SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo opolskie

List prezydenta Opola do pracowników ECO S.A.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, postanowił zwrócić się do pracowników Energetyki Cieplnej Opolszczyzny z listem otwartym. Odnosi się w nim do fundamentalnych kwestii dotyczących bieżącego funkcjonowania spółki oraz planu jej prywatyzacji.

9. edycja akcji „Oddaj krew na Walentynki – podziel się miłością”

13 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu odbyła się po raz 9. akcja „Oddaj krew na Walentynki – podziel się miłością”, organizowana wspólnie ze Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Horyzonty”. Każdy oddający krew został obdarowany słodkimi upominkami, a na pary zakochanych, które tego dnia pojawiły się w RCKiK czekały specjalne nagrody – zaproszenia do kina, teatru, filharmonii i bony do opolskich kawiarni.

Mniej wariantów przeprawy przez Odrę

Tak zwana trasa bolkowska była jednym z wariantów branych pod uwagę przy planach ratusza dotyczących budowy nowej przeprawy przez rzekę Odrę. Zgodnie z pierwotnymi założeniami miała ona przebiegać przez fragment wyspy Bolko. Decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ta opcja została odrzucona.

Opole zaprasza do udziału w akcji „UŚMIECH POMAGA”

W imieniu Fundacji „Dr Clown” zapraszamy do udziału w akcji UŚMIECH POMAGA. Za każde przesłane 200 uśmiechniętych zdjęć firma Coca- Cola HBC Polska przekaże tablet na oddział dziecięcy jednego ze szpitali , które na co dzień odwiedzają doktorzy klauni. Spośród szpitali na Opolszczyźnie można głosować na Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu i Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu. Pamiętając jak wiele dobrych emocji wzbudziła rywalizacja miast w konkursie Dulux Let’s Colour zachęcamy do promocji akcji, wspólnych uśmiechów i zabawy!

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu jest wśród najlepszych instytucji wystawienniczych w kraju

Miło nam poinformować, że w najnowszym rankingu tygodnika POLITYKA, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu jest wśród najlepszych instytucji wystawienniczych w kraju. Nasza galeria wraz z galerią w Bielsko-Białej, Tarnowie i Zielonej Górze zostały uznane za najlepsze miejskie galerie w kraju, docenione za ciekawy i ambitny program wystawienniczy wynikający z mądrego balansowania pomiędzy tematami skierowanymi na kwestie lokalne i ponad lokalne. Pochwalono nas za „porządną pracę organiczną”.

Wspólnie ożywiamy Opolski Rynek

Prezydent Miasta Opola zainicjował współpracę z restauratorami z centrum Opola, która ma na celu pobudzenie i ożywienie Rynku i terenów wokół niego. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się wiele pomysłów związanych m.in z promocją, estetyką i sprawami prawno-administracyjnymi, dotyczących centrum Opola. Ze strony prezydenta padła deklaracja o regularnej współpracy z restauratorami i wspólnym rozwiązywaniu bieżących problemów tak, aby ścisłe centrum miasta znów zatętniło życiem.

70. rocznica mordu w Opolu-Zakrzowie

Zakrzowianie 24 stycznia br. spotkali się w kościele Św. Anny w Zakrzowie na nabożeństwie żałobnym za ofiary wojny z dzielnicy. Przygotowania do tej rocznicy trwały od ponad roku. Problemem była aura tajemniczości wokół tej tragedii. Nie było informacji kogo zamordowano, ile osób i jak to się stało. Sama data mordu też była niejednoznaczna. Niewielka ilość opracowań na temat historii Twierdzy Opole, daty jej zdobywania i działań w dzielnicy Zakrzów nie wróżyła powodzenia tzn. ustalenia daty początku tragedii i nazwiska ofiar.

Gimnazjum nr 8 laureatem konkursu „Kulinarni Odkrywcy”

Zespół z Opola stanął na podium ogólnopolskiego konkursu „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie, dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Retro Queen” z Gimnazjum nr 8 w Opolu, który został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Spotkanie Prezydenta Miasta Opola z Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu

Prezydent Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski gościł w dniu 26 lipca 2015 roku Panią Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu – Sabine Haake. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Konsul w ratuszu od momentu objęcia przez Prezydenta swojej funkcji. Spotkanie było okazją do rozmów o rozszerzeniu współpracy Miasta z Mniejszością Niemiecką m.in. przy organizacji Targów Bożonarodzeniowych, Koncercie Noworocznym czy inicjatywach sportowych.

