SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Szef MSWiA zainaugurował Program Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z przyszłymi strażakami – ochotnikami z Dziecięcej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która działa w strukturach OSP Kałuszyn. Spotkanie było okazją do zainaugrowania Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017, w ramach, którego realizowane będą projekty na rzecz bezpieczeństwa.

POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ Z POŻARU

Asp. szt. Damian Tapert i asp. Piotr Biniszewski z komisariatu Policji w Ursusie zareagowali błyskawicznie na informację o pożarze w bloku przy ul. Pużaka. Funkcjonariusze nie czekając na przyjazd strażaków, narażając swoje życie, wyprowadzili mężczyznę z zagrożonego mieszkania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

Profesor Jan Szmidt wybrany rektorem Politechniki Warszawskiej na kolejną kadencję

16 marca br.kolegium elektorów Politechniki Warszawskiej dokonało wyboru Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2016-2020. Został nim dotychczasowy Rektor, profesor Jan Szmidt. Profesor Jan Szmidt był jedynym kandydatem na Rektora Politechniki Warszawskiej. W głosowaniu kolegium elektorów, wyłonionym ze społeczności akademickiej, otrzymał 101 głosów. Na ogólną liczbę 125 elektorów - na posiedzeniu wyborczym obecnych było 121 elektorów - wszystkie oddane głosy były ważne.

Studia z Przyszłością - certyfikat dla Wydziału Mechanicznego PB

Studia z przyszłością to ogólnopolski program akredytacyjny prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. W środę, 16 marca 2016 roku, w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Uroczysta Gala Finałowa tego programu. Kierunek automatyka i robotyka prowadzony na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej znakomicie został oceniony przez ekspertów. Kierunek ten nie tylko otrzymał Certyfikat Studia z Przyszłością. Dodatkowo uzyskał Certyfikat Lider Jakości Kształcenia zdobywając maksymalną liczbę punktów - 120

Zespół kontrolny w MSWiA

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji został powołany zespół kontrolny, którego celem jest sprawdzenie procedur ochronnych osób podlegających ochronie Biura Ochrony Rządu, a także zweryfikowanie doniesień medialnych, dotyczących obsługi floty samochodów znajdujących się w dyspozycji Biura.

Mistrzostwa Polski Strażaków w bieganiu po schodach „BIEG NA SZCZYT - RONDO 1”

W dniu 12 marca w wieżowcu „Rondo 1” w Warszawie odbyły się zawody w biegu po schodach „Towerrunning European Championships 2016”, które jednocześnie miały rangę Mistrzostw Polski Strażaków w tej jakże wymagającej konkurencji. Do Warszawy zjechali najlepsi "towerrunnerowcy" ze Starego Kontynentu oraz strażacy z całej Polski. Wszyscy mieli do pokonania 836 schodów w drodze na 37 piętro biurowca.

MSWiA w hołdzie śp. Władysławowi Stasiakowi – sala konferecyjna w ministerstwie imienia byłego szefa resortu

Minister Mariusz Błaszczak i Barbara Stasiak odsłonili w MSWiA tablicę upamiętniającą śp. Władysława Stasiaka. Sala konferencyjna, w której zawisła pamiątkowa tablica, otrzymała również imię Władysława Stasiaka. Były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego obchodziłby 15 marca 2016 roku 50. urodziny.

Warszawa ponownie w Cannes

Śródmieście oferujące premium lokalizacje dla lokowania biznesu, Praga z klimatem i zachowaną strukturą przedwojennego miasta. Atrakcyjność inwestycyjną stolicy pod kątem budownictwa mieszkaniowego eksponować będzie Warszawa na najbardziej prestiżowych targach nieruchomości w Europie - MIPIM w Cannes

To na Was leży obowiązek przekazania prawdy o Katyniu

7 marca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP młodzież warszawskich szkół licealnych uczestniczyła w konferencji „KATYŃ. 5 MARCA – DZIEŃ PAMIĘCI”. Organizatorem corocznego spotkania poświęconego pamięci zbrodni katyńskiej była Warszawska „Solidarność” Oświatowa oraz Fundacja Golgota Wschodu

Studenci z Politechniki Warszawskiej budują podwodnego robota

Studenckie Koło Naukowe Robotyki Podwodnej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej buduje podwodnego robota na zawody MATE 2016.

