SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo podkarpackie

"Miłość i nienawiść sióstr" w Rzeszowie

28 czerwca o godz. 19:00 w Teatrze „Maska” odbędzie się uroczysta premiera spektaklu teatralnego pt. „Siostra Siostrze” zrealizowanego w ramach projektu pn. „Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko - ukraińskiego pogranicza” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wstęp na premierę jest bezpłatny.

Sukcesy rzeszowskich sportowców, Igora Kopali i Michała Bartusika

Miniony weekend był bardzo udany dla rzeszowskich sportowców. Skoczek wzwyż Igor Kopala reprezentujący barwy CWKS Resovia, w odległym Baku (Azerbejdżan) odniósł życiowy sukces, kwalifikując się do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w dniach 16-26.08.2014 odbędą się chińskim Nankin. Baku było gospodarzem Europejskich Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży – imprezy organizowanej po raz drugi przez MKOL (pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku w Singapurze). Igor do kwalifikacji przystępował z tegorocznym rekordem życiowym 2.08 m, uzyskanym pod koniec kwietnia w Krośnie.

Latem Festiwal Wschód Kultury w Rzeszowie "zagra dla Ukrainy"

"Wschód Kultury gra dla Ukrainy" - pod takim hasłem odbędzie się latem festiwal Wschód Kultury w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. We wspólnym przedsięwzięciu trzech miast Polski wschodniej weźmie udział 800 artystów z Polski, krajów Partnerstwa Wschodniego i Europy Zachodniej.

Rzeszowska platforma dobrych pomysłów

W Rzeszowie uruchomiono portal internetowy, w którym użytkownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na ciekawe inicjatywy, wydarzenia i eventy. Te propozycje mogą uatrakcyjnić życie w mieście. Z uwagi na duże zainteresowanie inicjatywami obywatelskimi Urząd Miasta Rzeszowa, przy współpracy z firmą Sprinet Polska Sp. z o. o. postanowił uruchomić platformę społeczną dobrepomysly.erzeszow.pl. W naszym mieście ruszył portal internetowy, który może stać się miejscem wymiany myśli i bazą pomysłów na lepszy Rzeszów. Nowy kanał konsultacyjny oparty jest na zasadach crowdsourcingu, czyli w wolnym tłumaczeniu „czerpaniu z mądrości społeczeństwa”.

Święto Wolności w Rzeszowie

W celu uczczenia 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów, przypadającej 4 czerwca 2014 r. Miasto Rzeszów przygotowują dla mieszkańców cały szereg atrakcji, mających na celu upamiętnienie wielkiego zwycięstwa wolności i demokracji.

Rzeszów - Turystyka branżą przyszłości

27 i 28 maja w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbyło się V Forum Innowacji oraz I Forum Turystyczne Państw Karpackich. W wydarzeniach wzięło udział blisko tysiąc osób, przedstawicieli branży turystycznej, jednostek samorządowych i stowarzyszeń oraz uczelni, a także eksperci, specjaliści oraz reprezentanci wielu polskich i zagranicznych instytucji.

Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza w Rzeszowie

Władze Miasta Rzeszowa, wychodząc naprzeciw potrzebom rodzinom, które wychowują troje i więcej dzieci, a także rodzin zastępczych i rodzin, które mają dzieci niepełnosprawne, wprowadziły 4 listopada 2013 roku Program „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”.

Rzeszów na targach lotniczych ILA Berlin AIR SHOW 2014

Miasto Rzeszów, już od 2009 roku, bierze cyklicznie udział w międzynarodowych targach lotniczych. W dniach 20 - 25 maja 2014 r. w Niemczech miały miejsce międzynarodowe targi lotnicze ILA Berlin AIR SHOW 2014. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała kanclerz Angela Merkel.

Rzeszów - Studenci WSIiZ zajęli 3 pierwsze miejsca na Podkarpaciu w konkursie Studencki Nobel 2014

Studencki Nobel to wyróżnienie przyznawane dla najlepszego studenta w Polsce. Wybitne wyniki w nauce to nie jedyne kryterium. Istotne jest też zaangażowanie w działalność naukową.

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie serdecznie zaprasza 1 czerwca w godzinach 10.00 - 18.00 na świętowanie Dnia Dziecka i poznawanie świata animacji w rodzinnym gronie.

Akademia Przedsiębiorcy z generałem Romanem Polko w Rzeszowie już 29 maja

Już 29 maja odbędzie się Akademia Przedsiębiorcy w Rzeszowie. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi generał Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM. Pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Rzeszów prymusem w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy

Dziennik Gazeta Prawna sprawdziła, jak największe polskie miasta poradziły sobie z pozyskiwaniem i wydawaniem pieniędzy z Brukseli oraz z zarządzaniem długiem.

