SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo podkarpackie

Rzeszów -WSPiA – najlepsza uczelnia prawnicza na Podkarpaciu, trzecia w Polsce

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to najlepsza uczelnia prawnicza na Podkarpaciu i trzecia wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Tak wynika z opublikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną VIII „Rankingu Wydziałów Prawa”. WSPiA doceniona została również w kategorii Jakość i siła kształcenia zajmując drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych w Polsce.

Podpisanie umowy o dofinansowanie na realizację projektu w Rzeszowie

27 czerwca w Warszawie pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (Instytucją Pośredniczącą PO RPW 2007-2013), a Gminą Miasto Rzeszów została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum Rzeszowa poprzez ograniczenie ruchu tranzytowego i wprowadzenie strefy płatnego parkowania”.

Rzeszów-ZAPROOPONUJ AKTYWNY WYPOCZYNEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Lato to czas urlopów i wakacji. Na Platformie Dobre Pomysły rozpoczął się projekt pod nazwą „Zaproponuj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu”. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Rzeszowa do aktywnego zagospodarowania wolnego czasu oraz promocję zdrowego stylu życia.

Brązowo-złoci piłkarze AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu

W dniach 8 – 11 czerwca 2014 r. w Poznaniu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, których organizatorem był Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej. W mistrzostwach wystartowali piłkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego, zwycięzcy Strefy „C” AMP w piłce nożnej, która była rozgrywana w Dębicy i jako jedyni reprezentowali Podkarpacie w finale ogólnopolskim.

Ogromny sukces rzeszowskich sportowców podczas Mistrzostw Polski w wushu

21 i 22 czerwca w Warszawie odbyły się dwie wielkie połączone imprezy. XI Grand International Wushu Festival 2014 oraz XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Organizatorem tych zawodów uznawanych za bardzo ważne w Europie, był Polski Związek Wushu. Od wielu lat poziom organizacji tej imprezy komentowany jest niezwykle pochlebnie o czym świadczą nie tylko opinie teamów zagranicznych stale uczestniczących w polskich zawodach.

Prezydent Rzeszowa pozyskał 93 mln zł na nowy most

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek, 23 czerwca 2014 r. rzeszowscy Radni zagłosowali za zabezpieczeniem w budżecie Miasta Rzeszowa dodatkowych 60 mln zł na kolejne działania, które usprawnią komunikację w mieście.

Rzeszów -Uroczystość nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W dniu 13 czerwca 2014 r. w Rzeszowskim Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medalami zostały odznaczone Pary Jubilatów, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat.

Konferencja prasowa poświęcona Gali Boksu Zawodowego – Wojak Boxing Night w Rzeszowie

W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona Gali Boksu Zawodowego – Wojak Boxing Night, która odbędzie się w hali Podpromie 28 czerwca 2014 r.

Rzeszów-zaśpiewać tak, by zachwycić prostotą i zmusić do poszukiwania prawdy o sobie

W dniach 6-7 czerwca 2014 r. we Włocławku odbył się Finał 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Turniej Poezji Śpiewanej. Po raz pierwszy w 23-letniej historii Turnieju w gronie laureatów znalazła się rzeszowianka - Monika Adamiec, która za wykonanie utworów "Tango ma marginesie" (sł. Z. Ginczanka, muz. K. Mroziak) oraz "Tak, tak panowie" (sł. W. Gombrowicz, muz. M. Adamiec) otrzymała Nagrodę Specjalną im. Pawła Bartłomieja Greca.

Sukces rzeszowskich studentów w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich w USA

Zespoły z naszego kraju zdominowały tegoroczną edycję międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge rozgrywanych w USA na przełomie maja i czerwca br. Po raz drugi z rzędu zwyciężyli studenci Politechniki Białostockiej, tym razem z łazikiem Hyperion. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej.

"Miłość i nienawiść sióstr" w Rzeszowie

28 czerwca o godz. 19:00 w Teatrze „Maska” odbędzie się uroczysta premiera spektaklu teatralnego pt. „Siostra Siostrze” zrealizowanego w ramach projektu pn. „Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko - ukraińskiego pogranicza” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wstęp na premierę jest bezpłatny.