Nagrody w Konkursie Pratt & Whitney zostały wręczone

8 marca 2016 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney im. Zbigniewa Grabowskiego. Do Konkursu mogły być zgłaszane prace z obszarów działalności firmy Pratt & Whitney oraz dziedzin i dyscyplin naukowych powiązanych bezpośrednio z zastosowaniami w silnikach lotniczych. Firma ufundowała nagrody pieniężne o łącznej wartości 60 000 zł. W tegorocznej edycji wyłoniono dziewięciu laureatów

Warszawa mocna w taekwondo olimpijskim

Piotr Paziński będzie drugim reprezentantem Warszawy, a czwartym Polakiem, który na Igrzyskach będzie walczył o medale w taekwondo olimpijskim. Stolica jest kuźnią talentów w tej niezwykle dynamicznej dyscyplinie. Młody olimpijczyk z AZS AWF Warszawa szkoli także kolejne pokolenia zawodników.

Protest przeciwko łamaniu prawa w DHL

Dzisiaj (8 marca)"Solidarność" pikietowała pod ambasadą niemiecką w Warszawie w ramach światowej kampanii dotyczącej poprawy warunków zatrudnienia i pracy w niemieckiej firmie pocztowo-logistycznej DHL. Następnie protestujący przeszli pod Sejm.

Doktorzy i magistrowie nadesłali 119 prac

Sukcesem zakończył się pierwszy etap konkursu Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy”. Do konkursu zgłoszono 119 prac, w tym 16 doktorskich. W czerwcu Kapituła nagrodzi najlepsze, poświęcone sprawom i rozwojowi Warszawy.

Podsumowanie X edycji Programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”

26 lutego 2016 r. w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, z udziałem partnerów i zwycięzców akcji, odbyła się uroczystość podsumowania X edycji Programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie – Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” za rok 2015.

Minister Mariusz Błaszczak wziął udział we Mszy Świętej Katyńskiej

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oddał hołd polskim jeńcom wojennym wymordowanym przez NKWD wiosną 1940 r. Msza Święta Katyńska została odprawiona w 76. rocznicę wydania przez KC WKP(b) ZSRR wyroku śmierci na 21 tys. 857 oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy i osób cywilnych.

„Dyplomy dla Warszawy” popularne wśród absolwentów

Kończy się czas nadsyłania prac doktorskich i magisterskich na konkurs „Dyplomy dla Warszawy”. 29 lutego to ostateczny termin do jakiego swoje prace mogą składać absolwenci studiów magisterskich i doktoranckich, pragnących sprawdzić się w konkursowej rywalizacji .

Rozstrzygnięty konkurs na kolejne stacje II linii metra

Wiemy już, jak będą wyglądały nowe stacje II linii metra. Firma ILF Consulting Engineers Polska oraz konsorcjum Biura Projektów „Metroprojekt” i AMC Andrzej M. Chołdzyński zwyciężyły w konkursie na koncepcję architektoniczną trzech stacji na Targówku i dwóch w stronę Bemowa. Członkowie sądu konkursowego docenili przede wszystkim funkcjonalność i wpisanie obiektów w dotychczasową infrastrukturę.

Policjantki zapobiegły tragedii

Policjantki z II śródmiejskiego rewiru dzielnicowych uratowały życie 38-latka, który trzymając się rękoma balustrady balkonu, zawisł na 3 piętrze swojego mieszkania. Funkcjonariuszki najpierw przekonały mężczyznę, żeby zrezygnował ze swoich zamiarów, a następnie, kiedy już osłabł i puścił się poręczy, w ostatniej chwili złapały go i wciągnęły na balkon.

Akademie Filmowe Kina Nowe Horyzonty

Od marca ruszają zapisy na nowy semestr Akademii Filmowych Kina Nowe Horyzonty. Jest to niepowtarzalna okazja do zobaczenia światowych arcydzieł i najważniejszych polskich i światowych filmów na dużym ekranie

Warszawa ugości pielgrzymów z całego świata

Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbywać się będą w Krakowie, jednak zostaną one poprzedzone tzw. Dniami w Diecezjach tydzień wcześniej. Kompleksowe wsparcie organizowanych wydarzeń w stolicy zapewnione zostanie za pośrednictwem wolontariatu, do którego rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Znamy najlepsze miejskie aplikacje

#mojemiejsce najlepszą aplikacją w konkursie BIHAPI, zaś Ekologiczna Warszawa otrzymała specjalną nagrodę m.st. Warszawy. Aż 9 spośród 145 zgłoszonych pomysłów na aplikacje ułatwiające życie w mieście otrzymało nagrody podczas uroczystej gali w Krakowie.

