SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo opolskie

„Za zasługi dla Województwa Opolskiego”

W dniu 30 września 2014 r., Marszałek Województwa Opolskiego nagrodził Pana Stefana Zdziechowskiego honorową odznaką „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Polaris w Opolu

Zakończyła się budowa hali amerykańskiego Polarisa. Z taśm montażowych będzie zjeżdżać około 25 tysięcy pojazdów rocznie, które potem z Opola trafią nawet do Australii. Oficjalne otwarcie odbyło się 23 września br.

Artyści w Opolu skąpani w wodzie

Dyrektor Teatru Ekostudio Andrzej Czernik w minioną sobotę po zmroku przedstawił około 800 osobowej publiczności niesamowity spektakl. To plenerowe przedstawienie wędrowało po dachach zabytkowych hal opolskich wodociągów i jak przystało na miejsce tego spektaklu, na artystów spadał obfity deszcz produkowanej tu wody.

Akademia Młodych Serc Na Politechnice Opolskiej

Projekt Akademia Młodych Serc, czyli Uniwersytet II i III Wieku tworzą wspólnie: Politechnika Opolska i Fundacja Międzypokoleniowa „Czas”. Jego główny cel to aktywizować pokolenie 45+, promować zdrowy tryb życia i popularyzować wiedzę z zakresu techniki, medycyny i kultury. Zajęcia będą się odbywały co tydzień na Politechnice Opolskiej.

Relacja z Konferencji Zielone Światło dla BPO II w Opolu

W dniu 09.09.2014 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się II edycja konferencji z cyklu Zielone Światło dla BPO pod tytułem: Opole na mapie nowoczesnych usług biznesowych. Jak wykorzystać mocne strony miasta i budować jego konkurencyjność?

Opole - Budujemy mosty dla Pana Starosty

Miasta położone nad dużą rzeką przeważnie rozwijają się dobrze. Im więcej budowano w nich mostów, tym rozwój tych miast stawał się bardziej dynamiczny. Opole jest miastem ubogim w mosty. Na trzech głównych przeszkodach wodnych mamy trzy mosty kolejowe i dziesięć mostów drogowych. Od mostu Piastowskiego do granic miasta w rejonie „Parku Przemysłowego Metalchem”, mamy odległość 10 kilometrów bez żadnego mostu na rzece Odrze. To jest przeszkoda w właściwej komunikacji terenów położonych po obu stronach rzeki.

Opole na mapie nowoczesnych usług biznesowych.

9 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się już 2 edycja konferencji „Zielone światło dla BPO”. Sukces pierwszego spotkania dla branży nowoczesnych usług dla biznesu zaowocował nowymi inwestycjami w regionie oraz znacznie wpłynął na biznesowy wizerunek miasta.

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza w Opolu

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, po raz trzeci, w wybranych miastach Polski odbędzie się wspólne Narodowe Czytanie. W tym roku Polacy przeczytają TRYLOGIĘ Henryka Sienkiewicza uhonorowanego literacką Nagrodą Nobla za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie eposu” i „rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

Uroczystość 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Opolu

Prezydent Miasta Opola zaprasza na uroczystość 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 19:00 pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Sląska Opolskiego.

Opole - „W brzuchu wieloryba”

Warsztaty rodzinne w Galerii Sztuki Współczesnej

VI Festiwal Opolskich Smaków „rozSMAKUJ OPOLE 2014″ – 29-31.08.2014

Zapraszamy wszystkich na VI Festiwal Opolskich Smaków „rozSMAKUJ OPOLE 2014 – 29.08-31.08.2014

Bus kampanii „Ciśnienie na życie” w Opolu

Już 7 i 8 sierpnia, na Placu Wolności w Opolu, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekała fachowa ekipa pielęgniarek, która dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Opole to już piętnaste z 44 miast na trasie przejazdu Busa.

Spacery po Opolu

Zachęcamy do pobrania niezwykłego, mobilnego przewodnika, który oprowadzi Państwa po mieście Opolu.

Nowa strona miasta Opola

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową, bardziej funkcjonalną stronę internetową miasta Opola.

Złote gody w Opolu

W dniu 10 lipca 2014r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali im. Karola Musioła Urzędu Miasta Opola odbyła się uroczystość nadania medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wysłania "Pocztówki z Opola"

Do tegorocznej edycji "Pocztówek z Opola" zostało nadesłanych ponad 30 projektów z czego 11 pocztówek zaprojektowanych przez 10 artystów zostało wydrukowane w ilości 16 000 sztuk.

Złote gody w Opolu

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 12 parom z Opola.

Koncerty Promenadowe w Opolu

Prezydent Miasta Opola zaprasza wzystkich mieszkańców na koncerty promenadowe.

Lato filmów w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na Lato Filmów. W tym roku proponujemy Państwu filmy w cyklu „Kino w drodze".

Meeting the Odyssey w Opolu

Spotkanie z Odyseją to wielowątkowe wydarzenie artystyczne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Opolan.

XII Bieg Opolski

5 lipca 2014 roku już po raz dwunasty zapraszamy na Wyspę Bolko o godzinie 9.30.

Karta Dużej Rodziny w Opolu

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Dobra praktyka: Aglomeracja Opolska

Aglomeracja Opolska wyróżniona została na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP jako przykład dobrej praktyki w kategorii partnerstwo samorządowe.

