SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Filmuj, pisz, wygrywaj - zmieniaj Warszawę

Wystartowała Otwarta Warszawa – nowa platforma internetowa, dzięki której mieszkańcy Warszawy mogę mieć realny wpływ na kształt swojego miasta.

Karta Dużej Rodziny w Warszawie

16 czerwca weszła w życie uchwała nr 85 Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.

Narodowy Dzień Sportu w Warszawie

W drugą sobotę czerwca, odbędzie się kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu. Ideą tego ogólnopolskiego projektu jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych zajęć w różnych dyscyplinach sportowych. W Warszawie przeprowadzonych zostanie kilkaset treningów.

Warszawa, 11 czerwca 2014 r. Wolontariusze spotykają się z powstańcami warszawskimi

Udział w wolontariacie na obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego to nie tylko chęć niesienia pomocy i wsparcia, ale także niepowtarzalna okazja do poznania historii tego najtragiczniejszego wydarzenia z dziejów naszego miasta od naocznych światków, uczestników walk.

Muzeum Warszawskiej Pragi coraz bliżej oddania

Kończy się już budowa pierwszego i długo oczekiwanego muzeum po prawej stronie Wisły. Praska placówka Muzeum Warszawy stanie się centrum wiedzy o tej części miasta, miejscem gromadzenia pamiątek, ośrodkiem działań kulturalnych i edukacyjnych. Jego powstanie ma także istotne znaczenie dla harmonijnego rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Na stołecznych basenach znajdziesz schronienie przed upałem

Przez Warszawę przechodzi fala upałów. W związku z wysokimi temperaturami w stolicy uruchomione zostały kurtyny wodne. Jednakże to nie jedyny sposób na ochłodę. Schronienie przed gorącem można znaleźć również na jednym z basenów.

Z aparatem nad Wisłą w Warszawie

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom. Idealnym do tego miejscem są oczyszczone i odtworzone, po fali wezbraniowej, ścieżki oraz plaże nad Wisłą. Na przechadzkę warto zabrać ze sobą aparat lub kamerę, by wziąć udział w konkursie „Ciesz się rzeką”.

Budżet partycypacyjny Warszawy - dyskusje z mieszkańcami i prezentacja projektów

72 spotkania, 1390 projektów - jeszcze przez 12 dni mieszkańcy Warszawy mogą zapoznać się z projektami na spotkaniach dyskusyjnych, aby potem od 20 do 30 czerwca zagłosować na te najbardziej potrzebne i najciekawsze.

Nagrodzono zielone żoliborskie torowiska

Tramwaje Warszawskie otrzymały dyplom honorowy II edycji Nagrody im. Barbary i Stanisława Brukalskich za „budowę zielonych torowisk na zielonym Żoliborzu”.

25-lecie wolności – uroczystość na pl. Zamkowym

Na pl. Zamkowym odbyły się 4 czerwca 2014 r. główne uroczystości z okazji 25. rocznicy odzyskania wolności z udziałem Baraca Obamy, prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz kilkudziesięciu przedstawicieli zaproszonych państw.

„Kapitalna Warszawa” – czyli jak giełda zmienia stolicę

W stolicy trwa kampania promująca inwestowanie realizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych. Kampania, której partnerem jest m.st. Warszawa, odbywa się przy okazji obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

Zdecydowane zwycięstwo stolicy

Blisko 300 tysięcy kilometrów przejechali w maju stołeczni rowerzyści biorący udział w Rowerowej Rywalizacji Miast 2014. Wyprzedzili trzydzieści jeden miast i „wykręcili” dodatkowy milion złotych na infrastrukturę.

Konferencja o ochronie niemowląt i małych dzieci przed przemocą w Warszawie

W piątek, 30 maja 2014 r. Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się VII Ogólnopolska konferencja „Ostrożnie - dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”.

W Warszawie dyskutowano o dokonaniach i przyszłości oświaty

W piątek, 30 maja 2014 r. o godz. 14.00 (WCIES, przy ul. Starej 4), odbyła się konferencja „25 lat warszawskiej edukacji w wolnej Polsce. Skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy, dokąd idziemy?” .

