SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Krajowa Polityka Miejska -konferencja w Warszawie

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w poniedziałek, 7 kwietnia, uczestniczył w Warszawie w konferencji inaugurującej dyskusję nad projektem Krajowej Polityki Miejskiej.

W Warszawie wręczono nagrody Kapitana Wiktorowicza

6 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Nagrodę główną odebrał kapitan Andrzej Drapella, a specjalną redaktor Bohdan Sienkiewicz.

Nowoczesne i starodawne latarnie warszawskie

Wraz z modernizacją stołeczne ulice otrzymują nowe oświetlenie. Noc rozświetlają lampy kierowane inteligentnymi systemami zgodnymi z europejskimi normami lub klimatyczne latanie gazowe przywołujące czas starej Warszawy.

Rozpoczynamy sezon na działania lokalne w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy wspólnie z organizacjami pozarządowymi rozpoczyna cykl wydarzeń aktywizujących mieszkańców do działań na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Celem spotkań, warsztatów i pikników będzie uwolnienie siły tkwiącej w lokalnych społecznościach oraz nawiązanie dobrosąsiedzkich relacji.

„Ulice Złego” – nowa wystawa w Warszawie!

Wystawa Ulice ZŁEGO zasadza się na pomyśle scenograficznego odtworzenia obrazu Warszawy nakreślonego przez Leopolda Tyrmanda i tym samym zaproszenia widzów do wnętrza powieści, do Warszawy 1954 roku.

90 proc. autobusów w Warszawie ma już biletomaty

Już tysiąc autobusów Miejskich Zakładów Autobusowych, spośród 1100 wyjeżdżających codziennie na ulice Warszawy, zostało wyposażonych w automaty biletowe. Do końca 2014 roku urządzenia znajdą się również w pozostałych pojazdach spółki.

Dodatkowe pieniądze na rekreację w Warszawie

Dzięki podpisanej 4 kwietnia 2014 r. umowie na dofinansowanie mieszkańcy Włoch i Ursynowa zyskają w swoich dzielnicach nowe miejsca, w których będą mogli aktywnie wypoczywać. Na rewitalizację Fortu Włochy oraz budowę ścieżki rowerowej w parku przy Bażantarni trafi 500 tys. zł z funduszy europejskich.

Meta II etapu Tour de Pologne w Warszawie

3 kwietnia, poznaliśmy trasę 71. Tour de Pologne. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ przypada w 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce. Z tego powodu wyścig objęty został honorowym patronatem prezydenta Lecha Wałęsy. Na trasie kolarskiego biegu nie mogło zabraknąć Warszawy.

Laptopy wciąż czekają na gimnazjalistów w Warszawie

Jeszcze przez kilka dni – do 7 kwietnia – stołeczni uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat laptopa z darmowym dostępem do Internetu. Największe szanse mają gimnazjaliści z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie.

Rowerowe warsztaty WAW City Hub

Chcesz zachęcić pracowników do codziennych dojazdów rowerem do pracy? A może masz pomysł na interesujący projekt edukacyjny? Podziel się swoimi pomysłami i weź udział w warsztatach WAW City Hub o transporcie rowerowym, które odbędą się 8 kwietnia, o godz. 18.00 w PaństwoMiasto przy ul. Andersa 29.

Ponad 200 tys. kwiatów upiększy stolicę

Bratki, stokrotki i tulipany – w sumie 222 tys. kwiatów ozdobi wiosną Warszawę. Zarząd Oczyszczania Miasta zaczyna wiosenne obsadzanie terenów miejskich.

Budżet partycypacyjny w Warszawie- trwa sprawdzanie projektów

Warszawiacy do budżetu złożyli 2236 projektów. Niektórzy z nich wysyłali swoje propozycje pocztą i dlatego jest ich więcej. Najwięcej, bo aż 333, złożyli mieszkańcy Mokotowa, jednak w przeliczeniu liczby projektów na 1000 osób na pierwszym miejscu są Włochy (ponad 3 projekty na 1000 mieszkańców).