Centrum Organizowania Związków Zawodowych

W Warszawie 16 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli UNI Global Union z jego polskimi afiliantami, czyli NSZZ „Solidarność” i OPZZ. Tematem spotkania była inicjatywa UNI związana z utworzeniem Centrum Organizowania Związków Zawodowych. Inicjatorzy pomysłu zakładają, że COZZ ma stanowić platformę do profesjonalizacji organizowania pracowników przez centrale związkowe, zwłaszcza w firmach międzynarodowych. Jego długoterminowa wizja działania ma służyć znacznemu wzrostowi uzwiązkowienia, które jest warunkiem niezbędnym do poprawy sytuacji pracowników globalnych firm, których jest w Polsce coraz więcej oraz promowaniu organizowania związków zawodowych.

Marcin Gortat ojcem chrzestnym żyrafka z Warszawy

Marcin Gortat zostaje ojcem chrzestnym małego żyrafka! Historia zwierzaka, który dzielenie walczył z chorobą, dotarła nawet za ocean. Sportowiec odwiedzi swojego „chrześniaka” późną wiosną, po zakończeniu rozgrywek w NBA. Wtedy także odbędzie się uroczystość z udziałem obu Gortatów.

XVI Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Parafia św. Stanisława Kostki oraz Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej ulicami warszawskiego Żoliborza w piątek 18 marca 2016 roku.

340 książek powalczy o Nagrodę Literacką m.st. Warszawy

Do 1 lutego 2016 r. można było zgłaszać swoje propozycje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Łącznie do laureatów, których poznamy w kwietniu trafi 200 tys. zł. Fundatorem i organizatorem nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Zilustruj swoje uczucie, koniecznie z Warszawą w tle!

14 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień zakochanych. Z tej okazji Warszawa przygotowała dla mieszkańców i turystów zabawę na Rynku Starego Miasta. Zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami, którymi są trzy dwuosobowe vouchery na romantyczną kolację w ciemnościach.

11 lutego po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

Europejskie Stowarzyszenie Numeru Alarmowego (EENA) poinformowało, że głównym celem tegorocznego Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 jest większe rozpropagowanie numeru 112 wśród mieszkańców Europy oraz turystów, odwiedzających nasz kontynent. Specjalna uwaga zostanie poświęcona studentom podróżującym po Europie w ramach programu Erasmus.

Szlakiem powstańców styczniowych - rajd w Puszczy Kampinoskiej

Czterokilometrowy marsz do leśnej mogiły powstańców, msza św. polowa, historyczne kostiumy i kosy. W sobotę 23 stycznia br. w Puszczy Kampinoskiej odbył się Rajd Powstania Styczniowego, w którym uczestniczył wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński. Wydarzenie zorganizowano ku czci pamięci powstańców w 153. rocznicę tego narodowego zrywu.

Centrum Nauki Kopernik pełne zimowych niespodzianek

Zimno. Zimniej. Najzimniej! W czasie ferii Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20) zachęca swoich gości do obejrzenia wybranych eksponatów, które pozwolą im spojrzeć cieplej na chłód. 1200 najmłodszych warszawiaków z feryjnych placówek edukacyjnych odwiedzi placówkę bezpłatnie.

Pomoc dla kotów wolno żyjących

W Warszawie bytuje około 30 000 kotów wolno żyjących. Właśnie została podpisana umowa na zakup blisko 260 ton karmy, która posłuży ich dokarmianiu w ciągu najbliższych 14 miesięcy. Koty poza jedzeniem potrzebują też pomocy mieszkańców. Szczególnie w okresie zimowym.

POLICJANCI CBŚP ZLIKWIDOWALI NIELEGALNĄ FABRYKĘ PAPIEROSÓW, ZATRZYMALI 58 OSÓB

Funkcjonariusze CBŚP, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Izby Celnej w Warszawie zatrzymali na terenie powiatu grodziskiego 58 obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się nielegalną produkcją papierosów. W trakcie przeszukania zabezpieczonych zostało ponad 5 milionów gotowych papierosów oraz półprodukty wartości blisko 5,5 miliona złotych. Wśród zatrzymanych jest trzech organizatorów procederu.