Atrakcje kulinarne, sportowe i kulturalne w Kawiarni Plażowej w Warszawie

W czwartek, 29 maja, podczas konferencji prasowej przedstawiony został program działania na najbliższy sezon Kawiarni Plażowej (nad plażą „Poniatówką”, naprzeciw Stadionu Narodowego). Najemca obiektu stawia na bogatą ofertę kulinarną, sportową i kulturalną.

19 nowych stacji Veturilo w Warszawie

Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo. W czwartek - w obecności władz dzielnic finansujących rozwój systemu - Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z operatorem sieci firmą Nextbike.

Warszawa - Festiwal w sercu miasta

Ponad 30 artystów, 4 sceny, 3 dni – Red Bull Music Academy Weekender odbędzie się w dniach, 5-7 czerwca, w Warszawie. Wyjątkowe koncerty, premierowe występy odbędą się w samym centrum miasta – wokół Pałacu Kultury i Nauki.

Warszawa - Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody

Profesjonalizm, elegancja i zwinność - popisy jeźdźców i ich koni będzie można podziwiać od piątku do niedzieli, 30 maja – 1 czerwca, na hipodromie przy ul. Kozielskiej 4a. Odbędą się tam Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Warszawa - Nagroda Roku SARP wręczona!

Nagroda Roku SARP za rok 2013 oraz Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny wzniesiony ze Środków Publicznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej została przyznana za Muzeum Historii Żydów Polskich.

Warszawa - Zobacz super bolid

Podczas organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik 18. Pikniku Naukowego będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć pojazd Bloodhound SSC, który w 2015 r. podejmie próbę pobicia rekordu prędkości na lądzie. Bolid prezentowany będzie od środy do soboty, 28-31 maja.

Dzień Sąsiada w Warszawie – największe święto społeczności lokalnych w Europie

Stołeczny ratusz wspólnie z organizacjami pozarządowymi realizuje cykl wydarzeń aktywizujących mieszkańców do działań na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Jednym z nich jest Dzień Sąsiada, który jest obchodzony w ponad 30. krajach europejskich.

Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej w Warszawie

Po stołecznych ulicach i torach kursują już nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje, autobusy i pociągi, z których korzysta kilka milionów pasażerów dziennie. Można się nimi wybrać w podróż w „kierunku życzliwości”.

Warszawa miastem startupów

Miasto stołeczne Warszawa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Aula Polska podpisały list intencyjny w sprawie wsparcia warszawskich startupów. Inicjatywa ma na celu wykreowanie nowych, innowacyjnych źródeł wzrostu polskiej gospodarki.

Stadion Narodowy w Warszawie na zielono

Kolejna grupa warszawiaków zwiedziła budowę centralnego odcinka drugiej linii metra. Tym razem była to stacja Stadion Narodowy.

Protesty pod ambasadą Chin w Warszawie

Ponad stu Wietnamczyków protestowało dzisiaj 18 maja 2014 r. przed budynkiem chińskiej ambasady. Był to protest przeciwko ekspansji Chin na morzu Południowochińskim. /Zobacz galerię zdjęć/

Prawie 7 mln zł na konserwację warszawskich zabytków

Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy warszawskich zabytkach. Uchwała pozwala na dofinansowanie 37 renowacji na łączną kwotę 6 814 660,00 zł.

Warszawa -Lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym

W poniedziałek 12 maja, na warszawskie tory wyruszył specjalny tramwaj pokazujący, jak „Europa zmienia Warszawę”, w którym pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzą lekcje europejskie dla uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warszawski „Kibic” nagrodzony

Warszawa zajęła drugie miejsce w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dla samorządów na projekt promujący zasady bezpiecznego kibicowania. Nagrodzony program „Kibic”, promujący bezpieczeństwo uczestników imprez sportowych, skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej.