Stadion Narodowy - wspólna przestrzeń dla Warszawy

Czym dla marki Warszawa jest Stadion Narodowy? Jak widzą go mieszkańcy i jak sam Stadion chce kreować swoją przestrzeń? Zapraszamy w środę, 2 kwietnia do udziału w otwartej dla wszystkich mieszkańców debacie z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”.

1,3 mln złotych dla młodych sportowców w Warszawie

Pierwsza transza wypłat stypendiów sportowych m.st. Warszawy nastąpi już w kwietniu. Młodzi zawodnicy mogą otrzymać nawet 1.050 złotych miesięcznie. Wsparcie dla najlepszych juniorów będzie udzielane, aż do końca roku, co oznacza, że najlepsi otrzymają kwotę niemal 10 tysięcy złotych.

Tunel metra połączony pod Wisłostradą

Ściana pomiędzy dwoma częściami stacji metra Centrum Nauki Kopernik przebita – tym samym tunel pod jezdniami Wisłostrady łączy już Pragę i Wolę.

Kto zostanie laureatem 7. edycji Nagrody Literackiej?

W poniedziałek, 24 marca, na konferencji w Bibliotece Narodowej ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy - prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez warszawski samorząd.

Piotr Duda spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci niepełnosprawnych

Jeśli się temu rządowi nie wydrze czegoś z gardła, to on sam nic nie da – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”, który w poniedziałek spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Deklarując wszelkie możliwe wsparcie, w tym eksperckie, przewodniczący dodał - musicie trwać, bo jak stąd wyjdziecie, to nikt was już tu nie wpuści.

Rozliczaj się w Warszawie i korzystaj – nawet bez meldunku

Dlaczego warto płacić podatki w Warszawie? Bo wracają do nas dosłownie na każdym kroku: kiedy idziemy chodnikiem, wypożyczamy rower Veturilo, kiedy posyłamy dzieci do szkół i przedszkoli – oto wnioski płynące z kolejnej z serii debat „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”.

Ponad 500 ton ekopaliwa z warszawskich choinek

Tegoroczna edycja akcji „Ciepło z natury” okazała się rekordowa – zebrano blisko 530 ton świątecznych drzewek, które zamiast na śmietnik trafią do warszawskich elektrociepłowni. Zebrane choinki w postaci zielonego paliwa pozwolą na ogrzanie przez rok około 130 mieszkań każde o powierzchni 60 m2.

Dziecięce Strefy Wsparcia STONOGA w Warszawie

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży na wybranych obszarach - to cel działań nowego projektu Dziecięce Strefy Wsparcia STONOGA

Zobacz II linię metra w Warszawie

Chcesz zobaczyć powstające podziemne miasto, zejść na nowe perony? Budowa centralnego odcinka II linii metra odsłania swoje tajemnice. Urząd Miasta Warszawa zaprasza do zwiedzania stacji Rondo Daszyńskiego.

Pomnik na pl. Grzybowskim w Warszawie – znamy zwycięzcę

Znamy już wyniki konkursu na koncepcję Pomnika Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Spośród prawie 50 zgłoszonych prac jury wybrało projekt, który ich zdaniem, najlepiej ukazuje bohaterstwo ludzi, którzy poświęcali własne życie dla ratowania Żydów w latach 1939-45.

eSportowe Mistrzostwa Świata w Warszawie

Od 4 do 6 kwietnia, Multikino Złote Tarasy (ul. Złota 59), zmieni się w arenę walk setek czołgów. O bezpieczeństwo możemy być jednak spokojni - potyczki toczyć się będą na ekranach komputerów, a ofiarami zostaną jedynie punkty w rankingu. Stolica zaprasza na mistrzostwa świata w World of Tanks

Warszawa spada w rankingu

Warszawa spadła z pierwszego na czwarte miejsce. I to dobrze, bo chodzi o ranking miast, w których kierowcy najdłużej stoją w korkach. Warszawa wśród siedmiu największych miast w Polsce obsunęła się z pierwszego miejsca w latach 2011 i 2012 na czwarte w 2013 r. Kierowca dojeżdżający do pracy 10 km w godzinach szczytu spędza w samochodzie o dwie godziny miesięcznie mniej niż dwa lata temu. – To efekt rozwoju komunikacji publicznej i inwestycji w infrastrukturę drogową – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy – Na jeszcze większą zmianę możemy liczyć po zakończeniu przebudowy węzła Marsa, budowy Nowolazurowej i domknięciu pierścienia obwodnic.

