SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Warszawie

10 października, w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki III Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej zorganizowane przez m.st. Warszawę i Szpital Wolski.

Miej wpływ na swoją karierę - odwiedź targi pracy w Warszawie

W środę, 15 października odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Targi to niepowtarzalna okazja na spotkanie się osób poszukujących pracy z pracodawcami, a także bogata oferta instytucjonalnego wsparcia dla planujących przygodę z własnym biznesem.

Blisko 5 hektarów na wypoczynek i rekreację w Warszawie

Popularny park Pole Mokotowskie powiększy się o prawie 5 ha. W jego skład wejdzie teren do niedawna wykorzystywany przez MPO. Obecnie jest zrekultywowany i czeka na wypełnienie dobrymi pomysłami.

Aplikacje do XV Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy

Od piątku, 10 października, stowarzyszenia kultury fizycznej działające na terenie m.st. Warszawy mogą zgłaszać kandydatury sportowców do udziału w XV Plebiscycie na Najlepszych Sporowców Warszawy. Aplikacje powinny dotyczyć sportowców z wybitnymi rezultatami osiągniętymi w roku 2014.

Wspólnie zadbajmy o czystość Wisły

„Dla siebie, dla Wisły” pod tym hasłem podpisała się liczna grupa warszawiaków uczestnicząca w Święcie Wisły. W czwartek, 9 października, przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia złożyli zobowiązania mieszkańców miasta na ręce wiceprezydenta m.st. Warszawy Michała Olszewskiego.

W Warszawie będzie szpital Południowy

Rusza przetarg na budowę szpitala Południowego – inwestycji, która ma zaspokoić potrzeby ochrony zdrowia przez mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Budowa ruszy na początku 2015 r.

30. Warszawski Festiwal Filmowy

Od 10 do 19 października Warszawa zmieni się w europejską stolicę filmu. Na jubileuszowy 30. Warszawski Festiwal Filmowy do stolicy zjadą najwybitniejsi przedstawiciele światowego kina. Najciekawsze światowe produkcje powalczą o uznanie warszawskiej publiczności i jury.

Wkrótce startuje Zimowy Narodowy

Choć do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze blisko dwa miesiące, to 8 listopada, Stadion Narodowy zamieni się w największe w tej części świata lodowe miasteczko. Na amatorów ślizgawek czekać będzie pięć tysięcy metrów kwadratowych lodu ułożonych na trzech lodowiskach, a także moc zimowych atrakcji.

Wisła – wdzięczny temat filmowy

Warszawska Wisła to nie tylko miejsce wypoczynku, ale także spotkań, rekreacji i uprawiania różnych sportów. Królowa polskich rzek jest także atrakcyjnym planem do działań artystów. Wyjątkowość tego miejsca została uchwycona okiem kamery i uwieczniona na taśmie filmowej.

Wystawa "Szklane domy" na dziedzińcu pałacu Branickich

Od piątku, 3 października, na dziedzińcu pałacu Branickich (ul. Nowy Świat 18/20) można już oglądać wystawę plenerową pt. "Szklane domy"– mit, a rzeczywistość. Zagadnienia warszawskiej architektury modernizmu lat 20. i 30. XX w. W 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego".

Z Szanghaju do Warszawy po wiedzę i doświadczenie

Zdobywanie wiedzy i dzielenie się nią może połączyć zarówno ludzi, jak i instytucje czy urzędy. Tak stało się w przypadku Szanghaju i Warszawy - dwóch miast, które miały okazję do wymiany wiedzy na zorganizowanym przez Urząd m.st. Warszawy spotkaniu delegacji urzędników z Szanghaju i z Warszawy.

Warszawska oferta na targach w Monachium

Między 6 a 8 października stolica, już po raz 14. pokaże swój potencjał podczas jednego z największych, międzynarodowych spotkań branży nieruchomości. Warszawa zaprezentuje się jako miasto dynamicznych przemian, które przez ostatnie 25 lat rozwijało się, by stać się nowoczesną metropolią.

Warszawa w walce z nowotworem piersi

Warszawa po raz kolejny przyłącza się do Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi. Pałac Kultury i Nauki będzie jednym z kilkuset budynków na całym świecie, który zostanie podświetlony różowym światłem. Różowa iluminacja to symbol nadziei i wsparcia dla milionów kobiet.