Dzień Chorwacji w Rzeszowie

19 maja 2014 roku Rzeszów gościł delegację przedstawicieli chorwackich władz rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców i agencji turystycznych ze Splitu, Zadaru i Puli. Gościem honorowym wydarzenia była Ambasador Republiki Chorwackiej w Polsce JE Andrea Bekić. Wizyta chorwackich gości zorganizowana została w ramach projektu „3x Chorwacja”, realizowanego przez Konsula Honorowego Republiki Chorwacji w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miasta Rzeszowa.

Poznaj nowych ludzi z Rzeszowa i rozwijaj pasje

Do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej nowych ludzi, którzy rozpoczynają studia, zakładają rodziny, czy znajdują nowe miejsca pracy. Przyjezdni mieszkańcy często szukają kontaktu z nowymi osobami, aby wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania. Mogą to robić poprzez bezpośrednie spotkania na zorganizowanych wydarzeniach lub od niedawna w nowo powstałym serwisie społecznościowym http://na-kawe.net .

Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury

W rzeszowskim Ratuszu odbyła się pierwsza konferencja prasowa dotycząca festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 26-29 czerwca 2014 r.

Wybrano „Najlepsze miejsce dla studentów w Rzeszowie”

Lokal „Seta & Galareta” to najlepsze miejsce dla studentów w naszym mieście. Tak zdecydowali rzeszowscy studenci podczas projektu zamieszczonego na platformie społecznej Dobre Pomysły.

Mali rowerzyści opanowali Rzeszów!

Mimo kapryśnej pogody ponad 200 małych rowerzystów przyjechało rywalizować do Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich.

Puchar Świata IDO Show Dance dla T-8 Rzeszów!!!

Tancerki zespołu T-8 z Rzeszowa mogą cieszyć się kolejnym sukcesem!

Turniej z Reksiem w Rzeszowie

30 kwietnia o godzinie 9.30 w Hali ROSiR odbyły się pierwsze w Rzeszowie dobranockowe zawody sportowe dla dzieci, zorganizowane przez Muzeum Dobranocek i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie pod patronatem bajkowego bohatera.

Ruszyła rekrutacja na studia w WSPiA

Na początku maja 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl rozpoczęła się rekrutacja na studia w nowym roku akademickim. Na tegorocznych maturzystów czeka wiele nowości – nowe kierunki studiów oraz dostosowane do potrzeb rynku specjalności. Do wyboru kandydaci mają jeden z trzech kierunków studiów: Administrację (I i II stopień), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (I i II stopień) oraz Prawo (I stopień oraz jednolite studia magisterskie).

Brązowy medal I Mistrzostw Europy Taijiquan dla Anny Liszcz z Rzeszowa

W dniach 3-6 maja 2014 w Bukareszcie odbyły się I Mistrzostwa Europy Taijiquan i Stylów Wewnętrznych, czyli systemów walki wchodzących w skład chińskiego Wushu.

W Rzeszowie rusza VIII edycja konkursu na prace magisterskie!

Już po raz ósmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł., publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 17.10.2014 r.

IV Rzeszowskie Święto Transplantacji

24 maja 2014 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się IV Rzeszowskie Święto Transplantacji, w ramach którego zaplanowano konferencję oraz piknik edukacyjny. Głównym przesłaniem spotkania środowiska akademickiego, lekarskiego oraz mieszkańców Rzeszowa jest propagowanie tematyki przeszczepiania narządów.

85 lat historii PLL LOT na unikalnych fotografiach w Rzeszowie

National Geographic Polska jest partnerem wystawy z okazji 85-lecia PLL LOT. 30 unikatowych zdjęć związanych z przełomowymi wydarzeniami w historii Polski odwiedziło Rzeszów – wystawę na lotnisku Rzeszów-Jasionka można oglądać od 1 do 16 maja.

Zagłosuj na Rzeszów!

Rzeszów został wybrany w głosowaniu internetowym do finałowej trójki miast plebiscytu "Miasto, które przeszło największą metamorfozę po 1989 r.".

Sukces uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej RYTM I MELODIA -Radom 2014, I miejsce wyśpiewała Alicja Rega z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek.

Wręczono nagrody w Konkursie Wiedzy o Rzeszowie

Rozstrzygnięto II Konkursu Wiedzy o Rzeszowie „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r., w Rzeszowskim Ratuszu. Nagrody laureatom wręczyli m.in.: Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko i Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Stanisław Sienko, Karolina Bartkowska-Mazur, dyrektor Podkarpackiego Banku Spółdzielczego - Oddział w Rzeszowie oraz Marek Ciszkiewicz, współwłaściel Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie.

Królewskie Wolne Misato

Sanok to miasto z tradycjami
stat4u