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla na Warsaw Solidarity Forum

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla spotkają się w Warszawie 16 maja, aby dyskutować na temat wniosków płynących z polskiej transformacji dla regionu i świata 25 lat po odzyskaniu prze nasz kraj wolności i w 10. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej.

Ogród Krasińskich w Warszawie już otwarty!

W sobotę, 10 maja, w godz. 10-16, Warszawa zaprasza na piknik do Ogrodu Krasińskich. Piękne, zadbane parki to wizytówka wielkich miast. Są ich ozdobą i jednym z wyznaczników jakości życia w aglomeracjach. Do takich miejsc po rewaloryzacji dołączył teraz Ogród Krasińskich.

Królewski Turniej Tańców Polskich w Wilanowie

Oberek, kujawiak, mazur, polka, krakowiak – choreografie tańców polskich we współczesnym wykonaniu. W weekend, 10-11 maja, w obiektach sportowych przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26 odbędzie się kolejna edycja Królewskiego Turnieju Tańców Polskich.

Sukces Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie

W środę, 30 kwietnia sukcesem zakończył się trwający ponad 3 lata proces w postępowaniu grupowym, w którym Miejski Rzecznik Konsumentów występowała jako reprezentant 1247 konsumentów przeciwko mBank SA (dawniej BRE Bank SA). Był to pierwszy proces zbiorowy z udziałem rzecznika konsumentów.

Zobacz II linię metra w Warszawie

Szpaler strzelistych, rozgałęziających się ku górze słupów, które niczym drzewa podtrzymują strop – to charakterystyczny element największej stacji centralnego odcinka II linii metra położonej w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i stacji PKP Stadion. Część z nich to świetliki wpuszczające do stacji światło dzienne, pozostałe będą elementami systemu wentylacji.

Ciesz się rzeką – korzystaj z lata w Warszawie

Tradycyjnie już wraz z majówką w stolicy rozpoczyna się sezon na plażowe atrakcje nad Wisłą. W tym roku oprócz stałych propozycji, jak Święto Wisły czy wypożyczalnie kajaków, korzystający z uroków warszawskiej rzeki będą mogli odwiedzić nowe miejsce – kawiarnię Plażową na praskiej Poniatówce.

Bezpieczna majówka nad wodą- ćwiczenia w Warszawie

W wartkim nurcie Wisły wywrócił się ponton. Trzech jego pasażerów kryje się pod wodą, po chwili tylko dwóch z nich widać na powierzchni. Ktoś dzwoni po pomoc. W kierunku tonących wyruszają łodzie ratowników.

Warszawski serwis internetowy użyteczny i dostępny

Stołeczny serwis internetowy zwyciężył w dwóch kategoriach: najbardziej użyteczny oraz najbardziej dostępny serwis urzędowy w badaniu witryn internetowych przygotowywanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Protest w telewizji

Rada Sekretariatu Kultury i Środków Przekazu NSZZ Solidarność popiera protest przeciw przenoszeniu do firmy zewnętrznej czterech grup zawodowych pracowników telewizji czyli dziennikarzy, montażystów, grafików komputerowych oraz charakteryzatorów.

10 lat warszawskiej oświaty w Unii Europejskiej

Dziś , 30 kwietnia 2014 r. w Starej Prochowni odbyło się podsumowanie projektów europejskich realizowanych w warszawskich szkołach. W trakcie spotkania wyróżniono placówki i nauczycieli szczególnie aktywnych we współpracy europejskiej i nagrodzono uczniów laureatów konkursu plastycznego o tematyce unijnej.

Kodeks dobrych praktyk dla klubokawiarni w Warszawie

W Warszawie powstał pierwszy kodeks dobrych praktyk, dotyczący działania klubokawiarni w mieście. Dokument jest owocem zainicjowanego przez miasto w 2012 r. dialogu, w którym uczestniczą mieszkańcy i osoby prowadzące klubokawiarnie.

Rozpoczynamy sezon na Wiśle w Warszawie

Królową polskich rzek znów popłyną statki i promy. Szósty sezon Warszawskich Linii Turystycznych rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca sierpnia. W ubiegłym roku z rejsów po Wiśle skorzystało prawie 154 tys. osób.

