SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Centrum stolicy w rękach nowojorskiego architekta

Siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz teatru TR Warszawa na stołecznym placu Defilad, u stóp Pałacu Kultury i Nauki zaprojektuje nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners.

Godzina „W” także na Wiśle

70. rocznica Powstania Warszawskiego w tym roku będzie obchodzona nie tylko na lądzie - 1 sierpnia, o godzinie 17.00, syreny zabrzmią również na Wiśle, gdzie hołd żołnierzom i mieszkańcom powstańczej Warszawy oddadzą liczne jednostki wiślane.

Dwa eko - auta we flocie warszawskiego ratusza

Stołeczny ratusz stawia na ekologię, ekonomię i prąd. Dziś, 29 lipca, do miejskiej kolumny transportowej dołączyły dwa auta elektryczne z charakterystycznym znakiem „Zakochaj się w Warszawie zielonej”.

Piosenka dla Małego Powstańca

Znicze, kwiaty i piosenki powstańcze. W piątek, 1 sierpnia, o godz. 11.00, dzieci i młodzież biorące udział w programie „Lato w mieście” pod pomnikiem Małego Powstańca (ul. Podwale) oddadzą hołd najmłodszym uczestnikom Powstania Warszawskiego

Młodzi piłkarze uczczą pamięć powstańców

Od 31 lipca do 2 sierpnia młodzi piłkarze z kraju i Europy rywalizować będzie ze sobą w VII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Pamięci Małego Powstańca. Turniej ten to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim.

Warszawa-Duże oszczędności na energii elektrycznej dzięki WGZ

Aż 741 130 zł zaoszczędzą pomioty wchodzące w skład Warszawskiej Grupy Zakupowej na wydatkach związanych z zakupem energii elektrycznej. Kluczową rolę odegrała tutaj wielkość zamówienia przekraczająca 130 GWh. Energię dla 705 członków WGZ chciało dostarczyć pięć firm.

Wyścig kolarski dookoła Mazowsza

W poniedziałek, 28 lipca, wystartuje 57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Prolog wydarzenia rozegrany zostanie na służewieckim Torze Wyścigów Konnych. Czwarty etap wyścigu rozpocznie się w dzielnicy Wesoła. W zawodach udział weźmie 130 zawodników z 15 zespołów z Polski i zagranicy.

Mundial w lipcu w Warszawie!

Już w najbliższy weekend młodzi polscy piłkarze staną przed szansą obrony tytułu wywalczonego na ubiegłorocznym mundialu! W sobotę i niedzielę, 26-27 lipca, na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3, rozegrane zostaną II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

„Stonoga” w czterech lewobrzeżnych dzielnicach

Ponad 5 mln zł przeznaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na Dziecięce Strefy Wsparcia „Stonoga”. Działają one na obszarach, w których występuje kumulacja problemów społecznych

63 działania na 63 dni Powstania

Podwórkowy pokaz filmów, postanowienie ławki na osiedlu i inne działania skierowane do najbliższego otoczenia mogą zdobyć dotację w ramach projektu „63 działania na 63 dni Powstania”.

Warszawa-Weekend atrakcji pod znakiem piłki ręcznej

Wysoki stan wody na Wiśle nie przeszkodził organizatorom w rozpoczęciu Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w pobliżu plaży przy Moście Poniatowskiego. W piątek, 18 lipca, rozpoczął się PGNiG Polish Beach Handball Tour. W tym dniu na najmłodszych czekało wiele atrakcji.

Mali goście z Kijowa już w Warszawie

Do końca lipca Warszawa gości dzieci z Ukrainy. Grupa przybyła do Polski w ramach akcji Dzieci Majdanu organizowanej przez TPU - Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy we współpracy ze stołecznym ratuszem.

