SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo mazowieckie

Nowa ulica w Warszawie

W tym roku drogowcy rozpoczną przebudowę ul. Kleszczowej we Włochach. To kolejna drogowa inwestycja w tym rejonie miasta na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Nocne ćwiczenia w warszawskim metrze

Niespodziewany wybuch i płonące wagony w tunelu warszawskiego metra były podstawą scenariusza ćwiczeń służb ratowniczych i kryzysowych. Symulacja odbyła się w nocy z czwartku na piątek (27/28.02). W ćwiczeniach uczestniczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kręć z Veturilo w Warszawie

Od soboty, 1 marca, na ulicach miasta ponownie pojawią się srebrne rowery Veturilo. Rozpoczyna się kolejny sezon funkcjonowania miejskich wypożyczalni rowerów – będzie można z nich korzystać do końca listopada.

Nowy dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich

W środę, 26 lutego w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich odbyła się uroczysta nominacja profesora Dariusza Stoli na stanowisko dyrektora. Nominację nowemu dyrektorowi wręczyli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Warszawskie Dni Rodzinne już wkrótce

Warsztaty artystyczne i językowe, zabawy, eksperymenty naukowe dla najmłodszych, spotkania dla dzieci i rodziców – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na rodziny 14, 15 i 16 marca w Warszawie.

Rada Społeczna Seniorów w Warszawie

Kto powinien być członkiem Rady Społecznej Seniorów? Jak powinna działać, aby skutecznie reprezentować osoby starsze? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania będzie częścią warsztatów i konsultacji społecznych. Do 16 marca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, sugestie i pomysły.

Punkt konsultacyjny w Warszawie pomaga Ukraińcom

140 konsultacji osobistych i 142 porady telefoniczne udzielono w ciągu ostatnich kilku dni (21-24 lutego) obywatelom Ukrainy w centrum informacyjnym, uruchomionym z inicjatywy Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego i Hanny Gronkiewicz - Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Zostań wolontariuszem akcji „Żonkile”!

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 71. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Warszawa solidaryzuje się z Ukrainą.

W ramach gestu solidarności od dzisiejszego wieczora Pałacu Kultury i Nauki zostanie podświetlony na kolory niebieski i żółty, barwy narodowe naszego wschodniego sąsiada. Pałac będzie podświetlany codziennie do odwołania.

Cuda w warszawskim Biurze Rzeczy Znalezionych

Deskorolka, łyżworolki, hulajnoga, rowery, pistolet na kulki – to nie, jak można by przypuszczać, asortyment dobrze zaopatrzonego sklepu sportowego, ale niewielka część wykazu depozytów warszawskiego Biura Rzeczy Znalezionych, mieszczącego się przy ul. Dzielnej 15.

Zgłoś się do Nocy Muzeów w Warszawie

Już tylko trzy dni zostały na rejestrację placówek, które chcą wziąć udział w tegorocznej 11. Nocy Muzeów. Miasto st. Warszawa zaprasza do zwiedzania instytucji kultury, galerii, placówek administracji państwowej i samorządowej, policji, wojska i wielu innych - w sobotę, 17 maja.

Atrakcje sportowe w trakcie „Zimy w mieście” w Warszawie

Zawody w tenisie stołowym i kometce, halowy turniej piłki nożnej oraz szereg konkurencji sprawnościowych - to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla dzieci spędzających ferie zimowe w stolicy.

W Warszawie wybrano wykonawcę trasy na Tarchomin

Wyłoniono wykonawcę trasy tramwajowej na Tarchomin, od trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ul. Mehoffera. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu prowadzonym przez Tramwaje Warszawskie wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego złożyła firma ZUE S.A (64,19 mln zł brutto).

Dodatkowe pieniądze dla warszawskiej kultury

Nowy Teatr oraz Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego otrzymały dofinansowanie z funduszy europejskich na kulturę. Łącznie do tych dwóch instytucji trafi ponad 24 mln zł.

Poznań składa życzenia warszawiakom z okazji Walentynek

Miasto Poznań z okazji dnia zakochanych przygotowało dla mieszkańców Warszawy niespodziankę. W godzinach wieczornych na fasadzie Zamku Królewskiego wyświetlone zostaną walentynkowe życzenia. 14 lutego Warszawiacy otrzymają też kwiaty od firmy Euroflorist, należącej do Konsorcjum Marki Poznań.