Rusza Warszawski Tydzień Seniora

Od poniedziałku, 29 września zapraszamy starszych mieszkańców do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach II Warszawskiego Tygodnia Seniora.

Warszawski tydzień kultury bez barier

Ponad 90 wydarzeń zrealizowanych wspólnie przez 45 instytucji kultury w Warszawie. II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier, wydarzenie nie mające sobie równych w skali kraju i przybierające w tym roku na sile, rozmachu i atrakcyjności startuje w piątek 26 września i potrwa do 6 października.

Warszawa - Konkurs na pomnik bohaterskiego rotmistrza

Witold Pilecki będzie miał swój pomnik na warszawskim Żoliborzu. Miasto stołeczne Warszawa ogłosiło właśnie konkurs rzeźbiarski na jego koncepcję. Rzeźba stanie po północnej stronie pasa dzielącego jezdnie al. Wojska Polskiego (na przedłużeniu osi ul. Bitwy pod Rokitną), nawiązując w ten sposób do miejsca w którym rotmistrz Pilecki dołączył do łapanki, żeby znaleźć się wśród osób wywiezionych do obozu koncentracyjnego. Pomnik ma być rzeźbą figuratywną upamiętniającą postać rotmistrza Witolda Pileckiego lub abstrakcyjnym założeniem przestrzennym z obowiązkowym elementem rzeźby figuratywnej w postaci portretu rotmistrza.

Warszawskie obchody Europejskiego Dnia Języków

W poniedziałek, 22 września rozpoczęły się obchody Europejskiego Dnia Języków. Wydarzenia będą odbywały przez kilka następnych dni. Europejski Dzień Języków został ustanowiony trzynaście lat temu przez Radę Europy. W Warszawie będziemy go obchodzić po raz dziewiąty.

Wysoka jakość nagrodzona. Akredytacja dla Szpitala Praskiego w Warszawie

Władze Szpitala Praskiego odebrały z rąk przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia certyfikat akredytacyjny. Placówka otrzymała ją za wysoki poziom usług medycznych świadczony warszawiakom.

Psy w Warszawie się wybiegają, właściciele odpoczną

W pobliżu Ogrodu Krasińskich (za Arsenałem) powstał "psi wybieg". Są w nim m.in. psie pisuary, terenowe zabawki, a także kosze wyposażone w podajniki z torebkami do zbierania psich odchodów. Właściciele psów będą mogli odpocząć na ławkach lub schować się podczas deszczu pod zadaszeniem

Warszawa - Miejski Rzecznik Konsumentów w obronie mieszkańców

Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie będzie reprezentował grupę konsumentów zdecydowanych dochodzić roszczeń w postępowaniu grupowym. Będzie to kolejny proces zbiorowy z udziałem rzecznika konsumentów. W Warszawie zawiązała się grupa ponad 100 konsumentów, którzy w różnych okolicznościach przystąpili do umowy ubezpieczenia grupowego z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA S.A. Konsumenci zamierzają dochodzić od ubezpieczyciela zwrotu kwot jakie przedsiębiorca ten uzyskał – ich zdaniem – bezpodstawnie, powodując uszczerbek majątkowy po stronie konsumentów. Konsumenci zamierzają dochodzić swoich roszczeń w postępowaniu grupowym, na podstawie przepisów ustawy z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Rzecznik wyraziła gotowość do występowania jako reprezentant organizującej się grupy i wniesienia pozwu zbiorowego.

Milion euro trafi do Warszawy za system mikronawigacji

Warszawa zajęła 2 miejsce w konkursie Mayors Challenge, zdobywając 4 mln zł na realizację projektu Virtualna Warszawa – mobilnej aplikacji nawigującej dla osób z dysfunkcją wzroku.

Biegnę - wspieram polską transplantologię!