Ponad 2.200 projektów w budżecie partycypacyjnym w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy złożyli 2204 projekty do budżetu partycypacyjnego! Najwięcej projektów wpłynęło na Mokotowie - aż 315. Na drugim miejscu jest Praga-Południe, na trzecim Wola, zaraz za nimi Ochota i Śródmieście.

Ostatni weekend na staromiejskim lodowisku w Warszawie

Od końca grudnia była to jedna z najprzyjemniejszych atrakcji zimowej Warszawy. Bawili się na nim dzieci i dorośli, umawiano się na randki, chwalono umiejętnościami podopiecznych szkółek łyżwiarskich, a nawet promowano zdrowie. Lodowisko na Starym Mieście pobiło frekwencyjne rekordy.

1000 laptopów dla gimnazjalistów w Warszawie

Stołeczni uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat laptopa z darmowym dostępem do Internetu. Największe szanse mają gimnazjaliści z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie. Unijny program ma zapobiegać cyfrowemu wykluczeniu uczniów.

Centrum Informacyjne dla Ukraińców w Warszawie- zmiana siedziby

Od środy, 12 marca, Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy będzie funkcjonowało w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Długiej 5. Punkt będzie otwarty w godz. 10-17 (w poniedziałki) oraz godz. 8-15 (od wtorku do piątku).

Mali narciarze nagrodzeni w Warszawie

Prawie setka młodych zawodników walczyła na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice o Puchar Krecika w slalomie gigancie. Były puchary, dyplomy, maskotki i dużo słońca.

Żłobek na Ursynowie już otwarty

W stolicy systematycznie przybywa miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Dzieje się tak dzięki budowie i modernizacji żłobków oraz wykupie miejsc w niepublicznych placówkach. W Warszawie są również opiekunowie dzienni, z pomocy których korzysta już blisko 50 maluszków.

Prawie 165 milionów euro na wspólne inwestycje w aglomeracji warszawskiej

Tyle miasto stołeczne Warszawa i okoliczne gminy dostaną na wspólne inwestycje w rozwój aglomeracji warszawskiej. Unijne pieniądze chcą przeznaczyć głównie na drogi rowerowe, parkingi przesiadkowe, wsparcie przedsiębiorców i rozwój e-usług.

Gotowe mieszkanie w zamian za działkę budowlaną w Warszawie

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza deweloperów do korzystnej wymiany. W zamian za mieszkania gotowe „pod klucz”, chce oddać im działki budowlane. Wszystko po to, by zwiększyć zasoby komunalne stolicy.

Warszawska oferta na targach w Cannes

Między 11 a 15 marca stolica po raz kolejny zaprezentuje swój potencjał podczas jednego z największych międzynarodowych spotkań branży nieruchomości. Warszawa zaprezentuje się jako miasto dynamicznych przemian, które przez ostatnie 25 lat ewoluowało, by stać się nowoczesną metropolią.

Nagroda literacka im. Ryszarda Kapuścińskiego

4 marca w dniu urodzin pisarza, ogłoszono nominacje do nagrody literackiej im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnienie ustanowione w 2010 r., jest przyznawane autorowi najlepszego reportażu minionego roku.

Wspólnie przeciwko nielegalnej reklamie w Warszawie

Miasto wraz z organizacjami pozarządowymi rozpoczyna prace nad audytem reklamowym. Wspólnie sprawdzą, ile jest nielegalnych nośników w wybranych miejscach Warszawy i jak egzekwować lokalne przepisy, które ich dotyczą.

Centrum informacyjne dla Ukraińców - porady tylko przez telefon

Od soboty, 1 marca, Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy zmienia swoją dotychczasową formułę funkcjonowania. Informacje dla Ukraińców, którzy w związku z wydarzeniami w swoim kraju potrzebują pomocy, będą udzielane telefonicznie lub mailowo. Nieczynne będzie Centrum przy ul. Nowy Świat 63.