„Dzielnica Wisła” – kampania informacyjna

Poprawa czystości przestrzeni publicznych Wisły – to główne założenie ruszającej właśnie akcji informacyjnej „Dzielnica Wisła”. Akcja będzie promować nadwiślańskie brzegi jako strefę przyjemnego spędzania czasu, jednocześnie zachęcając do odpowiedzialnego korzystania z jej uroków.

Turniej piłki ręcznej plażowej w Warszawie

Dzisiaj 18 lipca, na miejskiej plaży przy Moście Poniatowskiego, po praskiej stronie Wisły, rozpocznie się wyjątkowy turniej piłki ręcznej plażowej. Zawody które odbywać się będą od piątku do niedzieli zaliczane są do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Warszawa-Stwórz z nami „Łańcuch Pamięci”

W środę, 16 lipca, w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyła się konferencja prasowa poświęcona 24. edycji Biegu Powstania Warszawskiego. Wszystkich warszawiaków zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do tworzenia ogniw „Łańcucha Pamięci”.

W Warszawie warto zadeklarować segregację śmieci

Do piątku, 1 sierpnia, mieszkańcy dzielnic, w których obecnie działa tzw. pomostowy system odbioru odpadów, mogą jeszcze zmienić swoją „deklarację śmieciową” – przypomina urząd miasta.

Zobacz II linię metra w Warszawie

Przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej widać charakterystyczne szklane zadaszenia wejść do stacji II linii metra, zaś 20 metrów poniżej poziomu terenu nowa hala peronowa nabiera ostatecznego kształtu.Perony pierwszej i drugiej linii metra już połączono, zaś poziom -1 stacji C11 coraz bardziej przypomina pasaż handlowy i halę odpraw.

Szef Związku na kongresie prawicy

- Musimy zmienić władzę. Sami od tego koryta nie odejdą - mówił Piotr Duda, przewodniczący KK na sobotniej konwencji prawicy - Dla nich nie ma zahamowań. Nie mają poczucia wstydu i godności.

Europa zmienia Warszawę 2014

Codziennie, od 28 czerwca do 6 lipca, w namiocie przy Krakowskim Przedmieściu, warszawiacy mogli aktywnie przekonać się jak bardzo fundusze unijne wpływają pozytywnie na wizerunek stolicy.

Dodatkowe remonty szpitalnych oddziałów w Warszawie

Jeszcze w tym roku odbędą się remonty w pięciu stołecznych szpitalach. Dodatkowe pieniądze przyznali na nie stołeczni radni. Zdecydowali, że pięć szpitali dostanie łącznie 1,2 mln zł.

Warszawski budżet obywatelski - znamy zwycięskie projekty

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców na projekty w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Na piątkowej konferencji (na pl. Defilad) poznaliśmy projekty, które będą realizowane w przyszłym roku. Głosować mógł każdy warszawiak, niezależnie od dzielnicy w której mieszka. Dzięki tysiącom głosów zostaną zrealizowane projekty upiększające nasze miasto, czyniąc je bardziej atrakcyjnym.

Budżet partycypacyjny – wybraliśmy projekty dla Warszawy

Każdy warszawiak, niezależnie od dzielnicy w której mieszka, mógł zagłosować na budżet partycypacyjny. Tysiące osób wybrało projekty, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców, dzięki temu stolica będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i przyjazna dla wszystkich.

Milion złotych na likwidację barier w Warszawie

Milion złotych zostanie wydanych na likwidację barier architektonicznych. Pieniędzy wystarczy na przemianę 200 miejsc utrudniających poruszanie się po mieście.

Groby zasłużonych pod szczególną opieką Warszawy

Stołeczni radni podjęli uchwałę dzięki której osoby uprawnione do pochowania zmarłych uhonorowanych wysokimi orderami państwowymi oraz Honorowych Obywateli m.st. Warszawy będą zwolnieni z opłat za udostępnienie miejsca grzebalnego. Warszawa zadba również o groby zasłużonych Polaków.