Warszawa w czołówce innowacyjnych miast

Warszawa znalazła się wśród 21 najbardziej innowacyjnych miast, które mają szansę na prestiżową nagrodę w konkursie Mayors Challenge. O 5 milionów euro walczyliśmy ze 155 europejskimi metropoliami. Do najlepszych trafiliśmy dzięki mobilnej aplikacji dla osób z dysfunkcją wzroku.

Pawilon plażowy w Warszawie ma gospodarza

Wyłoniono najemcę pawilonu plażowego nad Wisłą. Przetarg wygrała firma 1500 m2 sp z o.o., której oferta cenowa i programowa była najbardziej atrakcyjna. Nowy najemca stawia na kulturę, edukację, sport, działania społeczne i ofertę dla rodzin z dziećmi. Otwarcie całego obiektu w maju.

„Taniec źródeł” - nowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

Po raz czwarty Warszawa zaprasza do Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu. W sobotę, 3 maja, o godzinie 21.00, na wodnych ekranach zostanie zaprezentowany premierowy „Taniec źródeł”, widowisko inspirowane legendą o założycielach Warszawy.

Ogród Krasińskich w Warszawie powiększy się

Spacerowicze, którzy odpoczywają w Ogrodzie Krasińskich, wielokrotnie skarżyli się na szpecący widok parterowy budynek, pomazany i rozsypujący się, stojący w południowej części parku. Mamy dobrą wiadomość – zostanie on rozebrany.

Nowy powód do spędzania czasu w parkach w Warszawie

W warszawskich parkach, na skwerach i zieleńcach pojawią się nowe atrakcyjne miejsca, w których mieszkańcy będą mogli w weekendy spędzić miło czas, kupić świeżą żywność, napić się kawy i wziąć udział w sąsiedzkim pikniku.

Stolica pamięta o Powstaniu w Getcie Warszawskim

W sobotę, 19 kwietnia, w 71. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim na ulicach stolicy i innych miast w Polsce kilkuset wolontariuszy będzie rozdawać papierowe żonkile: symbol pamięci o bohaterach z 1943 roku.

Razem zmieniajmy Pragę

Ruszył konkurs „Warsztaty projektowe Praga-Północ”. Jego celem jest stworzenie koncepcji zmian przestrzennych, społecznych i gospodarczych na tym obszarze. Pomysły mają obejmować przekształcenia lokali użytkowych, zmiany funkcjonalne ulic i placów, czy nowe rozwiązania komunikacyjne.

Ostatnie umowy na odbiór śmieci w Warszawie podpisane

Podpisano ostatnie umowy na odbiór i zagospodarowanie śmieci z 10 warszawskich dzielnic, pozostających dotychczas w systemie pomostowym.

Konkurs „Bank Pomysłów 2014” w Warszawie

Do środy, 23 kwietnia, można zgłaszać swoje propozycje do konkursu organizowanego przez Dom Kultury Śródmieście. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Śródmieścia i odbywa się w dwóch kategoriach: „Bank Propozycji” oraz „Bank Inicjatyw”.

Warszawa rowerową stolicą Europy?

To możliwe! Stolica bierze bowiem w tym roku udział w Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge) ECC 2014. W szranki staną rowerowe drużyny z 32 europejskich miast. Wygra to miasto, którego drużyna „wykręci” najwięcej kilometrów.

Warszawa wygrywa przed KIO

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła dziś ( 10 kwietnia 2014 r.) w całości odwołania do przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w stolicy. Dzięki tej decyzji warszawiacy z 10 brakujących dzielnic wejdą wkrótce do docelowego systemu gospodarki odpadami.

Krajowa Polityka Miejska -konferencja w Warszawie

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w poniedziałek, 7 kwietnia, uczestniczył w Warszawie w konferencji inaugurującej dyskusję nad projektem Krajowej Polityki Miejskiej.

W Warszawie wręczono nagrody Kapitana Wiktorowicza

6 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Nagrodę główną odebrał kapitan Andrzej Drapella, a specjalną redaktor Bohdan Sienkiewicz.