Nowa ulica w Warszawie

W tym roku drogowcy rozpoczną przebudowę ul. Kleszczowej we Włochach. To kolejna drogowa inwestycja w tym rejonie miasta na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Nocne ćwiczenia w warszawskim metrze

Niespodziewany wybuch i płonące wagony w tunelu warszawskiego metra były podstawą scenariusza ćwiczeń służb ratowniczych i kryzysowych. Symulacja odbyła się w nocy z czwartku na piątek (27/28.02). W ćwiczeniach uczestniczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kręć z Veturilo w Warszawie

Od soboty, 1 marca, na ulicach miasta ponownie pojawią się srebrne rowery Veturilo. Rozpoczyna się kolejny sezon funkcjonowania miejskich wypożyczalni rowerów – będzie można z nich korzystać do końca listopada.

Nowy dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich

W środę, 26 lutego w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich odbyła się uroczysta nominacja profesora Dariusza Stoli na stanowisko dyrektora. Nominację nowemu dyrektorowi wręczyli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Warszawskie Dni Rodzinne już wkrótce

Warsztaty artystyczne i językowe, zabawy, eksperymenty naukowe dla najmłodszych, spotkania dla dzieci i rodziców – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na rodziny 14, 15 i 16 marca w Warszawie.

Rada Społeczna Seniorów w Warszawie

Kto powinien być członkiem Rady Społecznej Seniorów? Jak powinna działać, aby skutecznie reprezentować osoby starsze? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania będzie częścią warsztatów i konsultacji społecznych. Do 16 marca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, sugestie i pomysły.

Punkt konsultacyjny w Warszawie pomaga Ukraińcom

140 konsultacji osobistych i 142 porady telefoniczne udzielono w ciągu ostatnich kilku dni (21-24 lutego) obywatelom Ukrainy w centrum informacyjnym, uruchomionym z inicjatywy Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego i Hanny Gronkiewicz - Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Zostań wolontariuszem akcji „Żonkile”!

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 71. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Warszawa solidaryzuje się z Ukrainą.

W ramach gestu solidarności od dzisiejszego wieczora Pałacu Kultury i Nauki zostanie podświetlony na kolory niebieski i żółty, barwy narodowe naszego wschodniego sąsiada. Pałac będzie podświetlany codziennie do odwołania.

Cuda w warszawskim Biurze Rzeczy Znalezionych

Deskorolka, łyżworolki, hulajnoga, rowery, pistolet na kulki – to nie, jak można by przypuszczać, asortyment dobrze zaopatrzonego sklepu sportowego, ale niewielka część wykazu depozytów warszawskiego Biura Rzeczy Znalezionych, mieszczącego się przy ul. Dzielnej 15.

Zgłoś się do Nocy Muzeów w Warszawie

Już tylko trzy dni zostały na rejestrację placówek, które chcą wziąć udział w tegorocznej 11. Nocy Muzeów. Miasto st. Warszawa zaprasza do zwiedzania instytucji kultury, galerii, placówek administracji państwowej i samorządowej, policji, wojska i wielu innych - w sobotę, 17 maja.

Atrakcje sportowe w trakcie „Zimy w mieście” w Warszawie

Zawody w tenisie stołowym i kometce, halowy turniej piłki nożnej oraz szereg konkurencji sprawnościowych - to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla dzieci spędzających ferie zimowe w stolicy.

W Warszawie wybrano wykonawcę trasy na Tarchomin

Wyłoniono wykonawcę trasy tramwajowej na Tarchomin, od trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ul. Mehoffera. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu prowadzonym przez Tramwaje Warszawskie wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego złożyła firma ZUE S.A (64,19 mln zł brutto).

Dodatkowe pieniądze dla warszawskiej kultury

Nowy Teatr oraz Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego otrzymały dofinansowanie z funduszy europejskich na kulturę. Łącznie do tych dwóch instytucji trafi ponad 24 mln zł.