Łazienki Królewski w niedzielę, 21 września, staną się areną niezwykłych zmagań biegowych. Stawką będą bowiem nie sportowe laury, ale wsparcie polskiej transplantologii. Każdy może włączyć się w to szlachetne dzieło uczestnicząc w „Biegu po Nowe Życie”

Warszawiacy realizują swoje działania na 63 dni powstania

Znamy już pomysły, które są realizowane w ramach projektu „63 działania na 63 dni powstania”. Warszawiacy wykazali się dużą kreatywnością proponując szeroki przekrój inicjatyw – od projektów upamiętniających Powstanie Warszawskie, poprzez poprawę najbliższego otoczenia po festyny rodzinne.

Święto Wisły tłumnie odwiedzane przez warszawiaków

Tysiące warszawiaków korzystało w sobotę z atrakcji przygotowanych z okazji Święta Wisły. Podczas siódmej edycji imprezy największym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się rejsy po rzece, a także pokazy i regaty odbywające się na stołecznym odcinku królowej polskich rzek.

Warszawa - Świętujemy 25. lat wolności

12 września minęła 25. rocznica powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego rządu po 1945 roku z niekomunistycznym premierem na czele. Z tej okazji zapraszamy na Dni Otwarte w Kancelarii Premiera (Aleje Ujazdowskie 1/3).

3 pokoje z kuchnią – nowe miejsce aktywności lokalnej

Na Białołęce powstało miejsce aktywności lokalnej, 3 pokoje z kuchnią. Każdy może je współtworzyć poprzez organizowanie w nim wydarzeń lub po prostu przez swoją obecność. Impreza inauguracyjna tzw. „parapetówka” już w najbliższą sobotę, 13 września.

CEZAMAT – nowy punkt na naukowej mapie Warszawy

Przy ul. Poleczki na Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-wdrożeniowych w Europie.

Anita Włodarczyk z Nagrodą Sportową m.st. Warszawy

Anita Włodarczyk – warszawska lekkoatletka, trenująca w klubie SKRA Warszawa została uhonorowana przez Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz Nagrodą Sportową m.st. Warszawy. Wyróżnienie zostało przyznane w uznaniu tegorocznych osiągnięć sportsmenki oraz rekordu świata w rzucie młotem.

Laptopy dla uczniów – II tura rekrutacji w Warszawie

W poniedziałek, 8 września, ruszyła druga tura naboru uczestników do projektu „Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie”. Uczniowie mogą ubiegać się o przyznanie na 5 lat laptopa z bezpłatnym dostępem do Internetu. Nabór wniosków potrwa do 30 września.

Warszawa - „Lato w mieście” 2014 za nami

Średnio ponad siedem tysięcy warszawskich uczniów, korzystało każdego dnia (poza sobotami i niedzielami) z oferty tegorocznego programu „Lato w mieście”. W tym roku w stolicy działało 128 wakacyjnych placówek edukacyjnych i 430 placówek zajęć specjalistycznych.

Ciesz się rzeką i zobacz wiślane instalacje w Warszawie

Papierowa łódeczka, Magiczny las, Rusztowanie warszawskie i Centrum Gier Planszowych to nadwiślańskie instalacje, które nie tylko zaciekawiają, ale także umilają wypoczynek nad Wisłą.

Informacja o wykonaniu budżetu w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy przekazał Radzie Miasta oraz RIO w Warszawie sprawozdanie o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2014 roku.

Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik otwarty

Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń spacerowa z widokiem na Wisłę, Stare Miasto i Stadion Narodowy. W sobotę, 30 sierpnia, w dniu otwarcia dachu dla zwiedzających, obiekt odwiedziła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej w Warszawie

W piątek, 29 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca odbywający się w hali Arena Ursynów w dniach, 27-30 sierpnia, Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. O godz. 17.00 ostatnie spotkanie zawodów - mecz gwiazd.

198 stacji Veturilo w Warszawie

Od września, po uruchomieniu 22 stacji na Mokotowie, Pradze Południe, Woli, w Ursusie i Wilanowie, stołeczni rowerzyści będą mogli korzystać z blisko dwustu wypożyczalni rowerów.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Warszawie

W sobotę, 30 sierpnia, na Stadionie Narodowym, po raz pierwszy w Polsce, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Każdy mieszkaniec stolicy może stać się częścią tego wielkiego sportowego święta. Warszawa zachęca do udziału w wydarzeniach towarzyszących turniejowi.

