SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo podkarpackie

Rzeszów prymusem w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy

Dziennik Gazeta Prawna sprawdziła, jak największe polskie miasta poradziły sobie z pozyskiwaniem i wydawaniem pieniędzy z Brukseli oraz z zarządzaniem długiem.

Dzień Chorwacji w Rzeszowie

19 maja 2014 roku Rzeszów gościł delegację przedstawicieli chorwackich władz rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców i agencji turystycznych ze Splitu, Zadaru i Puli. Gościem honorowym wydarzenia była Ambasador Republiki Chorwackiej w Polsce JE Andrea Bekić. Wizyta chorwackich gości zorganizowana została w ramach projektu „3x Chorwacja”, realizowanego przez Konsula Honorowego Republiki Chorwacji w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miasta Rzeszowa.

Poznaj nowych ludzi z Rzeszowa i rozwijaj pasje

Do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej nowych ludzi, którzy rozpoczynają studia, zakładają rodziny, czy znajdują nowe miejsca pracy. Przyjezdni mieszkańcy często szukają kontaktu z nowymi osobami, aby wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania. Mogą to robić poprzez bezpośrednie spotkania na zorganizowanych wydarzeniach lub od niedawna w nowo powstałym serwisie społecznościowym http://na-kawe.net .

Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury

W rzeszowskim Ratuszu odbyła się pierwsza konferencja prasowa dotycząca festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 26-29 czerwca 2014 r.

Wybrano „Najlepsze miejsce dla studentów w Rzeszowie”

Lokal „Seta & Galareta” to najlepsze miejsce dla studentów w naszym mieście. Tak zdecydowali rzeszowscy studenci podczas projektu zamieszczonego na platformie społecznej Dobre Pomysły.

Mali rowerzyści opanowali Rzeszów!

Mimo kapryśnej pogody ponad 200 małych rowerzystów przyjechało rywalizować do Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich.

Puchar Świata IDO Show Dance dla T-8 Rzeszów!!!

Tancerki zespołu T-8 z Rzeszowa mogą cieszyć się kolejnym sukcesem!

Turniej z Reksiem w Rzeszowie

30 kwietnia o godzinie 9.30 w Hali ROSiR odbyły się pierwsze w Rzeszowie dobranockowe zawody sportowe dla dzieci, zorganizowane przez Muzeum Dobranocek i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie pod patronatem bajkowego bohatera.

Ruszyła rekrutacja na studia w WSPiA

Na początku maja 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl rozpoczęła się rekrutacja na studia w nowym roku akademickim. Na tegorocznych maturzystów czeka wiele nowości – nowe kierunki studiów oraz dostosowane do potrzeb rynku specjalności. Do wyboru kandydaci mają jeden z trzech kierunków studiów: Administrację (I i II stopień), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (I i II stopień) oraz Prawo (I stopień oraz jednolite studia magisterskie).

Brązowy medal I Mistrzostw Europy Taijiquan dla Anny Liszcz z Rzeszowa

W dniach 3-6 maja 2014 w Bukareszcie odbyły się I Mistrzostwa Europy Taijiquan i Stylów Wewnętrznych, czyli systemów walki wchodzących w skład chińskiego Wushu.

W Rzeszowie rusza VIII edycja konkursu na prace magisterskie!

Już po raz ósmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł., publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 17.10.2014 r.

IV Rzeszowskie Święto Transplantacji

24 maja 2014 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się IV Rzeszowskie Święto Transplantacji, w ramach którego zaplanowano konferencję oraz piknik edukacyjny. Głównym przesłaniem spotkania środowiska akademickiego, lekarskiego oraz mieszkańców Rzeszowa jest propagowanie tematyki przeszczepiania narządów.

85 lat historii PLL LOT na unikalnych fotografiach w Rzeszowie

National Geographic Polska jest partnerem wystawy z okazji 85-lecia PLL LOT. 30 unikatowych zdjęć związanych z przełomowymi wydarzeniami w historii Polski odwiedziło Rzeszów – wystawę na lotnisku Rzeszów-Jasionka można oglądać od 1 do 16 maja.

Zagłosuj na Rzeszów!

Rzeszów został wybrany w głosowaniu internetowym do finałowej trójki miast plebiscytu "Miasto, które przeszło największą metamorfozę po 1989 r.".

Sukces uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej RYTM I MELODIA -Radom 2014, I miejsce wyśpiewała Alicja Rega z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek.

Wręczono nagrody w Konkursie Wiedzy o Rzeszowie

Rozstrzygnięto II Konkursu Wiedzy o Rzeszowie „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r., w Rzeszowskim Ratuszu. Nagrody laureatom wręczyli m.in.: Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko i Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Stanisław Sienko, Karolina Bartkowska-Mazur, dyrektor Podkarpackiego Banku Spółdzielczego - Oddział w Rzeszowie oraz Marek Ciszkiewicz, współwłaściel Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie.

Królewskie Wolne Misato

Sanok to miasto z tradycjami
stat4u