Poznań składa życzenia warszawiakom z okazji Walentynek

Miasto Poznań z okazji dnia zakochanych przygotowało dla mieszkańców Warszawy niespodziankę. W godzinach wieczornych na fasadzie Zamku Królewskiego wyświetlone zostaną walentynkowe życzenia. 14 lutego Warszawiacy otrzymają też kwiaty od firmy Euroflorist, należącej do Konsorcjum Marki Poznań.

Warszawa porządkuje przestrzeń miejską

Systemowe podejście do kwestii reklam, oparte na szczegółowej diagnozie problemu, oraz stworzenie nowych standardów estetycznych przestrzeni publicznych będą osią działań na rzecz poprawy wizualnej jakości stolicy.

Masz kartę warszawiaka – korzystaj

Warto zacząć korzystać z licznych ulg i preferencji przysługujących w ramach Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka. Na posiadaczy kart czeka już 100 ofert przygotowanych przez kilkadziesiąt miejskich instytucji oraz prywatnych firm m.in. zniżki na pływalnie i tańsze bilety do muzeów.

Ekspozycja stała w Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 5 lutego, zaprezentowany został efekt dotychczasowych prac nad wystawą główną. Ekspozycja stała muzeum zostanie otwarta dla zwiedzających 28 października tego roku.

Jest nowy dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie

Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz zaakceptowała rekomendowanego przez komisję konkursową kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie im. Zygmunta Hübnera. Został nim Paweł Łysak – obecny dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Anita Włodarczyk sportowcem roku Warszawy

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy rozstrzygnięty. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas dorocznego Balu Mistrzów Sportu Warszawy, jaki odbył się w hali Areny Ursynów.

Wyższe standardy w Urzędzie m.st. Warszawy

Zmiany w Kodeksie Etyki urzędu oraz dodatkowe oświadczenia dla pracowników wydających decyzje administracyjne z zakresu gospodarki nieruchomościami i architektury to najważniejsze zmiany, jakie wprowadzają zarządzenia podpisane 28 stycznia przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zmieniamy Warszawę - 50 przedszkoli

Siedem przedszkoli oddanych do użytku w 2014 roku. 24 nowe zadania inwestycyjne związane z infrastrukturą przedszkolną oraz budowa nowych placówek w miejsce istniejących, które powstały w latach ’70 i ’80. To program „Zmieniamy Warszawę – 50 przedszkoli” na kolejne lata.

Pomóżmy im przetrwać zimę

Silne mrozy to bardzo trudny czas dla kotów wolno żyjących. Miasto st. Warszawa od wielu lat apeluje do mieszkańców, aby włączyli się w pomoc tym zwierzętom, które są stałym elementem miejskiego ekosystemu

Warszawa uczciła ofiary Holocaustu

27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia w 1945 roku hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Warszawa włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Przedstawiciele władz oraz różnych wyznań pod pomnikiem Bohaterów Getta uczcili pamięć ofiar Zagłady.

Atrakcje na staromiejskim lodowisku w Warszawie

Zawody dzieci niepełnosprawnych, pokazy zawodników klubu sportowego, a także promocja Dnia Walki z Rakiem – lodowisko na Starym Mieście to dobre miejsce nie tylko do rekreacji, ale także do rozmowy o rzeczach ważnych.

Rusza trzyletni program szkół rodzenia

Trzydzieści dwie placówki znalazły się na liście podmiotów, które przez kolejne trzy lata będą realizować, finansowany przez m.st. Warszawę, program pn. „Szkoły rodzenia”.

W sobotę złóż wniosek o Kartę warszawiaka

Żeby ułatwić składanie wniosków i wydawanie hologramów oraz Kart warszawiaka i młodego warszawiaka Wydziały Obsługi Mieszkańców będą pracowały również w sobotę, 25 stycznia.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013

Tylko do piątku, 24 stycznia, można oddawać głosy na Najpopularniejszego Sportowca Roku i Sportową Imprezę Roku w XIV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013. Wśród osób, które zagłosują na jedną z kategorii, rozlosowane zostanie dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

Złóż projekt i zmień Warszawę

Nowa ścieżka rowerowa, plac zabaw, więcej latarni? A może święto ulicy lub piknik sąsiedzki? Opisz, zbierz 15 osób, które popierają twój pomysł i złóż wniosek. Zmień swoją okolicę.