Warszawa - Seniorze zaszczep się przeciwko grypie

Miasto st. Warszawa przygotowało dla starszych mieszkańców stolicy programy szczepień ochronnych przeciwko grypie. Już od 1 września rozpocznie się kolejny sezon szczepień dla osób od 65 roku życia pn. „Grypa 65+”.

90 URODZINY JERZEGO FICOWSKIEGO

Jerzy Ficowski, to jeden z najwybitniejszych polskich poetów. Przez całe życie związany z Warszawą. Tu się urodził, tu jako bardzo młody żołnierz AK walczył w Powstaniu Warszawskim. Tu wreszcie , jako dojrzały człowiek i pisarz, czynnie uczestniczył w działaniach opozycji demokratycznej , co na wiele lat skazało go na istnienie wyłącznie w podziemnym nurcie polskiej kultury. Poeta obdarzony wielką empatią, wrażliwością na los innych. To dzięki temu powstał tom wierszy „Odczytanie popiołów” poświęcony Holocaustowi . Do końca życia nie uporał się z wojenną traumą, losem Żydów i Cyganów. Poeta, który od Fundacji Pogranicze otrzymał zaszczytny tytuł pierwszego CZŁOWIEKA POGRANICZA. Miał wiele pasji, był wierny swoim fascynacjom: Schulzolog, Cyganolog, Przyrodnik, znawca kultury żydowskiej i tłumacz. Zapytany kiedyś , czy jest Żydem, czy Cyganem, odpowiedział: „Jestem tym, który jest bity. Kiedy biją Cyganów, jestem Cyganem, kiedy biją Żydów—Żydem”.

Pasażerowie zadowoleni z metra

Mieszkańcy stolicy już po raz dziesiąty ocenili funkcjonowanie warszawskiego metra. Tradycyjnie odsetek zadowolonych pasażerów był wysoki i przekroczył znacznie poziom 90 proc. Ulubioną stacją zostały Stare Bielany, które wyprzedziły ubiegłorocznego zwycięzcę – Plac Wilsona

Warszawa - Bezpłatny kurs dla 216 osób

Od poniedziałku, 18 sierpnia mieszkańcy mogą zgłaszać się do projektu „Contrarium – przeciwdziałanie wykluczeniu językowemu osób pracujących”.

Wystawa na placu Powstańców Warszawy

Od 1 sierpnia 22 plansze obrazują realia polityczne i społeczne tamtych tragicznych dla Polski czasów. /zobacz galerię zdjęć/

Budowa 2 linii metra zbliża się do końca

Trwają prace wykończeniowe na budowie 2 linii metra w Warszawie. Tak wygląda to z perspektywy ulicy Świętokrzyskiej /zobacz galerię zdjęć/

Warszawa - Z Veturilo kręcimy już dwa lata

System wypożyczalni rowerów Veturilo ma już dwa lata, a chętnych do przejażdżki wciąż przybywa – charakterystyczne srebrne rowery są wypożyczane blisko 8,5 tys. razy dziennie, a w tym sezonie odnotowano już ponad 1,2 mln wypożyczeń.

Ogród Chiński w Łazienkach

Od 2 sierpnia trwa III Festiwal Lampionów. Do końca września będzie można podziwiać udekorowaną kolorowymi lampionami Aleję Chińską

Twarze Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie to miasto. To warszawa, zniszczona i odradzająca się, nieugięta. Przede wszystkim jednak Powstanie Warszawskie to ludzie - tysiące ludzkich losów, splecionych w jeden zbiorowy wysiłek dwóch miesięcy walk. /zobacz galerię zdjęć z wystawy/

Warszawa walczy z nieuczciwymi przewoźnikami

Niewydanie paragonu, pobieranie opłaty bez włączonego taksometru, niezdany egzamin z topografii miasta – to najczęstsze naruszenia ujawnione podczas kontroli organizowanych wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy, służby podległe wojewodzie mazowieckiemu oraz kontrolę skarbową

"Kamień milowy" dla polskich matematyków za złamanie kodów Enigmy

The Institute of Electrical and Electronics Engineers przyznało odznaczenie „Kamienia milowego” w uznaniu zasług polskich matematyków w latach 1932-39 w „Złamaniu po raz pierwszy kodów maszyny szyfrującej Enigma”. Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się przed Instytutem Matematycznym PAN.