Zmiany w oznakowaniu warszawskich taksówek

Zgodnie z decyzją stołecznych radnych zmieni się oznakowanie warszawskich taksówek. Regulacja wpłynie nie tylko na czytelność informacji, ale zmieni także sposób zaopatrywania się w emblematy przez przewoźników.

Budżet partycypacyjny w Warszawie - trwa liczenie głosów

W poniedziałek, 30 czerwca o godzinie 23:59 zakończyło się głosowanie mieszkańców Warszawy na projekty w budżecie partycypacyjnym. Ponad 120 tysięcy warszawiaków wybrało drogę elektroniczną. Obecnie trwa wpisywanie kart papierowych, których jest dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy.

Nowy sposób wyłudzania pieniędzy „na wnuczka” w Warszawie

Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie wpłynęła informacja o oszustach wyłudzających pieniądze od osób starszych, stosując tzw. metodę „na wnuczka”. Oszuści udoskonalili i uwiarygodnili ten sposób, poprzez przedstawianie się w rozmowie jako pracownik/operator numeru alarmowego 112.

W sobotę wystartowała druga Warszawska Strefa Rodziny

W sobotę, 28 czerwca 2014 r. ruszyła już druga Warszawska Strefa Rodziny. Tym razem na Pradze-Północ w Ognisku „Praga” Zespołu Ognisk Wychowawczych.

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy w Warszawie

Po raz 22. w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Tradycyjnie miejscami festiwalowymi będą Rynek Nowego Miasta, pl. Zamkowy, park Agrykola. W programie przedstawienia, warsztaty teatralne, instalacje artystyczne, wystawa fotografii oraz pokaz mody awangardowej.

Tor Łyżwiarski Stegny zostanie zadaszony

Dwadzieścia milionów złotych, tyle Warszawa przeznaczy na modernizację i zadaszenie Toru Łyżwiarskiego Stegny. Tyle samo na ten cel przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. To pozwoli na całoroczne korzystanie z obiektu zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo w treningach łyżwiarzy szybkich.

Mieszkańcy upiększają Warszawę

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” organizowany jest społecznie przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przy współpracy miasta stołecznego Warszawy. Tylko do wtorku, 1 lipca mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać swoje pięknie ozdobione roślinnością ogrody przy blokach lub domach, skwery, balkony i okna.

Budżet partycypacyjny - trwa głosowanie na projekty w Warszawie

Ponad 44 tysiące mieszkańców Warszawy zagłosowało na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego (stan na godz. 16:30 24.06.2014 r.). Jeszcze przez 6 dni warszawiacy mogą zagłosować na te najbardziej potrzebne i najciekawsze projekty. Głosować może każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia.

Filmuj, pisz, wygrywaj - zmieniaj Warszawę

Wystartowała Otwarta Warszawa – nowa platforma internetowa, dzięki której mieszkańcy Warszawy mogę mieć realny wpływ na kształt swojego miasta.

Karta Dużej Rodziny w Warszawie

16 czerwca weszła w życie uchwała nr 85 Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.

Narodowy Dzień Sportu w Warszawie

W drugą sobotę czerwca, odbędzie się kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu. Ideą tego ogólnopolskiego projektu jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych zajęć w różnych dyscyplinach sportowych. W Warszawie przeprowadzonych zostanie kilkaset treningów.

Warszawa, 11 czerwca 2014 r. Wolontariusze spotykają się z powstańcami warszawskimi

Udział w wolontariacie na obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego to nie tylko chęć niesienia pomocy i wsparcia, ale także niepowtarzalna okazja do poznania historii tego najtragiczniejszego wydarzenia z dziejów naszego miasta od naocznych światków, uczestników walk.