Czas na Jazz – podpisanie umowy na dostawę 30 tramwajów typu 134N

Jazzy przyjadą do stolicy w 2015 roku. Będą miały 19,3 m długości i obsłużą linie, z których korzysta mniejsza liczba pasażerów. 15 stycznia w ratuszu podpisano umowę na dostawę 30 tramwajów typu 134N.

Warszawskie szkoły zwyciężają w rankingach liceów i techników

Cztery warszawskie licea znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej dziesiątce szkół z najlepszymi wynikami matur stołeczne licea zajmują aż sześć miejsc. Ranking ogłosiła Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Stypendia artystyczne w Warszawie przyznane

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała stypendia na 2014 rok dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami na obszarze m. st. Warszawy.

Orszak Trzech Króli w Warszawie

W Warszawie tłumy uczestniczyły w kolorowym orszaku. Zobacz zdjęcia.

Lodowisko na Narodowym

Po początkowych kłopotach lodowisko ruszyło. Tak wygląda bez łyżwiarzy.

Sylwester w Warszawie 2014

Ponad 100 tysięcy osób zgromadziło się w pobliży Stadionu Narodowego aby świętować Nowy 2014 Rok. Galeria zdjęć

"Arbeit macht frei" w Warszawie

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej można zobaczyć wiele ciekawych ekspozycji. Jedną z nich jest replika ponurego napisu z obozu Auschwitz brzmiącego "Praca czyni wolnym"

Przedświąteczna Stolica

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż więc ulice wszystkich polskich miast zmieniły wygląd na odświętny. Warszawa też - zobacz galerię zdjęć.

Końca II lini metra w Warszawie nie widać

Większość prac przy budowie centralnego odcinka II linii metra odbywają się pod ziemią. Na powierzchni np. przy ul Świętokrzyskiej trudno domyśleć się jaki jest postęp prac w tunelach, a jest on raczej duży.

Marsz PiS-u w Warszawie

13 grudnia w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości przemaszerowali ulicami stolicy. (galeria zdjęć)

Warszawska "Tęcza " znowu spłonęła

Nie ma szczęścia instalacja artystki Julity Wójcik znajdująca się na Placu Zbawiciela w Warszawie. Ustawiona w czerwcu 2012 r. płonie po raz kolejny.

W Warszawie jak zwykle z awanturami!

Podczas obchodów rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 2013 r. po raz kolejny władze samorządowe i służby państwowe nie zdały egzaminu?

88 rocznica powstania Grobu Nieznanego Żołnierza

2 listopada 1925 r. odsłonięto w Warszawie ten wyjątkowy pomnik. Mimo iż Niemcy zniszczyli go całkowicie pod koniec II Wojny Światowej , wysadzając w powietrze, został on odbudowany już w 1946 r.

Biegnij Warszawo - śmierć uczestnika

W tej imprezie wystartowało blisko 12 tysięcy uczestników, co jest rekordem frekwencji w masowym biegu w Polsce.

Koniec manifestacji w Warszawie

Dzisiaj w sobotę 14 września zakończyła się czterodniowa pikieta związkowa - galeria

Miasteczko związkowe pod Sejmem

Już trzeci dzień związkowcy z całej Polski pikietują przed parlamentem - galeria

Kościół Uliczny w Warszawie

Oni pomagają potrzebującym

Trwa rozbudowa Metra

Kulawo ale do przodu!

American Day w Warszawie

W Liberatorze odbył się piknik miłośników amerykańskiej i nie tylko,motoryzacji

Latające psy w Warszawie

W ostatni weekend na Polsch Mokotowskich rywalizowały latające psy

Gliński kręci "Kamienie na szaniec"

Powstaje kolejny film o pokoleniu Kolumbów

Jednak referendum

Komisarz Wyborczy w Warszawie wyznaczył termin na 13 października
stat4u