Mapa przyrodnicza pn. "Obiekty i obszary przyrodniczo cenne w Opolu"

Na zlecenie Miasta Opola - Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa opracowano nowy plan miasta pn. "Obiekty i obszary przyrodniczo cenne w Opolu". Wydana mapa w nakładzie 5000 szt. to aktualizacja poprzedniej publikacji, w nowej szacie graficznej, zawierająca aktualny wykaz i lokalizację obiektów i obszarów cennych przyrodniczo objętych ochroną prawną na terenie miasta Opola.

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 „Razem dla rozwoju”. To ogromne docenienie dotychczasowych działań członków AO. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrała pani Danuta Wesołowska, Zastępca Prezydenta Miasta Opola. Nagrody wręczono podczas I Kongresu Partnerstw Samorządowych, który rozpoczął się 2 czerwca w Poznaniu. W konkursie wyróżnione zostały także Aglomeracja Wałbrzyska i Metropolia Poznań.

Opole-konkurs rozstrzygnięty!

Wyniki konkursu „Gdzie chciałbyś skierować swój podatek i dlaczego?”

Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego miasta Opola

Budżet Obywatelski miasta Opola polega na świadomym współdecydowaniu mieszkańców Opola o wydatkach z budżetu miasta, poprzez zgłaszanie swoich pomysłów a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają ich potrzeby. Łączna kwota przeznaczona w 2015 roku na Budżet Obywatelski miasta Opola wyniesie 2.000.000 zł.

Festiwalowe Opole - AKCJA “ZOSTAŃ GWIAZDĄ FESTIWALU” 6-8 czerwca 2014 r.

Strefa Widza to sprawdzone wydarzenie okołofestiwalowe, cieszące się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców. Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w dwóch miejscach w Opolu: schody przy kościele na Górce i na Rynku zostanie ustawiony wielkoformatowy ekran, na którym transmitowane będą koncerty festiwalowe. Każdy, kto nie kupił biletu na festiwal, a chciałby w miłej atmosferze go obejrzeć, może usiąść na krzesełku i wziąć udział we wspólnym oglądaniu. Wydarzeniu towarzyszą konkursy, quizy z nagrodami oraz prezentacja atrakcji Opola i występy artystyczne.

Opole-„Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola oraz Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu organizują V edycję Międzyprzedszkolnej Olimpiady pod hasłem: „Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Olimpiada skierowana jest do dzieci w wieku 5 – 6 lat - reprezentantów przedszkoli z terenu miasta Opola.

50 – lecie więzi Opola z Grasse

Grasse to miasto na południu Francji, położone w Departamencie Alp Nadmorskich. Jest zamieszkałe przez nieco ponad 52 000 mieszkańców. Filarem jego ekonomii jest produkcja perfum i aromatów. Z okazji 50 – lecia więzi Opola z Grasse zapraszamy mieszkańców Opola na wiele wydarzeń, które odbędą się w dniach od 26 maja 2014 do 1 czerwca 2014.

Opole- Umowa na dostawę autobusów

22.05.2014 r. podpisano umowę pomiędzy Miastem Opole a MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o. na dostawę 2 miejskich autobusów w ramach projektu "Zakup taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Opolu – etap III" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Opolu

W dniu 16 maja 2014 r. Miejska Komisja Wyborcza w Opolu podjęła uchwałę w sprawie nieprzeprowadzenia głosowania do Rady Dzielnicy Wróblin i uznania zarejestrowanych kandydatów za radnych Wróblin.

Konkurs "Odmień swoje podwórko" w Opolu rozstrzygnięty

Prezydent Miasta Opola informuje, że został rozstrzygnięty konkurs "Odmień swoje podwórko" – edycja 2014r.

Opole - Europejska kroplówka

Pomoc solidarnościowa Unii Europejskiej jest dla nas, tu w Opolu, czymś tak drogocennym jak kroplówka dla chorego. Dlaczego jesteśmy lub byliśmy chorzy ?

Opole- Moje 25 lat w 25 słowach, czyli Wolni 25-letni

Szukamy 25-latków, mieszkańców Opola, którzy urodzili się w 1989 r. Przyjdź, chcemy Cię poznać, opowiedz o sobie w "25 słowach". Wybrane osoby będą uczestniczyły w Koncercie Galowym "Wolność Kocham i Rozumiem" 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w dniu 08.06.2014.

Opole zaprasza na VII Noc Muzeów

16 maja Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu po raz kolejny umożliwi nocne zwiedzanie ekspozycji, która nocą nabiera zupełnie innego oblicza niż za dnia. Rozświetlone budynki architektury drewnianej zapraszają do przytulnych wnętrz i pozwalają przenieść się w czasie. Dodatkowo dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji pod hasłem przewodnim:

Studium komunikacyjne Aglomeracji Opolskiej

Miasto Opole wraz z gminami Aglomeracji Opolskiej realizuje projekt pn. Zintegrowany rozwój Aglomeracji Opolskiej. Jednym z dokumentów opracowywanych w ramach projektu jest Studium komunikacyjne Aglomeracji Opolskiej.

Opole Sport Fair

Zapraszamy do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w dniach w dniach 31.05-1.06. 2014 r.

Akcja "50x50" w Opolu

Miasto Opole po raz kolejny przystępuje do akcji promowania opolskich restauratorów podczas najważniejszych opolskich imprez.

Wreszcie pracownicy Taboru Szynowego w Opolu otrzymali zaległe pensje.

Pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wypłacane są w wysokości trzech ostatnich pensji. Pozostałe zaległości wobec pracowników zaliczone zostały do masy upadłościowej zakładu.
stat4u