Politechnika Warszawska otwiera nowoczesne Laboratorium LATIS

W dniu 28 stycznia 2016 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Aerodynamiki Turbin Lotniczych i Spalania (LATIS). Prowadzone w nim będą prace badawcze z zakresu wewnętrznej aerodynamiki silników lotniczych i spalania w lotniczych komorach spalania

Policja łamała prawo gdy rządziła PO ?

W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi, wiceminister Jarosław Zieliński polecił komendantowi głównemu policji inspektorowi Zbigniewowi Majowi, przedstawienie wyjaśnień w sprawie akcji, podczas której policja miała stosować przemoc i wymuszać zeznania od zatrzymanej grupy kibiców.

Warszawiacy chcą nowych mostów

Warszawie jest potrzebna nowa przeprawa przez Wisłę. Uważa tak aż 86 proc. respondentów, którzy wzięli udział w styczniowym badaniu opinii publicznej przeprowadzonym na zlecenie miasta.

Ekologiczne samochody? W Warszawie jest ich coraz więcej

Liczba pojazdów hybrydowych i elektrycznych w 2015 roku wzrosła w stolicy blisko czterokrotnie w porównaniu do 2014 roku. W tym czasie zwiększyła się również ogólna liczba aut, stacji kontroli pojazdów i diagnostów.

Metro - „zielone światło” UZP dla rozbudowy II linii metra

Brak jest przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami rozbudowy II linii metra – stwierdził Urząd Zamówień Publicznych (22.01.2016 r.). To ważny krok do podpisania umowy z wykonawcami, wybranymi w trybie przetargu nieograniczonego, na budowę kolejnych odcinków II linii metra

Zagłosuj na mobilnego Chopina

Stołeczna aplikacja „Chopin in Warsaw” została nominowana do prestiżowej nagrody Mobile Trends Awards 2015. Głosować można jeszcze przez tydzień, do 29 stycznia przez stronę internetową.

Ostatnie dni by zagłosować!

Tylko do czwartku, 21 stycznia, można oddawać głosy w XVI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015. W powszechnym głosowaniu internautów wyłonieni zostaną zwycięzcy kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku oraz Sportowa Impreza Roku.

Szukamy warszawskiej „sztuki użytkowej”

Do niedzieli, 24 stycznia, trwa konkurs na warszawską „Sztukę Użytkową”. Do konkursu zgłoszone mogą być np. niewielki upominek dla uczestników targów, mebel stanowiący część stoiska, czy elementy galanterii i dodatki, promujące za granicą Warszawę i tworzących w niej artystów

To był zielony rok w Warszawie

Warszawa jest już oficjalnym kandydatem do tytułu „Zielonej stolicy Europy”. Aspiracje stolicy do miana zielonej przekładają się na całoroczne działania Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Oto kilka przykładów z 2015 roku.

Politechnika Warszawska otwiera nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych

Biogospodarka to nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych realizowany przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką i Wojskową Akademię Techniczną w ramach konsorcjum UT-3. Studia ukierunkowane będą na różne sektory przemysłu przetwórczego, biopaliwa i biogospodarkę w inżynierii środowiska

Konkurs S3KTOR 2015 - szósta edycja już ogłoszona!

Warszawa organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR od 2010 roku. Celem konkursu jest wytypowanie dziesięciu najlepszych warszawskich inicjatyw, których realizatorami były organizacje pozarządowe oraz promocja działań warszawskich organizacji trzeciego sektora.

Dodatkowe pieniądze dla stołecznych policjantów

Na dzisiejszej sesji Rada Miasta zdecydowała o przeznaczeniu z budżetu stolicy 5,2 mln zł na opłacenie służb ponadnormatywnych i nagród dla funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.

Warszawskie licea w czołówce

W pierwszej dziesiątce najlepszych polskich liceów w XVIII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 jest aż pięć warszawskich szkół. Także w kategorii Ranking Maturalny Liceów 2016 warszawskie szkoły zdominowały czołówkę.

Zgłoś swój pomysł do budżetu partycypacyjnego

Jeszcze do 15 stycznia można zgłaszać projekty do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. Do rozdysponowania jest ponad 58 mln zł.