Budżet miasta Opola na 2015 r.

W dniu 18.12.2014 r. Rada Miasta Opola uchwaliła budżet miasta na 2015 r.

Konkurs „ŚMIECI MNIEJ – ZIEMI LŻEJ-OPOLE2014” rozstrzygnięty!

Zakończyła się dziewiąta edycja konkursu Prezydenta Miasta Opola pn.: „ŚMIECI MNIEJ – ZIEMI LŻEJ – OPOLE 2014”. Wzięły w nim udział wszystkie placówki oświatowe z Opola. W wyniku konkursu w roku 2014 zebrano prawie 64,199 Mg makulatury, 1,020 Mg puszek aluminiowych i 3,581 Mg baterii. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych działań na rzecz środowiska.

Spotkanie władz Uniwersytetu Opolskiego z Prezydentem i Wiceprezydentami miasta Opola

W dniu 15 stycznia br. Prezydent Miasta Opola wraz z całym zarządem spotkał się z władzami Uniwersytetu Opolskiego w ramach dialogu samorząd – uczelnie. W trakcie dyskusji ustalono szczegółowe warunki współpracy w zakresie dydaktyki (szczególnie kształcenia dualnego), nauki, inwestycji oraz włączenia środowiska akademickiego w zespoły i grupy doradcze Prezydenta Miasta Opola. Spotkanie to zainicjowało działania Prezydenta Miasta na rzecz akademickiego Opola, które będą kontynuowane również w porozumieniu z innymi opolskimi uczelniami wyższymi.

Porozumienie na rzecz opolskiego żużla

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Opola w Ratuszu spotkali się przedstawiciele opolskiego środowiska żużlowego , którzy dyskutowali nad sposobami i formami pomocy dla tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Uczestnicy spotkania reprezentujący kluby żużlowe, trenerów i kibiców zadeklarowali pełną współpracę w tym zakresie i chęć stworzenia jednej koncepcji naprawczej. Byłaby ona odpowiedzią na propozycję wsparcia finansowego w wysokości 300 tyś. zł złożoną przez Prezydenta Miasta Opola, nad którą radni miasta Opola będą głosować na najbliższej sesji. Swoje wsparcie, również finansowe w wysokości 100 tyś. zł, w trakcie spotkania zadeklarował także Grzegorz Sawicki – Członek Zarządu Województwa Opolskiego.

„Nieznane Zabytki Opola” oczami młodych odkrywców

15 stycznia w opolskim Ratuszu wręczono nagrody za najlepsze prace w ramach konkursu „Nieznane zabytki Opola”. Uczestnicy konkursu – uczniowie opolskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – poszukiwali na terenie Opola nieznanych bądź mało znanych zabytków, które później przedstawiali w formie zdjęć, szkiców lub rysunków. Tworzyli również piękne opisy dotyczące położenia, walorów turystycznych i historii związanych z odkrytymi obiektami. Najlepsi odebrali dziś nagrody z rąk Prezydenta Miasta Opola, Przewodniczącego Rady Miasta i Dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego.

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu

Serdecznie zapraszamy na XXIII Finał WOŚP w Opolu już w sobotę na koncert w Sali Kameralnej NCPP w Opolu na godzinę 20.30.

Orszak Trzech Króli w Opolu

Zapraszamy serdecznie na największe uliczne jasełka na świecie. Spotykamy się 06.01.2015 o godzinie 14.00 na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Damrota. Orszak Trzech Króli zakończy się na Rynku wspólnym kolędowaniem.

Nowy inwestor w Opolu!

Firma Global Steering Systems ogłosiła dziś rozpoczęcie inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Opolu. GSS to międzynarodowy lider produkcji elementów i podzespołów układu kierowniczego samochodu m. in. dla takich marek jak GM, Ford, Fiat czy Tesla. Opolska fabryka dołączy do zakładów firmy GSS zlokalizowanych w USA, Chinach, Indiach oraz Brazylii.

Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!”

W dniach 27 – 28 listopada 2014 roku odbyła się V Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!” skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola,

Arkadiusz Wiśniewski prezydentem Opola

W dniu 4 grudnia 2014 r. podczas II Sesji Rady Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski złożył ślubowanie i został prezydentem miasta Opola.

TEDxPolitechnikaOpolska za nami

2 grudnia 2014 r. na Politechnice Opolskiej odbyła się impreza TEDxPolitehnikaOpolska.

I sesja Rady Miasta Opola VII kadencji

W dniu 27 listopada 2014 r. odbyła się I sesja Rady Miasta Opola VII kadencji samorządu, podczas której radni miasta Opola złożyli ślubowanie oraz wybrali w głosowaniu tajnym przewodniczącego Rady Miasta Opola – radnego Szymona Ogłazę oraz wiceprzewodniczących Rady Miasta Opola – radnego Krzysztofa Dryndę, radnego Marka Kawę oraz radnego Marcina Rola.

„Na stos rzuciliśmy… Dwa pokolenia 1914-1944”

Zapraszamy na wystawę plenerowąw Opolu - „Na stos rzuciliśmy… Dwa pokolenia 1914-1944” przygotowaną przez Muzeum Wojska Polskiego we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie

Od 1 listopada 2014 r. można przedłużyć ważność Karty ,,Opolska Rodzina” na rok 2015.

Warunkiem przedłużenia ważności Karty jest złożenie oświadczenia o spełnieniu przez Posiadacza Karty kryteriów, o których mowa w § 1 ust. 2 Regulaminu Karty ,,Opolska Rodzina” stanowiącego Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr OR-I.0050.475.2014 Prezydenta Miasta Opola z dnia 01 października 2014r.

Ostatnie posiedzenie Rady Seniorów Miasta Opola

W dniu 29 października br. o godzinie 9:00 w sali 203 im. Karola Musioła w Urzędzie Miasta Opola, Rynek-Ratusz odbyło się ostatnie posiedzenie I kadencji Rady Seniorów Miasta Opola. W spotkaniu oprócz członków Rady udział wziął Krzysztof Kawałko – Zastępca Prezydenta Miasta Opola.

Nadanie prof. Władysławowi Bartoszewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Opola

Zapraszamy na uroczystą sesję Rady Miasta Opola, zwołaną z okazji nadania prof. Władysławowi Bartoszewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Opola, która odbędzie się o 30 października 2014 r. o godz. 17.00 w sali im. Karola Musioła opolskiego Ratusza.

Wyniki głosowania na zadania do Budżetu Obywatelskiego miasta Opola na 2015 rok

21 października o godzinie 17.00 w sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników głosowania na zadania do Budżetu Obywatelskiego miasta Opola na 2015 rok.

Placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Opolu

Placówki wsparcia dziennego są jednostkami organizacyjnymi wspierania rodziny w zakresie pomocy w opiece i wychowaniu dzieci z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Placówka w pracy z dzieckiem współpracuje z rodzicami/opiekunami, placówkami oświatowymi i podmiotami leczniczymi. Uczestnictwo dzieci w zajęciach jest nieodpłatne i dobrowolne, chyba że dziecko zostanie skierowane do placówki przez sąd. Pod opieką jednego wychowawcy w jednym czasie może przebywać maksymalnie 15 dzieci. Organizację funkcjonowania placówki wsparcia dziennego określa regulamin zawierający w szczególności: zadania, organizację działań, rodzaj dokumentacji i sposób jej prowadzenia. Regulamin opracowuje kierownik.

Informacja dotycząca zwiększonej populacji szczurów w Opolu

W związku ze zwiększoną populacją szczurów na terenie Miasta Opola tut. Urząd informuje, że zgodnie z zapisami §15 Uchwały Rady Miasta Opola nr XXXVIII/613/13 z dnia 28 lutego 2013r, w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Opola właściciel nieruchomości zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej dwóch deratyzacji w ciągu roku (akcja wiosenna oraz akcja jesienna) oraz każdorazowo na wniosek Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Puchar za Mistrzostwo Świata w siatkówce w Opolu

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki siatkowej na prezentację Pucharu FIVB, który Polska drużyna zdobyła podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Puchar będzie dostępny w dniu 17 października (piątek) w godzinach od 14.30 do 18.00 w holu opolskiego ratusza.