Wystawa na placu Powstańców Warszawy

Na świeżo wyremontowanym placu Powstańców Warszawy wspomnienie 63 dni walczącej stolicy. Obok nowych ławek i donic z zielenią stanęła wystawa „Powstanie Warszawskie 1944”.

Trwa turniej piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

W środę, 30 lipca, rozpoczęła się VII edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. W pierwszych meczach najlepiej zaprezentowały się zespoły Fortuny Duesseldorf i Karpat Lwów, które strzeliły swoim rywalom wiele goli. Finał zawodów w sobotę, 2 sierpnia.

Uroczysta zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza

Punktualnie o godzinie 12.00, 1 sierpnia na pl. Piłsudskiego, odbyła się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Podczas ceremonii wieńce przed grobem złożyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Nie tylko plan Warszawy, ale również historia okolicy

Zarząd Dróg Miejskich zamontował 60 nowych plansz informacyjnych Miejskiego Systemu Informacji. Znajdziemy na nich nie tylko plany, ale tez opisy niektórych obiektów i odniesienia do historii danego miejsca.

Centrum stolicy w rękach nowojorskiego architekta

Siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz teatru TR Warszawa na stołecznym placu Defilad, u stóp Pałacu Kultury i Nauki zaprojektuje nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners.

Godzina „W” także na Wiśle

70. rocznica Powstania Warszawskiego w tym roku będzie obchodzona nie tylko na lądzie - 1 sierpnia, o godzinie 17.00, syreny zabrzmią również na Wiśle, gdzie hołd żołnierzom i mieszkańcom powstańczej Warszawy oddadzą liczne jednostki wiślane.

Dwa eko - auta we flocie warszawskiego ratusza

Stołeczny ratusz stawia na ekologię, ekonomię i prąd. Dziś, 29 lipca, do miejskiej kolumny transportowej dołączyły dwa auta elektryczne z charakterystycznym znakiem „Zakochaj się w Warszawie zielonej”.

Piosenka dla Małego Powstańca

Znicze, kwiaty i piosenki powstańcze. W piątek, 1 sierpnia, o godz. 11.00, dzieci i młodzież biorące udział w programie „Lato w mieście” pod pomnikiem Małego Powstańca (ul. Podwale) oddadzą hołd najmłodszym uczestnikom Powstania Warszawskiego

Młodzi piłkarze uczczą pamięć powstańców

Od 31 lipca do 2 sierpnia młodzi piłkarze z kraju i Europy rywalizować będzie ze sobą w VII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Pamięci Małego Powstańca. Turniej ten to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim.

Warszawa-Duże oszczędności na energii elektrycznej dzięki WGZ

Aż 741 130 zł zaoszczędzą pomioty wchodzące w skład Warszawskiej Grupy Zakupowej na wydatkach związanych z zakupem energii elektrycznej. Kluczową rolę odegrała tutaj wielkość zamówienia przekraczająca 130 GWh. Energię dla 705 członków WGZ chciało dostarczyć pięć firm.

Wyścig kolarski dookoła Mazowsza

W poniedziałek, 28 lipca, wystartuje 57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Prolog wydarzenia rozegrany zostanie na służewieckim Torze Wyścigów Konnych. Czwarty etap wyścigu rozpocznie się w dzielnicy Wesoła. W zawodach udział weźmie 130 zawodników z 15 zespołów z Polski i zagranicy.

Mundial w lipcu w Warszawie!

Już w najbliższy weekend młodzi polscy piłkarze staną przed szansą obrony tytułu wywalczonego na ubiegłorocznym mundialu! W sobotę i niedzielę, 26-27 lipca, na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3, rozegrane zostaną II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

„Stonoga” w czterech lewobrzeżnych dzielnicach

Ponad 5 mln zł przeznaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na Dziecięce Strefy Wsparcia „Stonoga”. Działają one na obszarach, w których występuje kumulacja problemów społecznych

63 działania na 63 dni Powstania

Podwórkowy pokaz filmów, postanowienie ławki na osiedlu i inne działania skierowane do najbliższego otoczenia mogą zdobyć dotację w ramach projektu „63 działania na 63 dni Powstania”.