Sukcesy rzeszowskich sportowców, Igora Kopali i Michała Bartusika

Miniony weekend był bardzo udany dla rzeszowskich sportowców. Skoczek wzwyż Igor Kopala reprezentujący barwy CWKS Resovia, w odległym Baku (Azerbejdżan) odniósł życiowy sukces, kwalifikując się do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w dniach 16-26.08.2014 odbędą się chińskim Nankin. Baku było gospodarzem Europejskich Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży – imprezy organizowanej po raz drugi przez MKOL (pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku w Singapurze). Igor do kwalifikacji przystępował z tegorocznym rekordem życiowym 2.08 m, uzyskanym pod koniec kwietnia w Krośnie.

Latem Festiwal Wschód Kultury w Rzeszowie "zagra dla Ukrainy"

"Wschód Kultury gra dla Ukrainy" - pod takim hasłem odbędzie się latem festiwal Wschód Kultury w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. We wspólnym przedsięwzięciu trzech miast Polski wschodniej weźmie udział 800 artystów z Polski, krajów Partnerstwa Wschodniego i Europy Zachodniej.

Rzeszowska platforma dobrych pomysłów

W Rzeszowie uruchomiono portal internetowy, w którym użytkownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na ciekawe inicjatywy, wydarzenia i eventy. Te propozycje mogą uatrakcyjnić życie w mieście. Z uwagi na duże zainteresowanie inicjatywami obywatelskimi Urząd Miasta Rzeszowa, przy współpracy z firmą Sprinet Polska Sp. z o. o. postanowił uruchomić platformę społeczną dobrepomysly.erzeszow.pl. W naszym mieście ruszył portal internetowy, który może stać się miejscem wymiany myśli i bazą pomysłów na lepszy Rzeszów. Nowy kanał konsultacyjny oparty jest na zasadach crowdsourcingu, czyli w wolnym tłumaczeniu „czerpaniu z mądrości społeczeństwa”.

Święto Wolności w Rzeszowie

W celu uczczenia 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów, przypadającej 4 czerwca 2014 r. Miasto Rzeszów przygotowują dla mieszkańców cały szereg atrakcji, mających na celu upamiętnienie wielkiego zwycięstwa wolności i demokracji.

Rzeszów - Turystyka branżą przyszłości

27 i 28 maja w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbyło się V Forum Innowacji oraz I Forum Turystyczne Państw Karpackich. W wydarzeniach wzięło udział blisko tysiąc osób, przedstawicieli branży turystycznej, jednostek samorządowych i stowarzyszeń oraz uczelni, a także eksperci, specjaliści oraz reprezentanci wielu polskich i zagranicznych instytucji.

Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza w Rzeszowie

Władze Miasta Rzeszowa, wychodząc naprzeciw potrzebom rodzinom, które wychowują troje i więcej dzieci, a także rodzin zastępczych i rodzin, które mają dzieci niepełnosprawne, wprowadziły 4 listopada 2013 roku Program „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”.

Rzeszów na targach lotniczych ILA Berlin AIR SHOW 2014

Miasto Rzeszów, już od 2009 roku, bierze cyklicznie udział w międzynarodowych targach lotniczych. W dniach 20 - 25 maja 2014 r. w Niemczech miały miejsce międzynarodowe targi lotnicze ILA Berlin AIR SHOW 2014. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała kanclerz Angela Merkel.

Rzeszów - Studenci WSIiZ zajęli 3 pierwsze miejsca na Podkarpaciu w konkursie Studencki Nobel 2014

Studencki Nobel to wyróżnienie przyznawane dla najlepszego studenta w Polsce. Wybitne wyniki w nauce to nie jedyne kryterium. Istotne jest też zaangażowanie w działalność naukową.

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie serdecznie zaprasza 1 czerwca w godzinach 10.00 - 18.00 na świętowanie Dnia Dziecka i poznawanie świata animacji w rodzinnym gronie.

Akademia Przedsiębiorcy z generałem Romanem Polko w Rzeszowie już 29 maja

Już 29 maja odbędzie się Akademia Przedsiębiorcy w Rzeszowie. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi generał Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM. Pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Rzeszów prymusem w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy

Dziennik Gazeta Prawna sprawdziła, jak największe polskie miasta poradziły sobie z pozyskiwaniem i wydawaniem pieniędzy z Brukseli oraz z zarządzaniem długiem.

Dzień Chorwacji w Rzeszowie

19 maja 2014 roku Rzeszów gościł delegację przedstawicieli chorwackich władz rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców i agencji turystycznych ze Splitu, Zadaru i Puli. Gościem honorowym wydarzenia była Ambasador Republiki Chorwackiej w Polsce JE Andrea Bekić. Wizyta chorwackich gości zorganizowana została w ramach projektu „3x Chorwacja”, realizowanego przez Konsula Honorowego Republiki Chorwacji w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miasta Rzeszowa.