Warszawa porządkuje przestrzeń miejską

Systemowe podejście do kwestii reklam, oparte na szczegółowej diagnozie problemu, oraz stworzenie nowych standardów estetycznych przestrzeni publicznych będą osią działań na rzecz poprawy wizualnej jakości stolicy.

Masz kartę warszawiaka – korzystaj

Warto zacząć korzystać z licznych ulg i preferencji przysługujących w ramach Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka. Na posiadaczy kart czeka już 100 ofert przygotowanych przez kilkadziesiąt miejskich instytucji oraz prywatnych firm m.in. zniżki na pływalnie i tańsze bilety do muzeów.

Ekspozycja stała w Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 5 lutego, zaprezentowany został efekt dotychczasowych prac nad wystawą główną. Ekspozycja stała muzeum zostanie otwarta dla zwiedzających 28 października tego roku.

Jest nowy dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie

Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz zaakceptowała rekomendowanego przez komisję konkursową kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie im. Zygmunta Hübnera. Został nim Paweł Łysak – obecny dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Anita Włodarczyk sportowcem roku Warszawy

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy rozstrzygnięty. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas dorocznego Balu Mistrzów Sportu Warszawy, jaki odbył się w hali Areny Ursynów.

Wyższe standardy w Urzędzie m.st. Warszawy

Zmiany w Kodeksie Etyki urzędu oraz dodatkowe oświadczenia dla pracowników wydających decyzje administracyjne z zakresu gospodarki nieruchomościami i architektury to najważniejsze zmiany, jakie wprowadzają zarządzenia podpisane 28 stycznia przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zmieniamy Warszawę - 50 przedszkoli

Siedem przedszkoli oddanych do użytku w 2014 roku. 24 nowe zadania inwestycyjne związane z infrastrukturą przedszkolną oraz budowa nowych placówek w miejsce istniejących, które powstały w latach ’70 i ’80. To program „Zmieniamy Warszawę – 50 przedszkoli” na kolejne lata.

Pomóżmy im przetrwać zimę

Silne mrozy to bardzo trudny czas dla kotów wolno żyjących. Miasto st. Warszawa od wielu lat apeluje do mieszkańców, aby włączyli się w pomoc tym zwierzętom, które są stałym elementem miejskiego ekosystemu

Warszawa uczciła ofiary Holocaustu

27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia w 1945 roku hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Warszawa włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Przedstawiciele władz oraz różnych wyznań pod pomnikiem Bohaterów Getta uczcili pamięć ofiar Zagłady.

Atrakcje na staromiejskim lodowisku w Warszawie

Zawody dzieci niepełnosprawnych, pokazy zawodników klubu sportowego, a także promocja Dnia Walki z Rakiem – lodowisko na Starym Mieście to dobre miejsce nie tylko do rekreacji, ale także do rozmowy o rzeczach ważnych.

Rusza trzyletni program szkół rodzenia

Trzydzieści dwie placówki znalazły się na liście podmiotów, które przez kolejne trzy lata będą realizować, finansowany przez m.st. Warszawę, program pn. „Szkoły rodzenia”.

W sobotę złóż wniosek o Kartę warszawiaka

Żeby ułatwić składanie wniosków i wydawanie hologramów oraz Kart warszawiaka i młodego warszawiaka Wydziały Obsługi Mieszkańców będą pracowały również w sobotę, 25 stycznia.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013

Tylko do piątku, 24 stycznia, można oddawać głosy na Najpopularniejszego Sportowca Roku i Sportową Imprezę Roku w XIV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013. Wśród osób, które zagłosują na jedną z kategorii, rozlosowane zostanie dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

Złóż projekt i zmień Warszawę

Nowa ścieżka rowerowa, plac zabaw, więcej latarni? A może święto ulicy lub piknik sąsiedzki? Opisz, zbierz 15 osób, które popierają twój pomysł i złóż wniosek. Zmień swoją okolicę.