Nowoczesne i starodawne latarnie warszawskie

Wraz z modernizacją stołeczne ulice otrzymują nowe oświetlenie. Noc rozświetlają lampy kierowane inteligentnymi systemami zgodnymi z europejskimi normami lub klimatyczne latanie gazowe przywołujące czas starej Warszawy.

Rozpoczynamy sezon na działania lokalne w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy wspólnie z organizacjami pozarządowymi rozpoczyna cykl wydarzeń aktywizujących mieszkańców do działań na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Celem spotkań, warsztatów i pikników będzie uwolnienie siły tkwiącej w lokalnych społecznościach oraz nawiązanie dobrosąsiedzkich relacji.

„Ulice Złego” – nowa wystawa w Warszawie!

Wystawa Ulice ZŁEGO zasadza się na pomyśle scenograficznego odtworzenia obrazu Warszawy nakreślonego przez Leopolda Tyrmanda i tym samym zaproszenia widzów do wnętrza powieści, do Warszawy 1954 roku.

90 proc. autobusów w Warszawie ma już biletomaty

Już tysiąc autobusów Miejskich Zakładów Autobusowych, spośród 1100 wyjeżdżających codziennie na ulice Warszawy, zostało wyposażonych w automaty biletowe. Do końca 2014 roku urządzenia znajdą się również w pozostałych pojazdach spółki.

Dodatkowe pieniądze na rekreację w Warszawie

Dzięki podpisanej 4 kwietnia 2014 r. umowie na dofinansowanie mieszkańcy Włoch i Ursynowa zyskają w swoich dzielnicach nowe miejsca, w których będą mogli aktywnie wypoczywać. Na rewitalizację Fortu Włochy oraz budowę ścieżki rowerowej w parku przy Bażantarni trafi 500 tys. zł z funduszy europejskich.

Meta II etapu Tour de Pologne w Warszawie

3 kwietnia, poznaliśmy trasę 71. Tour de Pologne. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ przypada w 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce. Z tego powodu wyścig objęty został honorowym patronatem prezydenta Lecha Wałęsy. Na trasie kolarskiego biegu nie mogło zabraknąć Warszawy.

Laptopy wciąż czekają na gimnazjalistów w Warszawie

Jeszcze przez kilka dni – do 7 kwietnia – stołeczni uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat laptopa z darmowym dostępem do Internetu. Największe szanse mają gimnazjaliści z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie.

Rowerowe warsztaty WAW City Hub

Chcesz zachęcić pracowników do codziennych dojazdów rowerem do pracy? A może masz pomysł na interesujący projekt edukacyjny? Podziel się swoimi pomysłami i weź udział w warsztatach WAW City Hub o transporcie rowerowym, które odbędą się 8 kwietnia, o godz. 18.00 w PaństwoMiasto przy ul. Andersa 29.

Ponad 200 tys. kwiatów upiększy stolicę

Bratki, stokrotki i tulipany – w sumie 222 tys. kwiatów ozdobi wiosną Warszawę. Zarząd Oczyszczania Miasta zaczyna wiosenne obsadzanie terenów miejskich.

Budżet partycypacyjny w Warszawie- trwa sprawdzanie projektów

Warszawiacy do budżetu złożyli 2236 projektów. Niektórzy z nich wysyłali swoje propozycje pocztą i dlatego jest ich więcej. Najwięcej, bo aż 333, złożyli mieszkańcy Mokotowa, jednak w przeliczeniu liczby projektów na 1000 osób na pierwszym miejscu są Włochy (ponad 3 projekty na 1000 mieszkańców).

Stadion Narodowy - wspólna przestrzeń dla Warszawy

Czym dla marki Warszawa jest Stadion Narodowy? Jak widzą go mieszkańcy i jak sam Stadion chce kreować swoją przestrzeń? Zapraszamy w środę, 2 kwietnia do udziału w otwartej dla wszystkich mieszkańców debacie z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”.