Rusza głosowanie w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy

Za nami obfitujący w sportowe emocje rok 2015. Najlepsi stołeczni sportowcy sięgali po laury zwycięstwa na największych międzynarodowych imprezach. Teraz będziemy mieli okazję nagrodzić ich po raz kolejny – trwa XVI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 r.

Warszawiaków przybywa

Warszawiacy wciąż pozostają tradycjonalistami jeśli chodzi o wybór imion dla swoich dzieci. Rok 2015 był kolejnym, w którym najpopularniejszymi imieniem żeńskim była Zofia, a męskim Jan. W minionym roku rzadziej zawierano małżeństwa, natomiast jeśli już to chętnie urządzano tę ceremonię w plenerze.

Obrady plebiscytowej kapituły w Warszawie

Za nami pierwsze posiedzenie Kapituły XVI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015 roku. Członkowie gremium dokładnie omawiali wszystkie zgłoszenia, których w tym roku napłynęła rekordowa liczba.

Co słychać w warszawskich lasach?

Gdzie prowadzone są odłowy dzików? Dlaczego wycina się drzewa w warszawskich lasach? Dla kogo są zajęcia prowadzone w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej? Na wszystkie te pytania będzie można znaleźć odpowiedź w krótkich filmach prezentujących działalność Lasów Miejskich-Warszawa

Centrum humanistyki cyfrowej na UW

Eksperci Laboratorium Cyfrowego Humanistyki będą pomagać naukowcom z UW w tworzeniu i prowadzeniu projektów z humanistyki cyfrowej. Otwarcie laboratorium 10 grudnia. Powstanie Laboratorium Cyfrowego Humanistyki (LaCH) jest rezultatem współpracy wydziałów i jednostek humanistycznych, na których prowadzi się badania z użyciem narzędzi cyfrowych, a także Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Rowerowa Warszawa 2015

Warszawa sprzyja rowerzystom. W tym roku sieć rowerowa powiększyła się o kolejnych kilkadziesiąt kilometrów, na skrzyżowaniach pojawiły się pierwsze śluzy, sierżanty i kontraruch rowerowy a rowery Veturilo wypożyczano prawie 2 mln razy.

Mała Amazonia w Warszawie

Już od mikołajek, 6 grudnia, mieszkańcy zyskają namiastkę Ameryki Południowej. W Miejskim Ogrodzi Zoologicznym w Warszawie, po gruntownej modernizacji, otwarte zostanie nowe akwarium. Największą atrakcją wyremontowanego pawilonu będzie jedenastometrowe akwarium stanowiące imitację amazońskiej rzeki

Warszawskie podróże

Prawie 60 proc. warszawiaków jeżdżących po mieście wybiera komunikację publiczną, w drugiej kolejności samochód, w trzeciej rower. Warszawiacy są mobilni – wykonują ponad 3,3 mln podróży w ciągu doby

Możliwość zwiedzenia Sejmu „śladem architektury” ostatni raz w tym roku - w najbliższą sobotę

Wszystkie osoby zainteresowane historią i architekturą gmachów Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie, zapraszamy do zwiedzenia parlamentu w najbliższą sobotę 5 grudnia br. Wycieczkę oprowadzi Radosław Gajda - architekt, wykładowca Politechniki Warszawskiej i twórca kanału na youtube pt. „Architecture is a good idea”.

Rekrutacja na Uniwersytet Otwarty

Słuchacze UO będą mogli wziąć udział w nowym trymestrze zajęć od połowy stycznia. Zapisy na kursy rozpoczną się 1 i 2 grudnia. Podczas zajęć na Uniwersytecie Otwartym na jednej sali mogą spotkać się licealiści i seniorzy. Zapisać może się każdy, kto skończył 16 lat. Do wyboru są kursy z sześciu dziedzin: języki i narody; kultura i sztuka; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; człowiek i środowisko; nauka i technika.

Ostatni weekend z Veturilo

W najbliższy poniedziałek, 30 listopada, zakończy się czwarty sezon Veturilo i miejskie rowery znikną ze stołecznych ulic. Powrócą na nie dopiero wiosną 2016 r

Znamy gwiazdę „Sylwestra Narodowego” w Warszawie

31 grudnia zapraszamy warszawiaków i gości stolicy na błonia stadionu PGE Narodowy, gdzie wspólnie powitamy Nowy Rok na największej otwartej imprezie roku. Zanim jeszcze wybije północ, ogromną dawkę energii dostarczy nam gwiazda wieczoru - brytyjski zespół The Kooks.