Muzeum Warszawskiej Pragi coraz bliżej oddania

Kończy się już budowa pierwszego i długo oczekiwanego muzeum po prawej stronie Wisły. Praska placówka Muzeum Warszawy stanie się centrum wiedzy o tej części miasta, miejscem gromadzenia pamiątek, ośrodkiem działań kulturalnych i edukacyjnych. Jego powstanie ma także istotne znaczenie dla harmonijnego rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Na stołecznych basenach znajdziesz schronienie przed upałem

Przez Warszawę przechodzi fala upałów. W związku z wysokimi temperaturami w stolicy uruchomione zostały kurtyny wodne. Jednakże to nie jedyny sposób na ochłodę. Schronienie przed gorącem można znaleźć również na jednym z basenów.

Z aparatem nad Wisłą w Warszawie

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom. Idealnym do tego miejscem są oczyszczone i odtworzone, po fali wezbraniowej, ścieżki oraz plaże nad Wisłą. Na przechadzkę warto zabrać ze sobą aparat lub kamerę, by wziąć udział w konkursie „Ciesz się rzeką”.

Budżet partycypacyjny Warszawy - dyskusje z mieszkańcami i prezentacja projektów

72 spotkania, 1390 projektów - jeszcze przez 12 dni mieszkańcy Warszawy mogą zapoznać się z projektami na spotkaniach dyskusyjnych, aby potem od 20 do 30 czerwca zagłosować na te najbardziej potrzebne i najciekawsze.

Nagrodzono zielone żoliborskie torowiska

Tramwaje Warszawskie otrzymały dyplom honorowy II edycji Nagrody im. Barbary i Stanisława Brukalskich za „budowę zielonych torowisk na zielonym Żoliborzu”.

25-lecie wolności – uroczystość na pl. Zamkowym

Na pl. Zamkowym odbyły się 4 czerwca 2014 r. główne uroczystości z okazji 25. rocznicy odzyskania wolności z udziałem Baraca Obamy, prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz kilkudziesięciu przedstawicieli zaproszonych państw.

„Kapitalna Warszawa” – czyli jak giełda zmienia stolicę

W stolicy trwa kampania promująca inwestowanie realizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych. Kampania, której partnerem jest m.st. Warszawa, odbywa się przy okazji obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

Zdecydowane zwycięstwo stolicy

Blisko 300 tysięcy kilometrów przejechali w maju stołeczni rowerzyści biorący udział w Rowerowej Rywalizacji Miast 2014. Wyprzedzili trzydzieści jeden miast i „wykręcili” dodatkowy milion złotych na infrastrukturę.

Konferencja o ochronie niemowląt i małych dzieci przed przemocą w Warszawie

W piątek, 30 maja 2014 r. Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się VII Ogólnopolska konferencja „Ostrożnie - dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”.

W Warszawie dyskutowano o dokonaniach i przyszłości oświaty

W piątek, 30 maja 2014 r. o godz. 14.00 (WCIES, przy ul. Starej 4), odbyła się konferencja „25 lat warszawskiej edukacji w wolnej Polsce. Skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy, dokąd idziemy?” .

Atrakcje kulinarne, sportowe i kulturalne w Kawiarni Plażowej w Warszawie

W czwartek, 29 maja, podczas konferencji prasowej przedstawiony został program działania na najbliższy sezon Kawiarni Plażowej (nad plażą „Poniatówką”, naprzeciw Stadionu Narodowego). Najemca obiektu stawia na bogatą ofertę kulinarną, sportową i kulturalną.

19 nowych stacji Veturilo w Warszawie

Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo. W czwartek - w obecności władz dzielnic finansujących rozwój systemu - Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z operatorem sieci firmą Nextbike.

Warszawa - Festiwal w sercu miasta

Ponad 30 artystów, 4 sceny, 3 dni – Red Bull Music Academy Weekender odbędzie się w dniach, 5-7 czerwca, w Warszawie. Wyjątkowe koncerty, premierowe występy odbędą się w samym centrum miasta – wokół Pałacu Kultury i Nauki.