Poznaj nowych ludzi z Rzeszowa i rozwijaj pasje

Do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej nowych ludzi, którzy rozpoczynają studia, zakładają rodziny, czy znajdują nowe miejsca pracy. Przyjezdni mieszkańcy często szukają kontaktu z nowymi osobami, aby wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania. Mogą to robić poprzez bezpośrednie spotkania na zorganizowanych wydarzeniach lub od niedawna w nowo powstałym serwisie społecznościowym http://na-kawe.net .

Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury

W rzeszowskim Ratuszu odbyła się pierwsza konferencja prasowa dotycząca festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 26-29 czerwca 2014 r.

Wybrano „Najlepsze miejsce dla studentów w Rzeszowie”

Lokal „Seta & Galareta” to najlepsze miejsce dla studentów w naszym mieście. Tak zdecydowali rzeszowscy studenci podczas projektu zamieszczonego na platformie społecznej Dobre Pomysły.

Mali rowerzyści opanowali Rzeszów!

Mimo kapryśnej pogody ponad 200 małych rowerzystów przyjechało rywalizować do Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich.

Puchar Świata IDO Show Dance dla T-8 Rzeszów!!!

Tancerki zespołu T-8 z Rzeszowa mogą cieszyć się kolejnym sukcesem!

Turniej z Reksiem w Rzeszowie

30 kwietnia o godzinie 9.30 w Hali ROSiR odbyły się pierwsze w Rzeszowie dobranockowe zawody sportowe dla dzieci, zorganizowane przez Muzeum Dobranocek i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie pod patronatem bajkowego bohatera.

Ruszyła rekrutacja na studia w WSPiA

Na początku maja 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl rozpoczęła się rekrutacja na studia w nowym roku akademickim. Na tegorocznych maturzystów czeka wiele nowości – nowe kierunki studiów oraz dostosowane do potrzeb rynku specjalności. Do wyboru kandydaci mają jeden z trzech kierunków studiów: Administrację (I i II stopień), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (I i II stopień) oraz Prawo (I stopień oraz jednolite studia magisterskie).

Brązowy medal I Mistrzostw Europy Taijiquan dla Anny Liszcz z Rzeszowa

W dniach 3-6 maja 2014 w Bukareszcie odbyły się I Mistrzostwa Europy Taijiquan i Stylów Wewnętrznych, czyli systemów walki wchodzących w skład chińskiego Wushu.

W Rzeszowie rusza VIII edycja konkursu na prace magisterskie!

Już po raz ósmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł., publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 17.10.2014 r.

IV Rzeszowskie Święto Transplantacji

24 maja 2014 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się IV Rzeszowskie Święto Transplantacji, w ramach którego zaplanowano konferencję oraz piknik edukacyjny. Głównym przesłaniem spotkania środowiska akademickiego, lekarskiego oraz mieszkańców Rzeszowa jest propagowanie tematyki przeszczepiania narządów.

85 lat historii PLL LOT na unikalnych fotografiach w Rzeszowie

National Geographic Polska jest partnerem wystawy z okazji 85-lecia PLL LOT. 30 unikatowych zdjęć związanych z przełomowymi wydarzeniami w historii Polski odwiedziło Rzeszów – wystawę na lotnisku Rzeszów-Jasionka można oglądać od 1 do 16 maja.

Zagłosuj na Rzeszów!

Rzeszów został wybrany w głosowaniu internetowym do finałowej trójki miast plebiscytu "Miasto, które przeszło największą metamorfozę po 1989 r.".

Sukces uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej RYTM I MELODIA -Radom 2014, I miejsce wyśpiewała Alicja Rega z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek.

Wręczono nagrody w Konkursie Wiedzy o Rzeszowie

Rozstrzygnięto II Konkursu Wiedzy o Rzeszowie „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r., w Rzeszowskim Ratuszu. Nagrody laureatom wręczyli m.in.: Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko i Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Stanisław Sienko, Karolina Bartkowska-Mazur, dyrektor Podkarpackiego Banku Spółdzielczego - Oddział w Rzeszowie oraz Marek Ciszkiewicz, współwłaściel Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie.

Królewskie Wolne Misato

Sanok to miasto z tradycjami
stat4u