Czas na Jazz – podpisanie umowy na dostawę 30 tramwajów typu 134N

Jazzy przyjadą do stolicy w 2015 roku. Będą miały 19,3 m długości i obsłużą linie, z których korzysta mniejsza liczba pasażerów. 15 stycznia w ratuszu podpisano umowę na dostawę 30 tramwajów typu 134N.

Warszawskie szkoły zwyciężają w rankingach liceów i techników

Cztery warszawskie licea znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej dziesiątce szkół z najlepszymi wynikami matur stołeczne licea zajmują aż sześć miejsc. Ranking ogłosiła Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Stypendia artystyczne w Warszawie przyznane

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała stypendia na 2014 rok dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami na obszarze m. st. Warszawy.

Orszak Trzech Króli w Warszawie

W Warszawie tłumy uczestniczyły w kolorowym orszaku. Zobacz zdjęcia.

Lodowisko na Narodowym

Po początkowych kłopotach lodowisko ruszyło. Tak wygląda bez łyżwiarzy.

Sylwester w Warszawie 2014

Ponad 100 tysięcy osób zgromadziło się w pobliży Stadionu Narodowego aby świętować Nowy 2014 Rok. Galeria zdjęć

"Arbeit macht frei" w Warszawie

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej można zobaczyć wiele ciekawych ekspozycji. Jedną z nich jest replika ponurego napisu z obozu Auschwitz brzmiącego "Praca czyni wolnym"

Przedświąteczna Stolica

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż więc ulice wszystkich polskich miast zmieniły wygląd na odświętny. Warszawa też - zobacz galerię zdjęć.

Końca II lini metra w Warszawie nie widać

Większość prac przy budowie centralnego odcinka II linii metra odbywają się pod ziemią. Na powierzchni np. przy ul Świętokrzyskiej trudno domyśleć się jaki jest postęp prac w tunelach, a jest on raczej duży.

Marsz PiS-u w Warszawie

13 grudnia w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości przemaszerowali ulicami stolicy. (galeria zdjęć)

Warszawska "Tęcza " znowu spłonęła

Nie ma szczęścia instalacja artystki Julity Wójcik znajdująca się na Placu Zbawiciela w Warszawie. Ustawiona w czerwcu 2012 r. płonie po raz kolejny.

W Warszawie jak zwykle z awanturami!

Podczas obchodów rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 2013 r. po raz kolejny władze samorządowe i służby państwowe nie zdały egzaminu?

88 rocznica powstania Grobu Nieznanego Żołnierza

2 listopada 1925 r. odsłonięto w Warszawie ten wyjątkowy pomnik. Mimo iż Niemcy zniszczyli go całkowicie pod koniec II Wojny Światowej , wysadzając w powietrze, został on odbudowany już w 1946 r.

Biegnij Warszawo - śmierć uczestnika

W tej imprezie wystartowało blisko 12 tysięcy uczestników, co jest rekordem frekwencji w masowym biegu w Polsce.

Koniec manifestacji w Warszawie

Dzisiaj w sobotę 14 września zakończyła się czterodniowa pikieta związkowa - galeria

Miasteczko związkowe pod Sejmem

Już trzeci dzień związkowcy z całej Polski pikietują przed parlamentem - galeria

Kościół Uliczny w Warszawie

Oni pomagają potrzebującym

Trwa rozbudowa Metra

Kulawo ale do przodu!

American Day w Warszawie

W Liberatorze odbył się piknik miłośników amerykańskiej i nie tylko,motoryzacji

Latające psy w Warszawie

W ostatni weekend na Polsch Mokotowskich rywalizowały latające psy

Gliński kręci "Kamienie na szaniec"

Powstaje kolejny film o pokoleniu Kolumbów

Jednak referendum

Komisarz Wyborczy w Warszawie wyznaczył termin na 13 października

PKiN Warszawa

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest obowiązkowym elementem turystycznego zwiedzania Stolicy

Wyjątkowe miejsce

Grób Nieznanego Żołnierza powstał już w 1925 r.

Co z tym metrem?

Metro warszawskie miało powstać już przed wojną

Smutna rocznica

Mimo, że trzy lata temu zginął tragicznie Prezydent Lech Kaczyński, do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić wszystkich okoliczności katastrofy.

Najlepszy w Polsce

Uniwersytet Warszawski pnie się w rankingach międzynarodowych.
stat4u