Warszawa - Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody

Profesjonalizm, elegancja i zwinność - popisy jeźdźców i ich koni będzie można podziwiać od piątku do niedzieli, 30 maja – 1 czerwca, na hipodromie przy ul. Kozielskiej 4a. Odbędą się tam Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Warszawa - Nagroda Roku SARP wręczona!

Nagroda Roku SARP za rok 2013 oraz Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny wzniesiony ze Środków Publicznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej została przyznana za Muzeum Historii Żydów Polskich.

Warszawa - Zobacz super bolid

Podczas organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik 18. Pikniku Naukowego będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć pojazd Bloodhound SSC, który w 2015 r. podejmie próbę pobicia rekordu prędkości na lądzie. Bolid prezentowany będzie od środy do soboty, 28-31 maja.

Dzień Sąsiada w Warszawie – największe święto społeczności lokalnych w Europie

Stołeczny ratusz wspólnie z organizacjami pozarządowymi realizuje cykl wydarzeń aktywizujących mieszkańców do działań na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Jednym z nich jest Dzień Sąsiada, który jest obchodzony w ponad 30. krajach europejskich.

Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej w Warszawie

Po stołecznych ulicach i torach kursują już nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje, autobusy i pociągi, z których korzysta kilka milionów pasażerów dziennie. Można się nimi wybrać w podróż w „kierunku życzliwości”.

Warszawa miastem startupów

Miasto stołeczne Warszawa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Aula Polska podpisały list intencyjny w sprawie wsparcia warszawskich startupów. Inicjatywa ma na celu wykreowanie nowych, innowacyjnych źródeł wzrostu polskiej gospodarki.

Stadion Narodowy w Warszawie na zielono

Kolejna grupa warszawiaków zwiedziła budowę centralnego odcinka drugiej linii metra. Tym razem była to stacja Stadion Narodowy.

Protesty pod ambasadą Chin w Warszawie

Ponad stu Wietnamczyków protestowało dzisiaj 18 maja 2014 r. przed budynkiem chińskiej ambasady. Był to protest przeciwko ekspansji Chin na morzu Południowochińskim. /Zobacz galerię zdjęć/

Prawie 7 mln zł na konserwację warszawskich zabytków

Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy warszawskich zabytkach. Uchwała pozwala na dofinansowanie 37 renowacji na łączną kwotę 6 814 660,00 zł.

Warszawa -Lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym

W poniedziałek 12 maja, na warszawskie tory wyruszył specjalny tramwaj pokazujący, jak „Europa zmienia Warszawę”, w którym pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzą lekcje europejskie dla uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warszawski „Kibic” nagrodzony

Warszawa zajęła drugie miejsce w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dla samorządów na projekt promujący zasady bezpiecznego kibicowania. Nagrodzony program „Kibic”, promujący bezpieczeństwo uczestników imprez sportowych, skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej.

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla na Warsaw Solidarity Forum

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla spotkają się w Warszawie 16 maja, aby dyskutować na temat wniosków płynących z polskiej transformacji dla regionu i świata 25 lat po odzyskaniu prze nasz kraj wolności i w 10. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej.

Ogród Krasińskich w Warszawie już otwarty!

W sobotę, 10 maja, w godz. 10-16, Warszawa zaprasza na piknik do Ogrodu Krasińskich. Piękne, zadbane parki to wizytówka wielkich miast. Są ich ozdobą i jednym z wyznaczników jakości życia w aglomeracjach. Do takich miejsc po rewaloryzacji dołączył teraz Ogród Krasińskich.

Królewski Turniej Tańców Polskich w Wilanowie

Oberek, kujawiak, mazur, polka, krakowiak – choreografie tańców polskich we współczesnym wykonaniu. W weekend, 10-11 maja, w obiektach sportowych przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26 odbędzie się kolejna edycja Królewskiego Turnieju Tańców Polskich.