Trwa budowa lodowiska przed PKiN

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie lodowiska przed Pałacem Kultury i Nauki. Robotnicy dokonali już niezbędnych pomiarów i przystąpili do robót konstrukcyjnych. Otwarcie lodowiska planowane jest na Mikołajki, 6 grudnia.

Szyldy na Starym Mieście - poradnik

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków opracowało poradnik poświęcony szyldom na Starym Mieście, które są integralną częścią zabytku wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

WszyscyDoWioseł – 13 244 metry za nami

Warszawę i Madryt dzieli 2294 kilometrów. I właśnie taki dystans w ciągu najbliższych 24 godzin przepłynie charytatywna sztafeta wioślarska #WszyscyDoWioseł. W ten sposób pomoże niepełnosprawnym i zbierze środki na organizację zajęć i zakup ergometrów wioślarskich

Politechnika Warszawska otwiera nowoczesne Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

19 listopada 2015r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej jednostki Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).

Przygotowania do łyżwiarskiego sezonu trwają

Trwają prace montażowe przy staromiejskiej ślizgawce. Na Rynku powstaje lodowisko w kształcie pierścienia, które otaczać będzie pomnik Warszawskiej Syrenki. Jego otwarcie zaplanowano na sobotę, 5 grudnia. Wcześniej uruchomione zostaną ślizgawki w Wawrze, Wilanowie, na Mokotowie i Woli.

Jak święta to tylko w Warszawie

Brytyjska gazeta „The Sun” zachwala Warszawę jako jedno z pięciu miast na świecie, do którego warto wybrać się na święta Bożego Narodzenia. Polecane przez redakcję stołeczne smakołyki i pamiątki będą dostępne na warszawskich jarmarkach i przy lodowiskach

Autobusy z panelami w Warszawie

Tabor Miejskich Zakładów Autobusowych powiększył się o siedem autobusów z panelami fotowoltaicznymi. Solarisy dotarły już do zajezdni Stalowa i w najbliższych dniach wyjadą na stołeczne ulice.

Warszawiacy opowiedzieli, jak widzą stolicę przyszłości

Od września w ramach akcji #Warszawa2030, miasto na wiele sposobów zbierało opinie warszawiaków o wizji stolicy w przyszłości. Zebrane głosy pomogą tworzyć strategię rozwoju miasta na 15 lat. Uczestniczący konkursów dla futurystów zdobyli nagrody za filmy, eseje oraz najciekawszą wizję Warszawy.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej współpracuje z Kolejami Mazowieckimi

Celem zawartego porozumienia jest nawiązanie ścisłej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-badawczym. Dzięki temu studenci będą mogli m.in. odbywać praktyczne zajęcia w Sekcjach Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Już niebawem spółka będzie współpracować z całą uczelnią.

Pomysły na aplikacje mobilne poszukiwane

Masz pomysł jak polepszyć życie w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu czy Krakowie przy użyciu smartphonu lub komputera? Jeszcze tylko do 19 listopada można zgłaszać pomysły na aplikacje mobilne, systemy czy usługi wykorzystujące miejskie informacje w ramach konkursu BIHAPI.

Profesor Zbigniew Florjańczyk otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej

Profesor Zbigniew Florjańczyk został uhonorowany Medalem Politechniki Warszawskiej „za skuteczne łączenie badań naukowych z działalnością innowacyjno-wdrożeniową”. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni z okazji 100-lecia odnowienia tradycji PW, prof. Z. Florjańczyk odebrał z rąk rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta medal z numerem 40. Medal Politechniki Warszawskiej to najwyższe oznaczenie warszawskiej uczelni technicznej.

Programiści i start-upowcy mile widziani

W związku z licznymi prośbami, przedłużamy zgłoszenia do BIHAPI do czwartku, 19 listopada. W tym okresie odbędą się jeszcze 2 sesje informacyjne na uczelniach w Warszawie i Krakowie. BIHAPI to międzymiastowy konkurs na aplikacje mobilne z wykorzystaniem otwartych danych publicznych.