„Wodna Nuta” w Opolu wyróżniona jako „Sportowy Obiekt Roku 2014″.

W dniu 9 października 2014r kryta pływalnia „Wodna Nuta” otrzymała wyróżnienie „Sportowy Obiekt Roku 2014”. Wyróżnienie „Sportowa Gmina” przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska od pięciu lat w ramach programu „Sportowa Polska”. O Wyróżnienie mogą starać się te samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji. Wyróżnienie odebrał w imieniu Miasta Pan Prezydent Krzysztof Kawałko podczas uroczystej Gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Wystawa plenerowa „Łódź Jana Karskiego” w Opolu

Serdecznie zapraszamy do holu głównego opolskiego Ratusza. Dzięki uprzejmości i współpracy z Muzeum Miasta Łodzi, prezentujemy Państwu wystawę poświęconą Janowi Karskiemu.

Zobacz „Nasz samorząd” w TVP OPOLE

Na zlecenie Miasta Opola opolski oddział TVP przygotowuje serię krótkich programów promujących Opole w wielu aspektach.

„Za zasługi dla Województwa Opolskiego”

W dniu 30 września 2014 r., Marszałek Województwa Opolskiego nagrodził Pana Stefana Zdziechowskiego honorową odznaką „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Polaris w Opolu

Zakończyła się budowa hali amerykańskiego Polarisa. Z taśm montażowych będzie zjeżdżać około 25 tysięcy pojazdów rocznie, które potem z Opola trafią nawet do Australii. Oficjalne otwarcie odbyło się 23 września br.

Artyści w Opolu skąpani w wodzie

Dyrektor Teatru Ekostudio Andrzej Czernik w minioną sobotę po zmroku przedstawił około 800 osobowej publiczności niesamowity spektakl. To plenerowe przedstawienie wędrowało po dachach zabytkowych hal opolskich wodociągów i jak przystało na miejsce tego spektaklu, na artystów spadał obfity deszcz produkowanej tu wody.

Akademia Młodych Serc Na Politechnice Opolskiej

Projekt Akademia Młodych Serc, czyli Uniwersytet II i III Wieku tworzą wspólnie: Politechnika Opolska i Fundacja Międzypokoleniowa „Czas”. Jego główny cel to aktywizować pokolenie 45+, promować zdrowy tryb życia i popularyzować wiedzę z zakresu techniki, medycyny i kultury. Zajęcia będą się odbywały co tydzień na Politechnice Opolskiej.

Relacja z Konferencji Zielone Światło dla BPO II w Opolu

W dniu 09.09.2014 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się II edycja konferencji z cyklu Zielone Światło dla BPO pod tytułem: Opole na mapie nowoczesnych usług biznesowych. Jak wykorzystać mocne strony miasta i budować jego konkurencyjność?

Opole - Budujemy mosty dla Pana Starosty

Miasta położone nad dużą rzeką przeważnie rozwijają się dobrze. Im więcej budowano w nich mostów, tym rozwój tych miast stawał się bardziej dynamiczny. Opole jest miastem ubogim w mosty. Na trzech głównych przeszkodach wodnych mamy trzy mosty kolejowe i dziesięć mostów drogowych. Od mostu Piastowskiego do granic miasta w rejonie „Parku Przemysłowego Metalchem”, mamy odległość 10 kilometrów bez żadnego mostu na rzece Odrze. To jest przeszkoda w właściwej komunikacji terenów położonych po obu stronach rzeki.

Opole na mapie nowoczesnych usług biznesowych.

9 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się już 2 edycja konferencji „Zielone światło dla BPO”. Sukces pierwszego spotkania dla branży nowoczesnych usług dla biznesu zaowocował nowymi inwestycjami w regionie oraz znacznie wpłynął na biznesowy wizerunek miasta.