Sukces Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie

W środę, 30 kwietnia sukcesem zakończył się trwający ponad 3 lata proces w postępowaniu grupowym, w którym Miejski Rzecznik Konsumentów występowała jako reprezentant 1247 konsumentów przeciwko mBank SA (dawniej BRE Bank SA). Był to pierwszy proces zbiorowy z udziałem rzecznika konsumentów.

Zobacz II linię metra w Warszawie

Szpaler strzelistych, rozgałęziających się ku górze słupów, które niczym drzewa podtrzymują strop – to charakterystyczny element największej stacji centralnego odcinka II linii metra położonej w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i stacji PKP Stadion. Część z nich to świetliki wpuszczające do stacji światło dzienne, pozostałe będą elementami systemu wentylacji.

Ciesz się rzeką – korzystaj z lata w Warszawie

Tradycyjnie już wraz z majówką w stolicy rozpoczyna się sezon na plażowe atrakcje nad Wisłą. W tym roku oprócz stałych propozycji, jak Święto Wisły czy wypożyczalnie kajaków, korzystający z uroków warszawskiej rzeki będą mogli odwiedzić nowe miejsce – kawiarnię Plażową na praskiej Poniatówce.

Bezpieczna majówka nad wodą- ćwiczenia w Warszawie

W wartkim nurcie Wisły wywrócił się ponton. Trzech jego pasażerów kryje się pod wodą, po chwili tylko dwóch z nich widać na powierzchni. Ktoś dzwoni po pomoc. W kierunku tonących wyruszają łodzie ratowników.

Warszawski serwis internetowy użyteczny i dostępny

Stołeczny serwis internetowy zwyciężył w dwóch kategoriach: najbardziej użyteczny oraz najbardziej dostępny serwis urzędowy w badaniu witryn internetowych przygotowywanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Protest w telewizji

Rada Sekretariatu Kultury i Środków Przekazu NSZZ Solidarność popiera protest przeciw przenoszeniu do firmy zewnętrznej czterech grup zawodowych pracowników telewizji czyli dziennikarzy, montażystów, grafików komputerowych oraz charakteryzatorów.

10 lat warszawskiej oświaty w Unii Europejskiej

Dziś , 30 kwietnia 2014 r. w Starej Prochowni odbyło się podsumowanie projektów europejskich realizowanych w warszawskich szkołach. W trakcie spotkania wyróżniono placówki i nauczycieli szczególnie aktywnych we współpracy europejskiej i nagrodzono uczniów laureatów konkursu plastycznego o tematyce unijnej.

Kodeks dobrych praktyk dla klubokawiarni w Warszawie

W Warszawie powstał pierwszy kodeks dobrych praktyk, dotyczący działania klubokawiarni w mieście. Dokument jest owocem zainicjowanego przez miasto w 2012 r. dialogu, w którym uczestniczą mieszkańcy i osoby prowadzące klubokawiarnie.

Rozpoczynamy sezon na Wiśle w Warszawie

Królową polskich rzek znów popłyną statki i promy. Szósty sezon Warszawskich Linii Turystycznych rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca sierpnia. W ubiegłym roku z rejsów po Wiśle skorzystało prawie 154 tys. osób.

Warszawa w czołówce innowacyjnych miast

Warszawa znalazła się wśród 21 najbardziej innowacyjnych miast, które mają szansę na prestiżową nagrodę w konkursie Mayors Challenge. O 5 milionów euro walczyliśmy ze 155 europejskimi metropoliami. Do najlepszych trafiliśmy dzięki mobilnej aplikacji dla osób z dysfunkcją wzroku.

Pawilon plażowy w Warszawie ma gospodarza

Wyłoniono najemcę pawilonu plażowego nad Wisłą. Przetarg wygrała firma 1500 m2 sp z o.o., której oferta cenowa i programowa była najbardziej atrakcyjna. Nowy najemca stawia na kulturę, edukację, sport, działania społeczne i ofertę dla rodzin z dziećmi. Otwarcie całego obiektu w maju.