1,3 mln złotych dla młodych sportowców w Warszawie

Pierwsza transza wypłat stypendiów sportowych m.st. Warszawy nastąpi już w kwietniu. Młodzi zawodnicy mogą otrzymać nawet 1.050 złotych miesięcznie. Wsparcie dla najlepszych juniorów będzie udzielane, aż do końca roku, co oznacza, że najlepsi otrzymają kwotę niemal 10 tysięcy złotych.

Tunel metra połączony pod Wisłostradą

Ściana pomiędzy dwoma częściami stacji metra Centrum Nauki Kopernik przebita – tym samym tunel pod jezdniami Wisłostrady łączy już Pragę i Wolę.

Kto zostanie laureatem 7. edycji Nagrody Literackiej?

W poniedziałek, 24 marca, na konferencji w Bibliotece Narodowej ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy - prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez warszawski samorząd.

Piotr Duda spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci niepełnosprawnych

Jeśli się temu rządowi nie wydrze czegoś z gardła, to on sam nic nie da – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”, który w poniedziałek spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Deklarując wszelkie możliwe wsparcie, w tym eksperckie, przewodniczący dodał - musicie trwać, bo jak stąd wyjdziecie, to nikt was już tu nie wpuści.

Rozliczaj się w Warszawie i korzystaj – nawet bez meldunku

Dlaczego warto płacić podatki w Warszawie? Bo wracają do nas dosłownie na każdym kroku: kiedy idziemy chodnikiem, wypożyczamy rower Veturilo, kiedy posyłamy dzieci do szkół i przedszkoli – oto wnioski płynące z kolejnej z serii debat „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”.

Ponad 500 ton ekopaliwa z warszawskich choinek

Tegoroczna edycja akcji „Ciepło z natury” okazała się rekordowa – zebrano blisko 530 ton świątecznych drzewek, które zamiast na śmietnik trafią do warszawskich elektrociepłowni. Zebrane choinki w postaci zielonego paliwa pozwolą na ogrzanie przez rok około 130 mieszkań każde o powierzchni 60 m2.

Dziecięce Strefy Wsparcia STONOGA w Warszawie

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży na wybranych obszarach - to cel działań nowego projektu Dziecięce Strefy Wsparcia STONOGA

Zobacz II linię metra w Warszawie

Chcesz zobaczyć powstające podziemne miasto, zejść na nowe perony? Budowa centralnego odcinka II linii metra odsłania swoje tajemnice. Urząd Miasta Warszawa zaprasza do zwiedzania stacji Rondo Daszyńskiego.

Pomnik na pl. Grzybowskim w Warszawie – znamy zwycięzcę

Znamy już wyniki konkursu na koncepcję Pomnika Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Spośród prawie 50 zgłoszonych prac jury wybrało projekt, który ich zdaniem, najlepiej ukazuje bohaterstwo ludzi, którzy poświęcali własne życie dla ratowania Żydów w latach 1939-45.

eSportowe Mistrzostwa Świata w Warszawie

Od 4 do 6 kwietnia, Multikino Złote Tarasy (ul. Złota 59), zmieni się w arenę walk setek czołgów. O bezpieczeństwo możemy być jednak spokojni - potyczki toczyć się będą na ekranach komputerów, a ofiarami zostaną jedynie punkty w rankingu. Stolica zaprasza na mistrzostwa świata w World of Tanks

Warszawa spada w rankingu

Warszawa spadła z pierwszego na czwarte miejsce. I to dobrze, bo chodzi o ranking miast, w których kierowcy najdłużej stoją w korkach. Warszawa wśród siedmiu największych miast w Polsce obsunęła się z pierwszego miejsca w latach 2011 i 2012 na czwarte w 2013 r. Kierowca dojeżdżający do pracy 10 km w godzinach szczytu spędza w samochodzie o dwie godziny miesięcznie mniej niż dwa lata temu. – To efekt rozwoju komunikacji publicznej i inwestycji w infrastrukturę drogową – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy – Na jeszcze większą zmianę możemy liczyć po zakończeniu przebudowy węzła Marsa, budowy Nowolazurowej i domknięciu pierścienia obwodnic.