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza w Opolu

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, po raz trzeci, w wybranych miastach Polski odbędzie się wspólne Narodowe Czytanie. W tym roku Polacy przeczytają TRYLOGIĘ Henryka Sienkiewicza uhonorowanego literacką Nagrodą Nobla za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie eposu” i „rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

Uroczystość 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Opolu

Prezydent Miasta Opola zaprasza na uroczystość 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 19:00 pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Sląska Opolskiego.

Opole - „W brzuchu wieloryba”

Warsztaty rodzinne w Galerii Sztuki Współczesnej

VI Festiwal Opolskich Smaków „rozSMAKUJ OPOLE 2014″ – 29-31.08.2014

Zapraszamy wszystkich na VI Festiwal Opolskich Smaków „rozSMAKUJ OPOLE 2014 – 29.08-31.08.2014

Bus kampanii „Ciśnienie na życie” w Opolu

Już 7 i 8 sierpnia, na Placu Wolności w Opolu, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekała fachowa ekipa pielęgniarek, która dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Opole to już piętnaste z 44 miast na trasie przejazdu Busa.

Spacery po Opolu

Zachęcamy do pobrania niezwykłego, mobilnego przewodnika, który oprowadzi Państwa po mieście Opolu.

Nowa strona miasta Opola

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową, bardziej funkcjonalną stronę internetową miasta Opola.

Złote gody w Opolu

W dniu 10 lipca 2014r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali im. Karola Musioła Urzędu Miasta Opola odbyła się uroczystość nadania medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wysłania "Pocztówki z Opola"

Do tegorocznej edycji "Pocztówek z Opola" zostało nadesłanych ponad 30 projektów z czego 11 pocztówek zaprojektowanych przez 10 artystów zostało wydrukowane w ilości 16 000 sztuk.

Złote gody w Opolu

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 12 parom z Opola.

Koncerty Promenadowe w Opolu

Prezydent Miasta Opola zaprasza wzystkich mieszkańców na koncerty promenadowe.

Lato filmów w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na Lato Filmów. W tym roku proponujemy Państwu filmy w cyklu „Kino w drodze".

Meeting the Odyssey w Opolu

Spotkanie z Odyseją to wielowątkowe wydarzenie artystyczne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Opolan.

XII Bieg Opolski

5 lipca 2014 roku już po raz dwunasty zapraszamy na Wyspę Bolko o godzinie 9.30.

Karta Dużej Rodziny w Opolu

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Dobra praktyka: Aglomeracja Opolska

Aglomeracja Opolska wyróżniona została na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP jako przykład dobrej praktyki w kategorii partnerstwo samorządowe.

Mapa przyrodnicza pn. "Obiekty i obszary przyrodniczo cenne w Opolu"

Na zlecenie Miasta Opola - Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa opracowano nowy plan miasta pn. "Obiekty i obszary przyrodniczo cenne w Opolu". Wydana mapa w nakładzie 5000 szt. to aktualizacja poprzedniej publikacji, w nowej szacie graficznej, zawierająca aktualny wykaz i lokalizację obiektów i obszarów cennych przyrodniczo objętych ochroną prawną na terenie miasta Opola.

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 „Razem dla rozwoju”. To ogromne docenienie dotychczasowych działań członków AO. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrała pani Danuta Wesołowska, Zastępca Prezydenta Miasta Opola. Nagrody wręczono podczas I Kongresu Partnerstw Samorządowych, który rozpoczął się 2 czerwca w Poznaniu. W konkursie wyróżnione zostały także Aglomeracja Wałbrzyska i Metropolia Poznań.

Opole-konkurs rozstrzygnięty!

Wyniki konkursu „Gdzie chciałbyś skierować swój podatek i dlaczego?”

Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego miasta Opola

Budżet Obywatelski miasta Opola polega na świadomym współdecydowaniu mieszkańców Opola o wydatkach z budżetu miasta, poprzez zgłaszanie swoich pomysłów a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają ich potrzeby. Łączna kwota przeznaczona w 2015 roku na Budżet Obywatelski miasta Opola wyniesie 2.000.000 zł.