Filmowy mural powstaje w Warszawie

Pierwszy mural upamiętniający niezapomniany aktorski duet, który stworzyli Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz, powstaje właśnie na granicy Woli i Śródmieścia.

Czy chcesz odwołania prezydenta Radomia?

Po wygranych przez PiS wyborach czas na samorządy. Prawie pewne wydaje się powtórzenie wyborów do Sejmików Wojewódzkich ale w niektórych miastach opozycja też przymierza się do zmiany władzy, min. w Gdańsku i Warszawie. A co sądzisz o Radomiu? Też możesz wyrazić swoja opinię- TUTAJ

Lekcja historii na Trakcie Królewskim

W Święto Niepodległości, 11 listopada, po południowych uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego wyruszy defilada historyczna, w której przemaszeruje ponad 400 rekonstruktorów w mundurach dawnych formacji wojskowych

Jubileusz Politechniki Warszawskiej

W dniach 14-24 listopada 2015 r. Politechnika Warszawska obchodzi jubileusz 100-lecia odnowienia tradycji. Z tej okazji zaplanowano wiele uroczystości i wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym

Lodowisko wraca pod PKiN

Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie sezonowego lodowiska przed Pałacem Kultury i Nauki. Nowa miejska ślizgawka zostanie wybudowana w pobliżu trybuny honorowej na pl. Defilad, od strony ulicy Marszałkowskiej. Planowane otwarcie lodowiska już 6 grudnia.

Czy jesteś za odwołaniem pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Wygrane przez PiS wybory parlamentarne przetasowują też siły w samorządach. W Gdańsku trwa już głosowanie na forum naszej gazety na temat odwołania prezydenta Adamowicza. A w Warszawie? Wyraź swoją opinię już teraz i TUTAJ

Wiemy, kto zbuduje metro

Metro Warszawskie wybrało wykonawców kolejnych stacji centralnego odcinka II linii metra. Powstaną trzy stacje w kierunku Bemowa i trzy w stronę Targówka

Anna Maria Anders będzie wyjątkowym Senatorem!

Uświadomiłam sobie, że prawdziwie dokończyć dzieło Ojca, można tylko czynnie uczestnicząc w podejmowaniu odpowiedzialności za kraj. Szczególnie przekonujące były dla mnie wypowiedzi Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.  Dostrzegłam w nich patriotyzm, obronę narodową, NATO, współpracę z Polonią i Polakami poza granicami kraju, historię, kulturę i tradycję. Dla mnie są to bardzo ważne tematy, którymi  się żywo interesuje od lat - powiedziała w jednym z wywiadów. Anna Maria Anders kandyduje z rekomendacji PiS w okręgu nr 44 - Warszawa

Bardzo mnie zawsze bawi, gdy w ramach „straszenia PiS-em” przedstawia się Jarosława Kaczyńskiego jako krwiożerczego potwora - wywiad z Radosławem Foglem

To poważny polityk, który uważa, że pojęcia takie jak racja stanu, obowiązek wobec Ojczyzny czy odpowiedzialność nie stały się nieaktualne mimo coraz bardziej wszechobecnej „poppolityki”- z kandydatem do Sejmu z listy PiS w Radomiu - rozmawiał Andrzej Ficek

Wyróżnienia dla pracowników Uniwersytetu Warszawskiego

Pracownicy uczelni wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub dydaktycznymi otrzymają zwiększone wynagrodzenie. 21 października odbiorą dyplomy.

Rząd Ewy Kopacz okazał się bezsilny w większości spraw ważnych dla Polski i Polaków - wywiad z Małgorzatą Gosiewską

Stan naszego państwa opisał bardzo dobitnie minister spraw wewnętrznych tego rządu- mówiąc: „ … i kamieni kupa”. Jedyne, w czym „brylował” rząd PO-PSL, to afery. A czym się wykazał - to umiejętność skrywania tych afer pod dywan, przy pomocy mediów mainstreamowych- z kandydatką do Sejmu z listy PiS w okręgu warszawskim rozmawiał Andrzej Ficek

Setna kobieta za kierownicą w Warszawie

Jeszcze nie dawno kobieta za kierownicą autobusu budziła niemałą sensację. Miejskie Zakłady Autobusowe właśnie zatrudniły setną panią – nazywa się Marta Brzozowska i będzie woziła pasażerów jako kierowca zajezdni „Woronicza”.
stat4u