Warszawa-Weekend atrakcji pod znakiem piłki ręcznej

Wysoki stan wody na Wiśle nie przeszkodził organizatorom w rozpoczęciu Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w pobliżu plaży przy Moście Poniatowskiego. W piątek, 18 lipca, rozpoczął się PGNiG Polish Beach Handball Tour. W tym dniu na najmłodszych czekało wiele atrakcji.

Mali goście z Kijowa już w Warszawie

Do końca lipca Warszawa gości dzieci z Ukrainy. Grupa przybyła do Polski w ramach akcji Dzieci Majdanu organizowanej przez TPU - Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy we współpracy ze stołecznym ratuszem.

„Dzielnica Wisła” – kampania informacyjna

Poprawa czystości przestrzeni publicznych Wisły – to główne założenie ruszającej właśnie akcji informacyjnej „Dzielnica Wisła”. Akcja będzie promować nadwiślańskie brzegi jako strefę przyjemnego spędzania czasu, jednocześnie zachęcając do odpowiedzialnego korzystania z jej uroków.

Turniej piłki ręcznej plażowej w Warszawie

Dzisiaj 18 lipca, na miejskiej plaży przy Moście Poniatowskiego, po praskiej stronie Wisły, rozpocznie się wyjątkowy turniej piłki ręcznej plażowej. Zawody które odbywać się będą od piątku do niedzieli zaliczane są do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Warszawa-Stwórz z nami „Łańcuch Pamięci”

W środę, 16 lipca, w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyła się konferencja prasowa poświęcona 24. edycji Biegu Powstania Warszawskiego. Wszystkich warszawiaków zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do tworzenia ogniw „Łańcucha Pamięci”.

W Warszawie warto zadeklarować segregację śmieci

Do piątku, 1 sierpnia, mieszkańcy dzielnic, w których obecnie działa tzw. pomostowy system odbioru odpadów, mogą jeszcze zmienić swoją „deklarację śmieciową” – przypomina urząd miasta.

Zobacz II linię metra w Warszawie

Przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej widać charakterystyczne szklane zadaszenia wejść do stacji II linii metra, zaś 20 metrów poniżej poziomu terenu nowa hala peronowa nabiera ostatecznego kształtu.Perony pierwszej i drugiej linii metra już połączono, zaś poziom -1 stacji C11 coraz bardziej przypomina pasaż handlowy i halę odpraw.

Szef Związku na kongresie prawicy

- Musimy zmienić władzę. Sami od tego koryta nie odejdą - mówił Piotr Duda, przewodniczący KK na sobotniej konwencji prawicy - Dla nich nie ma zahamowań. Nie mają poczucia wstydu i godności.

Europa zmienia Warszawę 2014

Codziennie, od 28 czerwca do 6 lipca, w namiocie przy Krakowskim Przedmieściu, warszawiacy mogli aktywnie przekonać się jak bardzo fundusze unijne wpływają pozytywnie na wizerunek stolicy.

Dodatkowe remonty szpitalnych oddziałów w Warszawie

Jeszcze w tym roku odbędą się remonty w pięciu stołecznych szpitalach. Dodatkowe pieniądze przyznali na nie stołeczni radni. Zdecydowali, że pięć szpitali dostanie łącznie 1,2 mln zł.

Warszawski budżet obywatelski - znamy zwycięskie projekty

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców na projekty w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Na piątkowej konferencji (na pl. Defilad) poznaliśmy projekty, które będą realizowane w przyszłym roku. Głosować mógł każdy warszawiak, niezależnie od dzielnicy w której mieszka. Dzięki tysiącom głosów zostaną zrealizowane projekty upiększające nasze miasto, czyniąc je bardziej atrakcyjnym.

Budżet partycypacyjny – wybraliśmy projekty dla Warszawy

Każdy warszawiak, niezależnie od dzielnicy w której mieszka, mógł zagłosować na budżet partycypacyjny. Tysiące osób wybrało projekty, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców, dzięki temu stolica będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i przyjazna dla wszystkich.

Milion złotych na likwidację barier w Warszawie

Milion złotych zostanie wydanych na likwidację barier architektonicznych. Pieniędzy wystarczy na przemianę 200 miejsc utrudniających poruszanie się po mieście.