Ponad 2.200 projektów w budżecie partycypacyjnym w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy złożyli 2204 projekty do budżetu partycypacyjnego! Najwięcej projektów wpłynęło na Mokotowie - aż 315. Na drugim miejscu jest Praga-Południe, na trzecim Wola, zaraz za nimi Ochota i Śródmieście.

Ostatni weekend na staromiejskim lodowisku w Warszawie

Od końca grudnia była to jedna z najprzyjemniejszych atrakcji zimowej Warszawy. Bawili się na nim dzieci i dorośli, umawiano się na randki, chwalono umiejętnościami podopiecznych szkółek łyżwiarskich, a nawet promowano zdrowie. Lodowisko na Starym Mieście pobiło frekwencyjne rekordy.

1000 laptopów dla gimnazjalistów w Warszawie

Stołeczni uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat laptopa z darmowym dostępem do Internetu. Największe szanse mają gimnazjaliści z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie. Unijny program ma zapobiegać cyfrowemu wykluczeniu uczniów.

Centrum Informacyjne dla Ukraińców w Warszawie- zmiana siedziby

Od środy, 12 marca, Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy będzie funkcjonowało w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Długiej 5. Punkt będzie otwarty w godz. 10-17 (w poniedziałki) oraz godz. 8-15 (od wtorku do piątku).

Mali narciarze nagrodzeni w Warszawie

Prawie setka młodych zawodników walczyła na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice o Puchar Krecika w slalomie gigancie. Były puchary, dyplomy, maskotki i dużo słońca.

Żłobek na Ursynowie już otwarty

W stolicy systematycznie przybywa miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Dzieje się tak dzięki budowie i modernizacji żłobków oraz wykupie miejsc w niepublicznych placówkach. W Warszawie są również opiekunowie dzienni, z pomocy których korzysta już blisko 50 maluszków.

Prawie 165 milionów euro na wspólne inwestycje w aglomeracji warszawskiej

Tyle miasto stołeczne Warszawa i okoliczne gminy dostaną na wspólne inwestycje w rozwój aglomeracji warszawskiej. Unijne pieniądze chcą przeznaczyć głównie na drogi rowerowe, parkingi przesiadkowe, wsparcie przedsiębiorców i rozwój e-usług.

Gotowe mieszkanie w zamian za działkę budowlaną w Warszawie

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza deweloperów do korzystnej wymiany. W zamian za mieszkania gotowe „pod klucz”, chce oddać im działki budowlane. Wszystko po to, by zwiększyć zasoby komunalne stolicy.

Warszawska oferta na targach w Cannes

Między 11 a 15 marca stolica po raz kolejny zaprezentuje swój potencjał podczas jednego z największych międzynarodowych spotkań branży nieruchomości. Warszawa zaprezentuje się jako miasto dynamicznych przemian, które przez ostatnie 25 lat ewoluowało, by stać się nowoczesną metropolią.

Nagroda literacka im. Ryszarda Kapuścińskiego

4 marca w dniu urodzin pisarza, ogłoszono nominacje do nagrody literackiej im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnienie ustanowione w 2010 r., jest przyznawane autorowi najlepszego reportażu minionego roku.

Wspólnie przeciwko nielegalnej reklamie w Warszawie

Miasto wraz z organizacjami pozarządowymi rozpoczyna prace nad audytem reklamowym. Wspólnie sprawdzą, ile jest nielegalnych nośników w wybranych miejscach Warszawy i jak egzekwować lokalne przepisy, które ich dotyczą.

Centrum informacyjne dla Ukraińców - porady tylko przez telefon

Od soboty, 1 marca, Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy zmienia swoją dotychczasową formułę funkcjonowania. Informacje dla Ukraińców, którzy w związku z wydarzeniami w swoim kraju potrzebują pomocy, będą udzielane telefonicznie lub mailowo. Nieczynne będzie Centrum przy ul. Nowy Świat 63.
stat4u