SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo opolskie

Dobra praktyka: Aglomeracja Opolska

Aglomeracja Opolska wyróżniona została na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP jako przykład dobrej praktyki w kategorii partnerstwo samorządowe.

Mapa przyrodnicza pn. "Obiekty i obszary przyrodniczo cenne w Opolu"

Na zlecenie Miasta Opola - Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa opracowano nowy plan miasta pn. "Obiekty i obszary przyrodniczo cenne w Opolu". Wydana mapa w nakładzie 5000 szt. to aktualizacja poprzedniej publikacji, w nowej szacie graficznej, zawierająca aktualny wykaz i lokalizację obiektów i obszarów cennych przyrodniczo objętych ochroną prawną na terenie miasta Opola.

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2014 „Razem dla rozwoju”. To ogromne docenienie dotychczasowych działań członków AO. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrała pani Danuta Wesołowska, Zastępca Prezydenta Miasta Opola. Nagrody wręczono podczas I Kongresu Partnerstw Samorządowych, który rozpoczął się 2 czerwca w Poznaniu. W konkursie wyróżnione zostały także Aglomeracja Wałbrzyska i Metropolia Poznań.

Opole-konkurs rozstrzygnięty!

Wyniki konkursu „Gdzie chciałbyś skierować swój podatek i dlaczego?”

Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego miasta Opola

Budżet Obywatelski miasta Opola polega na świadomym współdecydowaniu mieszkańców Opola o wydatkach z budżetu miasta, poprzez zgłaszanie swoich pomysłów a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają ich potrzeby. Łączna kwota przeznaczona w 2015 roku na Budżet Obywatelski miasta Opola wyniesie 2.000.000 zł.

Festiwalowe Opole - AKCJA “ZOSTAŃ GWIAZDĄ FESTIWALU” 6-8 czerwca 2014 r.

Strefa Widza to sprawdzone wydarzenie okołofestiwalowe, cieszące się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców. Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w dwóch miejscach w Opolu: schody przy kościele na Górce i na Rynku zostanie ustawiony wielkoformatowy ekran, na którym transmitowane będą koncerty festiwalowe. Każdy, kto nie kupił biletu na festiwal, a chciałby w miłej atmosferze go obejrzeć, może usiąść na krzesełku i wziąć udział we wspólnym oglądaniu. Wydarzeniu towarzyszą konkursy, quizy z nagrodami oraz prezentacja atrakcji Opola i występy artystyczne.

Opole-„Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola oraz Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu organizują V edycję Międzyprzedszkolnej Olimpiady pod hasłem: „Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Olimpiada skierowana jest do dzieci w wieku 5 – 6 lat - reprezentantów przedszkoli z terenu miasta Opola.

50 – lecie więzi Opola z Grasse

Grasse to miasto na południu Francji, położone w Departamencie Alp Nadmorskich. Jest zamieszkałe przez nieco ponad 52 000 mieszkańców. Filarem jego ekonomii jest produkcja perfum i aromatów. Z okazji 50 – lecia więzi Opola z Grasse zapraszamy mieszkańców Opola na wiele wydarzeń, które odbędą się w dniach od 26 maja 2014 do 1 czerwca 2014.

Opole- Umowa na dostawę autobusów

22.05.2014 r. podpisano umowę pomiędzy Miastem Opole a MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o. na dostawę 2 miejskich autobusów w ramach projektu "Zakup taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Opolu – etap III" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Opolu

W dniu 16 maja 2014 r. Miejska Komisja Wyborcza w Opolu podjęła uchwałę w sprawie nieprzeprowadzenia głosowania do Rady Dzielnicy Wróblin i uznania zarejestrowanych kandydatów za radnych Wróblin.

Konkurs "Odmień swoje podwórko" w Opolu rozstrzygnięty

Prezydent Miasta Opola informuje, że został rozstrzygnięty konkurs "Odmień swoje podwórko" – edycja 2014r.

Opole - Europejska kroplówka

Pomoc solidarnościowa Unii Europejskiej jest dla nas, tu w Opolu, czymś tak drogocennym jak kroplówka dla chorego. Dlaczego jesteśmy lub byliśmy chorzy ?

Opole- Moje 25 lat w 25 słowach, czyli Wolni 25-letni

Szukamy 25-latków, mieszkańców Opola, którzy urodzili się w 1989 r. Przyjdź, chcemy Cię poznać, opowiedz o sobie w "25 słowach". Wybrane osoby będą uczestniczyły w Koncercie Galowym "Wolność Kocham i Rozumiem" 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w dniu 08.06.2014.

Opole zaprasza na VII Noc Muzeów

16 maja Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu po raz kolejny umożliwi nocne zwiedzanie ekspozycji, która nocą nabiera zupełnie innego oblicza niż za dnia. Rozświetlone budynki architektury drewnianej zapraszają do przytulnych wnętrz i pozwalają przenieść się w czasie. Dodatkowo dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji pod hasłem przewodnim:

Studium komunikacyjne Aglomeracji Opolskiej

Miasto Opole wraz z gminami Aglomeracji Opolskiej realizuje projekt pn. Zintegrowany rozwój Aglomeracji Opolskiej. Jednym z dokumentów opracowywanych w ramach projektu jest Studium komunikacyjne Aglomeracji Opolskiej.

Opole Sport Fair

Zapraszamy do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w dniach w dniach 31.05-1.06. 2014 r.

Akcja "50x50" w Opolu

Miasto Opole po raz kolejny przystępuje do akcji promowania opolskich restauratorów podczas najważniejszych opolskich imprez.

Wreszcie pracownicy Taboru Szynowego w Opolu otrzymali zaległe pensje.

Pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wypłacane są w wysokości trzech ostatnich pensji. Pozostałe zaległości wobec pracowników zaliczone zostały do masy upadłościowej zakładu.
stat4u