Groby zasłużonych pod szczególną opieką Warszawy

Stołeczni radni podjęli uchwałę dzięki której osoby uprawnione do pochowania zmarłych uhonorowanych wysokimi orderami państwowymi oraz Honorowych Obywateli m.st. Warszawy będą zwolnieni z opłat za udostępnienie miejsca grzebalnego. Warszawa zadba również o groby zasłużonych Polaków.

Zmiany w oznakowaniu warszawskich taksówek

Zgodnie z decyzją stołecznych radnych zmieni się oznakowanie warszawskich taksówek. Regulacja wpłynie nie tylko na czytelność informacji, ale zmieni także sposób zaopatrywania się w emblematy przez przewoźników.

Budżet partycypacyjny w Warszawie - trwa liczenie głosów

W poniedziałek, 30 czerwca o godzinie 23:59 zakończyło się głosowanie mieszkańców Warszawy na projekty w budżecie partycypacyjnym. Ponad 120 tysięcy warszawiaków wybrało drogę elektroniczną. Obecnie trwa wpisywanie kart papierowych, których jest dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy.

Nowy sposób wyłudzania pieniędzy „na wnuczka” w Warszawie

Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie wpłynęła informacja o oszustach wyłudzających pieniądze od osób starszych, stosując tzw. metodę „na wnuczka”. Oszuści udoskonalili i uwiarygodnili ten sposób, poprzez przedstawianie się w rozmowie jako pracownik/operator numeru alarmowego 112.

W sobotę wystartowała druga Warszawska Strefa Rodziny

W sobotę, 28 czerwca 2014 r. ruszyła już druga Warszawska Strefa Rodziny. Tym razem na Pradze-Północ w Ognisku „Praga” Zespołu Ognisk Wychowawczych.

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy w Warszawie

Po raz 22. w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Tradycyjnie miejscami festiwalowymi będą Rynek Nowego Miasta, pl. Zamkowy, park Agrykola. W programie przedstawienia, warsztaty teatralne, instalacje artystyczne, wystawa fotografii oraz pokaz mody awangardowej.

Tor Łyżwiarski Stegny zostanie zadaszony

Dwadzieścia milionów złotych, tyle Warszawa przeznaczy na modernizację i zadaszenie Toru Łyżwiarskiego Stegny. Tyle samo na ten cel przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. To pozwoli na całoroczne korzystanie z obiektu zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo w treningach łyżwiarzy szybkich.

Mieszkańcy upiększają Warszawę

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” organizowany jest społecznie przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przy współpracy miasta stołecznego Warszawy. Tylko do wtorku, 1 lipca mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać swoje pięknie ozdobione roślinnością ogrody przy blokach lub domach, skwery, balkony i okna.

Budżet partycypacyjny - trwa głosowanie na projekty w Warszawie

Ponad 44 tysiące mieszkańców Warszawy zagłosowało na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego (stan na godz. 16:30 24.06.2014 r.). Jeszcze przez 6 dni warszawiacy mogą zagłosować na te najbardziej potrzebne i najciekawsze projekty. Głosować może każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia.

Filmuj, pisz, wygrywaj - zmieniaj Warszawę

Wystartowała Otwarta Warszawa – nowa platforma internetowa, dzięki której mieszkańcy Warszawy mogę mieć realny wpływ na kształt swojego miasta.

Karta Dużej Rodziny w Warszawie

16 czerwca weszła w życie uchwała nr 85 Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.

Narodowy Dzień Sportu w Warszawie

W drugą sobotę czerwca, odbędzie się kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu. Ideą tego ogólnopolskiego projektu jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych zajęć w różnych dyscyplinach sportowych. W Warszawie przeprowadzonych zostanie kilkaset treningów.

Warszawa, 11 czerwca 2014 r. Wolontariusze spotykają się z powstańcami warszawskimi

Udział w wolontariacie na obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego to nie tylko chęć niesienia pomocy i wsparcia, ale także niepowtarzalna okazja do poznania historii tego najtragiczniejszego wydarzenia z dziejów naszego miasta od naocznych światków, uczestników walk.
stat4u