Festiwalowe Opole - AKCJA “ZOSTAŃ GWIAZDĄ FESTIWALU” 6-8 czerwca 2014 r.

Strefa Widza to sprawdzone wydarzenie okołofestiwalowe, cieszące się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców. Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w dwóch miejscach w Opolu: schody przy kościele na Górce i na Rynku zostanie ustawiony wielkoformatowy ekran, na którym transmitowane będą koncerty festiwalowe. Każdy, kto nie kupił biletu na festiwal, a chciałby w miłej atmosferze go obejrzeć, może usiąść na krzesełku i wziąć udział we wspólnym oglądaniu. Wydarzeniu towarzyszą konkursy, quizy z nagrodami oraz prezentacja atrakcji Opola i występy artystyczne.

Opole-„Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola oraz Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu organizują V edycję Międzyprzedszkolnej Olimpiady pod hasłem: „Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Olimpiada skierowana jest do dzieci w wieku 5 – 6 lat - reprezentantów przedszkoli z terenu miasta Opola.

50 – lecie więzi Opola z Grasse

Grasse to miasto na południu Francji, położone w Departamencie Alp Nadmorskich. Jest zamieszkałe przez nieco ponad 52 000 mieszkańców. Filarem jego ekonomii jest produkcja perfum i aromatów. Z okazji 50 – lecia więzi Opola z Grasse zapraszamy mieszkańców Opola na wiele wydarzeń, które odbędą się w dniach od 26 maja 2014 do 1 czerwca 2014.

Opole- Umowa na dostawę autobusów

22.05.2014 r. podpisano umowę pomiędzy Miastem Opole a MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o. na dostawę 2 miejskich autobusów w ramach projektu "Zakup taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Opolu – etap III" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Opolu

W dniu 16 maja 2014 r. Miejska Komisja Wyborcza w Opolu podjęła uchwałę w sprawie nieprzeprowadzenia głosowania do Rady Dzielnicy Wróblin i uznania zarejestrowanych kandydatów za radnych Wróblin.

Konkurs "Odmień swoje podwórko" w Opolu rozstrzygnięty

Prezydent Miasta Opola informuje, że został rozstrzygnięty konkurs "Odmień swoje podwórko" – edycja 2014r.

Opole - Europejska kroplówka

Pomoc solidarnościowa Unii Europejskiej jest dla nas, tu w Opolu, czymś tak drogocennym jak kroplówka dla chorego. Dlaczego jesteśmy lub byliśmy chorzy ?

Opole- Moje 25 lat w 25 słowach, czyli Wolni 25-letni

Szukamy 25-latków, mieszkańców Opola, którzy urodzili się w 1989 r. Przyjdź, chcemy Cię poznać, opowiedz o sobie w "25 słowach". Wybrane osoby będą uczestniczyły w Koncercie Galowym "Wolność Kocham i Rozumiem" 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w dniu 08.06.2014.

Opole zaprasza na VII Noc Muzeów

16 maja Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu po raz kolejny umożliwi nocne zwiedzanie ekspozycji, która nocą nabiera zupełnie innego oblicza niż za dnia. Rozświetlone budynki architektury drewnianej zapraszają do przytulnych wnętrz i pozwalają przenieść się w czasie. Dodatkowo dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji pod hasłem przewodnim:

Studium komunikacyjne Aglomeracji Opolskiej

Miasto Opole wraz z gminami Aglomeracji Opolskiej realizuje projekt pn. Zintegrowany rozwój Aglomeracji Opolskiej. Jednym z dokumentów opracowywanych w ramach projektu jest Studium komunikacyjne Aglomeracji Opolskiej.

Opole Sport Fair

Zapraszamy do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w dniach w dniach 31.05-1.06. 2014 r.

Akcja "50x50" w Opolu

Miasto Opole po raz kolejny przystępuje do akcji promowania opolskich restauratorów podczas najważniejszych opolskich imprez.

Wreszcie pracownicy Taboru Szynowego w Opolu otrzymali zaległe pensje.

Pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wypłacane są w wysokości trzech ostatnich pensji. Pozostałe zaległości wobec pracowników zaliczone zostały do masy upadłościowej zakładu.
stat4u