kiedy na rabatach w parkach, przy miejscach pamięci narodowej oraz na ulicach pojawiają się rośliny zwiastującej nadchodzącą jesień. Głównie są to chryzantemy w różnych odcieniach, zwane również złocieniami, mrozy i kolorowe odmiany kapusty ozdobnej.

Ponad 50 mln zł dla budżetu partycypacyjnego w Warszawie

Rusza druga edycji budżetu partycypacyjnego – przedsięwzięcia, które podczas pierwszej edycji pokazało wielkie zaangażowanie mieszkańców Warszawy, wyzwoliło ich potencjał, pobudziło współdziałanie. Tym razem mieszkańcy mają do podziału ponad 50 mln zł, czyli prawie dwa razy więcej niż rok temu.

Ruszył przetarg na rozbudowę metra

Tunele o długości ponad 13,5 km i 13 stacji – tak do 2019 r. będzie wyglądała II linia metra. Ruszył przetarg na budowę kolejnych odcinków II linii podziemnej kolejki – trzech stacji w kierunku zachodnim i trzech w kierunku północno-wschodnim

Pobiegną w Warszawie dla uczczenia niepodległości

To już dwudziesta szósta odsłona Biegu Niepodległości. Na dziesięciokilometrowej trasie zmierzy się 15 tysięcy uczestników, wśród nich biegacze, amatorzy nordic walking i zawodnicy na wózkach. Sportowcy wyruszą na ulice Warszawy 11 listopada, punktualnie o godzinie 11.11

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Warszawie

10 października, w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki III Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej zorganizowane przez m.st. Warszawę i Szpital Wolski.
stat4u