„Taniec źródeł” - nowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

Po raz czwarty Warszawa zaprasza do Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu. W sobotę, 3 maja, o godzinie 21.00, na wodnych ekranach zostanie zaprezentowany premierowy „Taniec źródeł”, widowisko inspirowane legendą o założycielach Warszawy.

Ogród Krasińskich w Warszawie powiększy się

Spacerowicze, którzy odpoczywają w Ogrodzie Krasińskich, wielokrotnie skarżyli się na szpecący widok parterowy budynek, pomazany i rozsypujący się, stojący w południowej części parku. Mamy dobrą wiadomość – zostanie on rozebrany.

Nowy powód do spędzania czasu w parkach w Warszawie

W warszawskich parkach, na skwerach i zieleńcach pojawią się nowe atrakcyjne miejsca, w których mieszkańcy będą mogli w weekendy spędzić miło czas, kupić świeżą żywność, napić się kawy i wziąć udział w sąsiedzkim pikniku.

Stolica pamięta o Powstaniu w Getcie Warszawskim

W sobotę, 19 kwietnia, w 71. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim na ulicach stolicy i innych miast w Polsce kilkuset wolontariuszy będzie rozdawać papierowe żonkile: symbol pamięci o bohaterach z 1943 roku.

Razem zmieniajmy Pragę

Ruszył konkurs „Warsztaty projektowe Praga-Północ”. Jego celem jest stworzenie koncepcji zmian przestrzennych, społecznych i gospodarczych na tym obszarze. Pomysły mają obejmować przekształcenia lokali użytkowych, zmiany funkcjonalne ulic i placów, czy nowe rozwiązania komunikacyjne.

Ostatnie umowy na odbiór śmieci w Warszawie podpisane

Podpisano ostatnie umowy na odbiór i zagospodarowanie śmieci z 10 warszawskich dzielnic, pozostających dotychczas w systemie pomostowym.

Konkurs „Bank Pomysłów 2014” w Warszawie

Do środy, 23 kwietnia, można zgłaszać swoje propozycje do konkursu organizowanego przez Dom Kultury Śródmieście. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Śródmieścia i odbywa się w dwóch kategoriach: „Bank Propozycji” oraz „Bank Inicjatyw”.

Warszawa rowerową stolicą Europy?

To możliwe! Stolica bierze bowiem w tym roku udział w Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge) ECC 2014. W szranki staną rowerowe drużyny z 32 europejskich miast. Wygra to miasto, którego drużyna „wykręci” najwięcej kilometrów.

Warszawa wygrywa przed KIO

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła dziś ( 10 kwietnia 2014 r.) w całości odwołania do przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w stolicy. Dzięki tej decyzji warszawiacy z 10 brakujących dzielnic wejdą wkrótce do docelowego systemu gospodarki odpadami.

Krajowa Polityka Miejska -konferencja w Warszawie

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w poniedziałek, 7 kwietnia, uczestniczył w Warszawie w konferencji inaugurującej dyskusję nad projektem Krajowej Polityki Miejskiej.

W Warszawie wręczono nagrody Kapitana Wiktorowicza

6 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Nagrodę główną odebrał kapitan Andrzej Drapella, a specjalną redaktor Bohdan Sienkiewicz.

Nowoczesne i starodawne latarnie warszawskie

Wraz z modernizacją stołeczne ulice otrzymują nowe oświetlenie. Noc rozświetlają lampy kierowane inteligentnymi systemami zgodnymi z europejskimi normami lub klimatyczne latanie gazowe przywołujące czas starej Warszawy.

Rozpoczynamy sezon na działania lokalne w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy wspólnie z organizacjami pozarządowymi rozpoczyna cykl wydarzeń aktywizujących mieszkańców do działań na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Celem spotkań, warsztatów i pikników będzie uwolnienie siły tkwiącej w lokalnych społecznościach oraz nawiązanie dobrosąsiedzkich relacji.
stat4u